Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Slovinsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Slovinsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Slovinsko

Slovinsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Slovinska je stredomorské na pobreží, ale kontinentálne na plošinách a údoliach na východe. Sou môžete očakávať mierne počasie na západe a mierne až horúce leto a studené zimy na východe. Počas zimy môžete očakávať aj sneh v Slovinských Alpách.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bled, Bovec, Brežice, Celje, Central Slovenia, Cerklje na Gorenjskem, Coast and Karst, Divača, Dovje Mojstrana, Eastern Slovenia, Goričko Landscape Park, Grosuplje, Idrija, Inner Carniola, Izola, Julian Alps, Kamnik, Kobarid, Koper, Kranj, Kranjska Gora, Lendava, Lipica, Ljubljana, Luče, Maribor, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo Mesto, Piran, Pohorje Savinjska, Portorož, Postojna, Ptuj, Sevnica, Sežana, Slovenj Gradec, Solčava, Southeastern Slovenia, Soča Valley, Srednja Dobrava, Tolmin, Trbovlje, Triglav National Park, Zagorje ob Savi, Škofja Loka.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 16. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 10.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Slovinsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Triglav (2864 m) a najnižší bod je Adriatic Sea (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Slovinsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Január je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.35 ℃ (38.03 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12. Priemerné zrážky sú 72.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:02 a na konci mesiaca 9:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Február je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9 ℃ (48.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10. Priemerné zrážky sú 69.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:19 a na konci mesiaca 11:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Marec je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9 ℃ (48.2 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.1. Priemerné zrážky sú 87.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Apríl je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 13.7. Priemerné zrážky sú 103.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:32 a na konci mesiaca 14:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Máj je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.05 ℃ (64.49 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 15.1. Priemerné zrážky sú 111.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:57 a na konci mesiaca 15:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Jún je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 16. Priemerné zrážky sú 150.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:44 a na konci mesiaca 15:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Júl je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.8. Priemerné zrážky sú 115 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:26 a na konci mesiaca 14:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci August je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.4 ℃ (79.52 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 12.1. Priemerné zrážky sú 134.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:16 a na konci mesiaca 13:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci September je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 12.3. Priemerné zrážky sú 134.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci Október je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 12.9. Priemerné zrážky sú 150.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 10:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci November je 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13.8. Priemerné zrážky sú 137.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:38 a na konci mesiaca 9:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Slovinsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Slovinsko v mesiaci December je 3.5 ℃ (38.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.75 ℃ (42.35 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.35 ℃ (38.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.7. Priemerné zrážky sú 103.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:42 a na konci mesiaca 8:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Slovinsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Ljubljanateplota: - najvyššia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 103.6mmdaždivé dni: 12.7
Mariborteplota: - najvyššia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 66.3mmdaždivé dni: 10.8
Novo Mestoteplota: - najvyššia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 80mmdaždivé dni: 12.7
Portorozteplota: - najvyššia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najnižšia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)zrážky: 75.5mmdaždivé dni: 9.8
Rateceteplota: - najvyššia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najnižšia teplota: -6.4 ℃ (20.48 ℉)zrážky: 94.1mmdaždivé dni: 10.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.