Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Słowenia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Słowenia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Słowenia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Słowenia

Klimat Słowenii jest śródziemnomorski na wybrzeżu, ale kontynentalny w płaskowyżach i dolinach na wschodzie. Sou można spodziewać się łagodnej pogody na zachodzie i łagodnego do gorącego lata i mroźnych zim na wschodzie. Można również spodziewać się śniegu w zimie w Alpach Słowenii.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bled, Bovec, Brežice, Celje, Central Slovenia, Cerklje na Gorenjskem, Coast and Karst, Divača, Dovje Mojstrana, Eastern Slovenia, Goričko Landscape Park, Grosuplje, Idrija, Inner Carniola, Izola, Julian Alps, Kamnik, Kobarid, Koper, Kranj, Kranjska Gora, Lendava, Lipica, Ljubljana, Luče, Maribor, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo Mesto, Piran, Pohorje Savinjska, Portorož, Postojna, Ptuj, Sevnica, Sežana, Slovenj Gradec, Solčava, Southeastern Slovenia, Soča Valley, Srednja Dobrava, Tolmin, Trbovlje, Triglav National Park, Zagorje ob Savi, Škofja Loka.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.4 ℃ (57.92 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 3.2 ℃ (37.76 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -2.6 ℃ (27.32 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 16. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Słowenia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Triglav (2864 m) i najniższy punkt Adriatic Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Słowenia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w styczeń to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.6 ℃ (27.32 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.35 ℃ (38.03 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.8 ℃ (40.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12. Średnia suma opadów 72.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:02 i na końcu miesiąca 9:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w luty to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.7 ℃ (28.94 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9 ℃ (48.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10. Średnia suma opadów 69.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:19 i na końcu miesiąca 11:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w marzec to 11.6 ℃ (52.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.6 ℃ (34.88 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9 ℃ (48.2 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 12.1. Średnia suma opadów 87.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w kwiecień to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 13.7. Średnia suma opadów 103.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:32 i na końcu miesiąca 14:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w maj to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.05 ℃ (64.49 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.25 ℃ (72.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 15.1. Średnia suma opadów 111.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:57 i na końcu miesiąca 15:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w czerwiec to 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.25 ℃ (72.05 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 16. Średnia suma opadów 150.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:44 i na końcu miesiąca 15:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w lipiec to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.8. Średnia suma opadów 115 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:26 i na końcu miesiąca 14:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w sierpień to 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.4 ℃ (79.52 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.75 ℃ (74.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 12.1. Średnia suma opadów 134.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:16 i na końcu miesiąca 13:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w wrzesień to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11 ℃ (51.8 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.75 ℃ (74.75 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.5 ℃ (65.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 12.3. Średnia suma opadów 134.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w październik to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 12.9. Średnia suma opadów 150.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:07 i na końcu miesiąca 10:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w listopad to 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.75 ℃ (42.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 13.8. Średnia suma opadów 137.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:38 i na końcu miesiąca 9:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Słowenia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Słowenia w grudzień to 3.5 ℃ (38.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.75 ℃ (42.35 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.35 ℃ (38.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 12.7. Średnia suma opadów 103.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:42 i na końcu miesiąca 8:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Słowenia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Ljubljanatemperatura: - najwyższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 103.6mmdeszcz deszcz dni: 12.7
Maribortemperatura: - najwyższa temperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najniższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)opady: 66.3mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Novo Mestotemperatura: - najwyższa temperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)najniższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)opady: 80mmdeszcz deszcz dni: 12.7
Portoroztemperatura: - najwyższa temperatura: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najniższa temperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)opady: 75.5mmdeszcz deszcz dni: 9.8
Ratecetemperatura: - najwyższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najniższa temperatura: -6.4 ℃ (20.48 ℉)opady: 94.1mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.