Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Spanish North Africa

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Spanish North Africa? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Španělsko - Spanish North Africa

Spanish North Africa - jaké počasí lze čekat

Spanish North Africa je součástí země Španělsko. Klima Španělska je mírné. Můžete očekávat jasné a horké léto v interiéru, ale mírnější a zamračené léto podél pobřeží. Zimy jsou poměrně často zakalené a chladné ve vnitrozemí, ale částečně zatažené a chladné podél pobřeží. V severní části země je oceánské klima, v zimě můžete očekávat sníh. V jihovýchodní části země je klima napůl suché. Podél jižního a východního pobřeží je klima Středomoří. Na horách můžete očekávat chladnější počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ceuta, Melilla.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Melilla a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Spanish North Africa, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Španělsko je Pico de Teide (Tenerife) on Canary Islands (3718 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Spanish North Africa. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - leden - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci leden je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Průměrné srážky jsou 48.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:02 a na konci měsíce 10:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - únor - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci únor je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrné srážky jsou 57.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 11:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - březen - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci březen je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Průměrné srážky jsou 38.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - duben - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci duben je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.85 ℃ (64.13 ℉). Průměrné srážky jsou 48.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:04 a na konci měsíce 13:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - květen - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci květen je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.85 ℃ (64.13 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Průměrné srážky jsou 34.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:01 a na konci měsíce 14:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - červen - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci červen je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrné srážky jsou 6.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:31 a na konci měsíce 14:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - červenec - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci červenec je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Průměrné srážky jsou 1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:19 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - srpen - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci srpen je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Průměrné srážky jsou 1.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:33 a na konci měsíce 13:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - září - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci září je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.55 ℃ (72.59 ℉). Průměrné srážky jsou 7.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:31 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - říjen - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci říjen je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.55 ℃ (72.59 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Průměrné srážky jsou 30.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:25 a na konci měsíce 10:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - listopad - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci listopad je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrné srážky jsou 42.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:25 a na konci měsíce 10:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Spanish North Africa - prosinec - je toto: Průměrná teplota v Spanish North Africa v měsíci prosinec je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrné srážky jsou 52.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:49 a na konci měsíce 9:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest