Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Srbsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Srbsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Srbsko

Srbsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Srbska je rôznorodá. Na severe je kontinentálny, takže môžete očakávať zimu v zime a horúce a vlhké leto. Zrážky sú dobre rozložené v priebehu celého roka. V iných častiach krajiny sa nachádza kontinentálne a stredomorské podnebie, takže môžete očakávať relatívne chladné zimy s veľkým snežením a horúce a suché letá a jesenné dni.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Belgrade, Jagodina, Kikinda, Kopaonik National Park, Kragujevac, Kraljevo, Niš, Novi Pazar, Novi Sad, Palić, Paraćin, Podrinje, Podunavlje, Požarevac, Prijepolje, Soko Banja, Sremski Karlovci, Subotica, Titel, Užice, Vojvodina, Vršac, Zlatibor, Zrenjanin, Šumadija.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 14. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 7.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Srbsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Midzor (2169 m) a najnižší bod je Danube and Timok Rivers (35 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Srbsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Január je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 13. Priemerné zrážky sú 49.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:10 a na konci mesiaca 9:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Február je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0 ℃ (32 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.9. Priemerné zrážky sú 43 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:24 a na konci mesiaca 11:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Marec je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.55 ℃ (49.19 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.15 ℃ (59.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 12.1. Priemerné zrážky sú 49.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Apríl je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.15 ℃ (59.27 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.8. Priemerné zrážky sú 59.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:29 a na konci mesiaca 14:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Máj je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.4 ℃ (68.72 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13.9. Priemerné zrážky sú 70.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:49 a na konci mesiaca 15:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Jún je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 14. Priemerné zrážky sú 90.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:33 a na konci mesiaca 15:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Júl je 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.8. Priemerné zrážky sú 64.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:16 a na konci mesiaca 14:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci August je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.9. Priemerné zrážky sú 50.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:10 a na konci mesiaca 13:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci September je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.8. Priemerné zrážky sú 52.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:42 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci Október je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.9. Priemerné zrážky sú 40.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:09 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci November je 10.9 ℃ (51.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12.1. Priemerné zrážky sú 54.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:44 a na konci mesiaca 9:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Srbsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Srbsko v mesiaci December je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0 ℃ (32 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.6 ℃ (40.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 14. Priemerné zrážky sú 59 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:51 a na konci mesiaca 8:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Srbsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Belgradeteplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najvyššia teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najnižšia teplota: 0 ℃ (32 ℉)zrážky: 59mmdaždivé dni: 14
Kragujevacteplota: - najvyššia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najnižšia teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)zrážky: 47.1mmdaždivé dni: 12.1
Nisteplota: - najvyššia teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najnižšia teplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)zrážky: 53.4mmdaždivé dni: 13.7
Novi Sadteplota: - najvyššia teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)najnižšia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)zrážky: 43.3mmdaždivé dni: 12.2
Pristinateplota: - najvyššia teplota: 4.3 ℃ (39.74 ℉)najnižšia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)zrážky: 56.2mmdaždivé dni: 14.6
Zlatiborteplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)zrážky: 74.3mmdaždivé dni: 14.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest