Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Sumatra

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Sumatra? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Indonézia - Sumatra

Sumatra - aké počasie môžete očakávať

Sumatra je súčasťou zeme Indonézia. Klíma Indonézie je tropická. Môžete očakávať teplé a vlhké počasie, ale miernejšie počasie v horách. Teploty zostávajú pomerne konštantné počas celého roka, sú vyššie na pobreží a o niečo nižšie vo vnútrozemí.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aceh, Anambas, Banda Aceh, Bandar Lampung, Bangka Belitung, Banyak Islands, Barelang Islands, Batam, Batam Centre, Batusangkar, Belitung, Bengkulu, Berastagi, Bintan, Bintan Resorts, Bukit Barisan Selatan National Park, Bukittinggi, Bungus Bay, Dumai, Gunung Leuser National Park, Harau Valley, Jambi, Karimun, Kerinci Seblat National Park, Ketambe, Kijang, Koto Gadang, Krakatoa, Krui, Kundur, Kutacane, Lake Maninjau, Lake Toba, Lampung, Lhoknga, Lhokseumawe, Lingga Islands, Medan, Mentawai Islands, Meulaboh, Nagoya, Natuna Islands, Nias, North Sumatra, Padang, Padang Panjang, Padang Sidempuan, Palembang, Pangkal Pinang, Parapat, Pekanbaru, Pematangsiantar, Riau, Riau Islands, Sabang, Sekupang, Selatpanjang, Sibolga, Singkil, Solok, South Sumatra, Sumpat, Sungai Pinang, Takengon, Tanjung Batu, Tanjung Pinang, Tanjung Uban, Tapak Tuan, Telaga Punggur, Tesso Nilo National Park, Trikora, Waterfront City, West Sumatra.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Medan a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Najchladnejší mesiac tu je November, priemerná maximálna teplota je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 23.5. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 13.1.

Pri cestovaní v lokácii Sumatra vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Indonézia je Puncak Jaya (4884 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Sumatra. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Január je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 14. Priemerné zrážky sú 90.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Február je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 19.3. Priemerné zrážky sú 113.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Marec je 32.4 ℃ (90.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.6 ℃ (90.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13.2. Priemerné zrážky sú 97.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:05 a na konci mesiaca 12:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Apríl je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.6 ℃ (90.68 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.6 ℃ (92.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 18. Priemerné zrážky sú 154.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:11 a na konci mesiaca 12:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Máj je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.6 ℃ (92.48 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.2 ℃ (93.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 22.1. Priemerné zrážky sú 179 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Jún je 34 ℃ (93.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.2 ℃ (93.56 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.85 ℃ (92.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 14.8. Priemerné zrážky sú 144.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:19 a na konci mesiaca 12:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Júl je 33.7 ℃ (92.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.85 ℃ (92.93 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.1. Priemerné zrážky sú 164.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 12:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci August je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 17.3. Priemerné zrážky sú 188.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:14 a na konci mesiaca 12:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci September je 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 23.5. Priemerné zrážky sú 264.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:08 a na konci mesiaca 12:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci Október je 31.9 ℃ (89.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.2 ℃ (89.96 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 21.9. Priemerné zrážky sú 387.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:02 a na konci mesiaca 12:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci November je 30.9 ℃ (87.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.4 ℃ (88.52 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.25 ℃ (88.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 20.2. Priemerné zrážky sú 250.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Sumatra - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sumatra v mesiaci December je 31.6 ℃ (88.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.25 ℃ (88.25 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 18.7. Priemerné zrážky sú 231.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.