Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Sumatra

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Sumatra? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Indonezja - Sumatra

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Sumatra

Sumatra jest częścią Indonezja. Klimat Indonezji jest tropikalny. Możesz spodziewać się gorącej i wilgotnej pogody, ale bardziej umiarkowanej pogody w górach. Temperatury pozostają dość stałe przez cały rok, są wyższe na wybrzeżu i nieco niższe w głębi lądu.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aceh, Anambas, Banda Aceh, Bandar Lampung, Bangka Belitung, Banyak Islands, Barelang Islands, Batam, Batam Centre, Batusangkar, Belitung, Bengkulu, Berastagi, Bintan, Bintan Resorts, Bukit Barisan Selatan National Park, Bukittinggi, Bungus Bay, Dumai, Gunung Leuser National Park, Harau Valley, Jambi, Karimun, Kerinci Seblat National Park, Ketambe, Kijang, Koto Gadang, Krakatoa, Krui, Kundur, Kutacane, Lake Maninjau, Lake Toba, Lampung, Lhoknga, Lhokseumawe, Lingga Islands, Medan, Mentawai Islands, Meulaboh, Nagoya, Natuna Islands, Nias, North Sumatra, Padang, Padang Panjang, Padang Sidempuan, Palembang, Pangkal Pinang, Parapat, Pekanbaru, Pematangsiantar, Riau, Riau Islands, Sabang, Sekupang, Selatpanjang, Sibolga, Singkil, Solok, South Sumatra, Sumpat, Sungai Pinang, Takengon, Tanjung Batu, Tanjung Pinang, Tanjung Uban, Tapak Tuan, Telaga Punggur, Tesso Nilo National Park, Trikora, Waterfront City, West Sumatra.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Medan oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.3 ℃ (73.94 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest listopad, średnia maksymalna temperatura jest 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.3 ℃ (73.94 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 23.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 13.1.

Podczas podróży po Sumatra zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Indonezja jest Puncak Jaya (4884 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Sumatra. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w styczeń to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 14. Średnia suma opadów 90.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w luty to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 19.3. Średnia suma opadów 113.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:00 i na końcu miesiąca 12:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w marzec to 32.4 ℃ (90.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.4 ℃ (74.12 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.6 ℃ (90.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.2. Średnia suma opadów 97.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w kwiecień to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.6 ℃ (90.68 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.6 ℃ (92.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 18. Średnia suma opadów 154.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:11 i na końcu miesiąca 12:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w maj to 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.6 ℃ (92.48 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.2 ℃ (93.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 22.1. Średnia suma opadów 179 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 12:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w czerwiec to 34 ℃ (93.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.2 ℃ (93.56 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.85 ℃ (92.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 14.8. Średnia suma opadów 144.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:19 i na końcu miesiąca 12:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w lipiec to 33.7 ℃ (92.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.85 ℃ (92.93 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 13.1. Średnia suma opadów 164.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 12:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w sierpień to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 17.3. Średnia suma opadów 188.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:14 i na końcu miesiąca 12:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w wrzesień to 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 23.5. Średnia suma opadów 264.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w październik to 31.9 ℃ (89.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 21.9. Średnia suma opadów 387.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:02 i na końcu miesiąca 12:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w listopad to 30.9 ℃ (87.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.4 ℃ (88.52 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.25 ℃ (88.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 20.2. Średnia suma opadów 250.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Sumatra w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sumatra w grudzień to 31.6 ℃ (88.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.25 ℃ (88.25 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 18.7. Średnia suma opadów 231.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest