Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Švajčiarsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Švajčiarsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Švajčiarsko

Švajčiarsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Švajčiarska je mierne, ale mení sa nadmorskou výškou. Vo všeobecnosti môžete očakávať chladné, úplne zamračené a daždivé alebo zasnežené zimy, ale chladné alebo teplé, ale niekedy zakalené a vlhké letá. Počas letného počasia môže byť príjemne teplé, najmä v nížinách, ale v horách by ste mali očakávať veľmi chladné počasie.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aarau, Andermatt, Appenzell, Ascona, Augusta Raurica, Avenches, Baden, Basel, Bellinzona, Berne, Berne Region, Bernese Highlands, Biel, Brienz, Brig, Brugg, Brunnen, Central Switzerland, Chur, Château d'Œx, Crans Montana, Davos, Delémont, Disentis, Eastern Switzerland, Engadin, Engelberg, Falera, Fiesch, Flims, Fribourg, Geneva, Gimmelwald, Glarus, Graubünden, Grindelwald, Gruyères, Gstaad, Hermance, Horgen, Ilanz, Interlaken, Kandersteg, Küssnacht, La Chaux de Fonds, Laax, Lausanne, Lauterbrunnen, Lavaux, Le Locle, Lenzerheide, Les Diablerets, Leukerbad, Leysin, Liestal, Locarno, Lucens, Lucerne, Lugano, Lötschental, Martigny, Meiringen, Montreux, Murten, Mürren, Neuchatel, Northwestern Switzerland, Nyon, Pfäffikon, Pontresina, Rapperswil, Rheinfelden, Riederalp Bettmeralp, Romanshorn, Saas Fee, Safiental, Saint Maurice, Saint Ursanne, Saint Gallen, Samedan, Samnaun, Sargans, Sarnen, Schaffhausen, Scuol, Sierre, Sion, Solothurn, Spiez, St. Moritz, Stans, Stein am Rhein, Surselva, Swiss Alps, Swiss Alps Jungfrau Aletsch, Swiss National Park, Tenero, Thun, Ticino, Uster, Val Lumnezia, Val Mesolcina, Val d'Illiez, Valais, Vals, Vaud, Verbier, Verzasca Valley, Vevey, Villars sur Ollon, Visp, Wengen, Western Switzerland, Winterthur, Yverdon, Zermatt, Zug, Zurich.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Zurich a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 12.3. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 7.8.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Švajčiarsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Dufourspitze (4634 m) a najnižší bod je Lake Maggiore (195 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Švajčiarsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Január je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.65 ℃ (36.77 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.25 ℃ (37.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11.1. Priemerné zrážky sú 66.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:53 a na konci mesiaca 9:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Február je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.25 ℃ (37.85 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10.1. Priemerné zrážky sú 71.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 11:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Marec je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.2. Priemerné zrážky sú 70.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Apríl je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.1. Priemerné zrážky sú 89.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:37 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Máj je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.8. Priemerné zrážky sú 102 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:06 a na konci mesiaca 15:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Jún je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.7. Priemerné zrážky sú 123.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:55 a na konci mesiaca 15:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Júl je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.8. Priemerné zrážky sú 119.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:36 a na konci mesiaca 15:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci August je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 12.3. Priemerné zrážky sú 133.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:22 a na konci mesiaca 13:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci September je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.8. Priemerné zrážky sú 93.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci Október je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.55 ℃ (50.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.9. Priemerné zrážky sú 70.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 10:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci November je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.55 ℃ (50.99 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10. Priemerné zrážky sú 81.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 8:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Švajčiarsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Švajčiarsko v mesiaci December je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.65 ℃ (36.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.8. Priemerné zrážky sú 72.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:31 a na konci mesiaca 8:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre Zurich a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Švajčiarsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Genevateplota: - najvyššia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najnižšia teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)zrážky: 73.2mmdaždivé dni: 10
Zurichteplota: - najvyššia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 72.4mmdaždivé dni: 9.8
Luganoteplota: - najvyššia teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)najnižšia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)zrážky: 63.6mmdaždivé dni: 5.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest