Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Švýcarsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Švýcarsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Švýcarsko

Švýcarsko - jaké počasí lze čekat

Švýcarské klima je mírné, ale mění se nadmořská výška. Můžete obecně očekávat chladné, poměrně zakalené a deštivé nebo zasněžené zimy, ale chladné nebo teplé, ale někdy zakalené a vlhké léto. Během letního počasí může být příjemně teplé, zejména v nížinách, ale v horách byste měli očekávat velmi chladné počasí.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aarau, Andermatt, Appenzell, Ascona, Augusta Raurica, Avenches, Baden, Basel, Bellinzona, Berne, Berne Region, Bernese Highlands, Biel, Brienz, Brig, Brugg, Brunnen, Central Switzerland, Chur, Château d'Œx, Crans Montana, Davos, Delémont, Disentis, Eastern Switzerland, Engadin, Engelberg, Falera, Fiesch, Flims, Fribourg, Geneva, Gimmelwald, Glarus, Graubünden, Grindelwald, Gruyères, Gstaad, Hermance, Horgen, Ilanz, Interlaken, Kandersteg, Küssnacht, La Chaux de Fonds, Laax, Lausanne, Lauterbrunnen, Lavaux, Le Locle, Lenzerheide, Les Diablerets, Leukerbad, Leysin, Liestal, Locarno, Lucens, Lucerne, Lugano, Lötschental, Martigny, Meiringen, Montreux, Murten, Mürren, Neuchatel, Northwestern Switzerland, Nyon, Pfäffikon, Pontresina, Rapperswil, Rheinfelden, Riederalp Bettmeralp, Romanshorn, Saas Fee, Safiental, Saint Maurice, Saint Ursanne, Saint Gallen, Samedan, Samnaun, Sargans, Sarnen, Schaffhausen, Scuol, Sierre, Sion, Solothurn, Spiez, St. Moritz, Stans, Stein am Rhein, Surselva, Swiss Alps, Swiss Alps Jungfrau Aletsch, Swiss National Park, Tenero, Thun, Ticino, Uster, Val Lumnezia, Val Mesolcina, Val d'Illiez, Valais, Vals, Vaud, Verbier, Verzasca Valley, Vevey, Villars sur Ollon, Visp, Wengen, Western Switzerland, Winterthur, Yverdon, Zermatt, Zug, Zurich.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Zurich a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.2 ℃ (35.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 12.3. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 7.8.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Švýcarsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Dufourspitze (4634 m) a nejnižší bod je Lake Maggiore (195 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Švýcarsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci leden je 2.2 ℃ (35.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.65 ℃ (36.77 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.25 ℃ (37.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 11.1. Průměrné srážky jsou 66.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:53 a na konci měsíce 9:29.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci únor je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.7 ℃ (28.94 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.25 ℃ (37.85 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 10.1. Průměrné srážky jsou 71.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 11:04.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci březen je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.2. Průměrné srážky jsou 70.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci duben je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.45 ℃ (50.81 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12.1. Průměrné srážky jsou 89.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:37 a na konci měsíce 14:24.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci květen je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.8. Průměrné srážky jsou 102 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:06 a na konci měsíce 15:38.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci červen je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.7. Průměrné srážky jsou 123.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:55 a na konci měsíce 15:54.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci červenec je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.8. Průměrné srážky jsou 119.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:36 a na konci měsíce 15:04.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci srpen je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 12.3. Průměrné srážky jsou 133.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:22 a na konci měsíce 13:35.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci září je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.8. Průměrné srážky jsou 93.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci říjen je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.35 ℃ (61.43 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.55 ℃ (50.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.9. Průměrné srážky jsou 70.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:04 a na konci měsíce 10:15.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci listopad je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.55 ℃ (50.99 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10. Průměrné srážky jsou 81.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:30 a na konci měsíce 8:54.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Švýcarsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Švýcarsko v měsíci prosinec je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.65 ℃ (36.77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.8. Průměrné srážky jsou 72.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:31 a na konci měsíce 8:27.Tato čísla jsou platná především pro Zurich a oblast kolem. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Švýcarsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Genevateplota: - nejvyšší teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)nejnižší teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)srážky: 73.2mmdeštivé dny: 10
Zurichteplota: - nejvyšší teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)nejnižší teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)srážky: 72.4mmdeštivé dny: 9.8
Luganoteplota: - nejvyšší teplota: 7.3 ℃ (45.14 ℉)nejnižší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)srážky: 63.6mmdeštivé dny: 5.9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.