Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Svatá Lucie

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Svatá Lucie? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Střední Amerika - Svatá Lucie

Svatá Lucie - jaké počasí lze čekat

Klima Svaté Lucie je tropické, ale počasí je zpomalováno severovýchodním větrem. Suchá sezóna je od ledna do dubna, období dešťů je od května do srpna. Existuje pouze malá sezónní změna teploty. Více dešťů lze očekávat v horských deštných pralesích.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Castries, Gros Islet, Marigot Bay, Soufriere.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 0. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 0.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Svatá Lucie, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mount Gimie (948 m) a nejnižší bod je Caribbean Sea (0 m). Takže v této zemi neexistují velké rozdíly v nadmořských výškách. Ale nadmořská výška ovlivňuje počasí i tak. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Svatá Lucie. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci leden je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:23 a na konci měsíce 11:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci únor je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:40 a na konci měsíce 11:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci březen je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:03 a na konci měsíce 12:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci duben je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:26 a na konci měsíce 12:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci květen je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 12:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci červen je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:56 a na konci měsíce 12:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci červenec je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:52 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci srpen je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:36 a na konci měsíce 12:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

září

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci září je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:15 a na konci měsíce 12:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci říjen je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:51 a na konci měsíce 11:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci listopad je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:31 a na konci měsíce 11:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Lucie - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Lucie v měsíci prosinec je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.2 ℃ (32.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 0. Průměrné srážky jsou 0 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:18 a na konci měsíce 11:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Svatá Lucie. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Castriesteplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 0
Vieux Fortteplota: - nejvyšší teplota: 29.3 ℃ (84.74 ℉)nejnižší teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)srážky: 107.3mmdeštivé dny: 17
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.