Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Saint Lucia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Saint Lucia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Centralna - Saint Lucia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Saint Lucia

Klimat Saint Lucia jest tropikalny, ale pogoda jest moderowana przez północny wiatr. Pora sucha trwa od stycznia do kwietnia, pora deszczowa trwa od maja do sierpnia. Występuje jedynie niewielka sezonowa zmiana temperatury. Więcej opadów można się spodziewać w górskich lasach deszczowych.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Castries, Gros Islet, Marigot Bay, Soufriere.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.2 ℃ (32.36 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.2 ℃ (32.36 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 0. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Saint Lucia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Gimie (948 m) i najniższy punkt Caribbean Sea (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Saint Lucia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w styczeń to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 11:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w luty to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w marzec to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w kwiecień to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:26 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w maj to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w czerwiec to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:56 i na końcu miesiąca 12:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w lipiec to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:52 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w sierpień to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 12:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w wrzesień to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 12:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w październik to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:51 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w listopad to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:31 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Saint Lucia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Saint Lucia w grudzień to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.2 ℃ (32.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:18 i na końcu miesiąca 11:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Saint Lucia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Castriestemperatura: - najwyższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 0
Vieux Forttemperatura: - najwyższa temperatura: 29.3 ℃ (84.74 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 107.3mmdeszcz deszcz dni: 17
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest