Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Sýria

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Sýria? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Sýria

Sýria - aké počasie môžete očakávať

Klíma Sýrie je väčšinou horúca a suchá. Od júna do augusta by ste mali očakávať teplé, suché a slnečné leta. Winters, od decembra do februára, sú mierne a niekedy aj deštivé pozdĺž pobrežia, ale v Damašku by ste mali očakávať chladné počasie so snehom.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aleppo, Apamea, Bosra, Damascus, Dead Cities, Deir az Zur, Golan Heights, Hama, Hauran, Homs, Krak des Chevaliers, Latakia, Northwestern Syria, Orontes Valley, Palmyra, Syrian Coast and Mountains, Syrian Desert, Tartous.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 36.7 ℃ (98.06 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17 ℃ (62.6 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 0.6 ℃ (33.08 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 7.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Sýria, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mount Hermon (Jabal a-Shayk) (2814 m) a najnižší bod je unnamed location near Lake Tiberias (-208 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Sýria. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Január je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.6 ℃ (33.08 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.85 ℃ (56.93 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.2. Priemerné zrážky sú 28.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:10 a na konci mesiaca 10:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Február je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.1. Priemerné zrážky sú 22.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 11:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Marec je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 5.1. Priemerné zrážky sú 16.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Apríl je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 3. Priemerné zrážky sú 7.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:00 a na konci mesiaca 13:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Máj je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1. Priemerné zrážky sú 3.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 14:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Jún je 34.6 ℃ (94.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.45 ℃ (90.41 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.6 ℃ (96.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0. Priemerné zrážky sú 0.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 14:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Júl je 36.6 ℃ (97.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.6 ℃ (96.08 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 36.65 ℃ (97.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:10 a na konci mesiaca 13:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci August je 36.7 ℃ (98.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 36.65 ℃ (97.97 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.5 ℃ (95.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:28 a na konci mesiaca 12:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci September je 34.3 ℃ (93.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.5 ℃ (95.9 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 0. Priemerné zrážky sú 0.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:29 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci Október je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.35 ℃ (88.43 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 2. Priemerné zrážky sú 7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:28 a na konci mesiaca 10:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci November je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 3.9. Priemerné zrážky sú 21.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:32 a na konci mesiaca 10:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Sýria - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Sýria v mesiaci December je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.85 ℃ (56.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.9. Priemerné zrážky sú 25.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:58 a na konci mesiaca 9:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Sýria. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Damascusteplota: - najvyššia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)najnižšia teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)zrážky: 25.2mmdaždivé dni: 5.9
Aleppoteplota: - najvyššia teplota: 12.3 ℃ (54.14 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 60.6mmdaždivé dni: 10.9
Deir Ezzorteplota: - najvyššia teplota: 14 ℃ (57.2 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 25.6mmdaždivé dni: 6
Lattakiateplota: - najvyššia teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najnižšia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)zrážky: 162.1mmdaždivé dni: 12.9
Palmyrateplota: - najvyššia teplota: 13.6 ℃ (56.48 ℉)najnižšia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)zrážky: 20.2mmdaždivé dni: 6.9
Qamishliteplota: - najvyššia teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najnižšia teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)zrážky: 67.1mmdaždivé dni: 9.8
Daraateplota: - najvyššia teplota: 15.6 ℃ (60.08 ℉)najnižšia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)zrážky: 46.7mmdaždivé dni: 8
Homsteplota: - najvyššia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najnižšia teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)zrážky: 81.5mmdaždivé dni: 10.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.