Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Syria

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Syria? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Syria

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Syria

Klimat w Syrii jest w większości gorący i suchy. Od czerwca do sierpnia należy się spodziewać gorących, suchych i słonecznych lat. Winters, od grudnia do lutego, są łagodne i czasami deszczowe wzdłuż wybrzeża, ale w Damaszku należy spodziewać się zimnej pogody.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aleppo, Apamea, Bosra, Damascus, Dead Cities, Deir az Zur, Golan Heights, Hama, Hauran, Homs, Krak des Chevaliers, Latakia, Northwestern Syria, Orontes Valley, Palmyra, Syrian Coast and Mountains, Syrian Desert, Tartous.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 36.7 ℃ (98.06 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17 ℃ (62.6 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 13.1 ℃ (55.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.6 ℃ (33.08 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Syria, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mount Hermon (Jabal a-Shayk) (2814 m) i najniższy punkt unnamed location near Lake Tiberias (-208 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Syria. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Syria w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w styczeń to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.6 ℃ (33.08 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.85 ℃ (56.93 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.95 ℃ (57.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.2. Średnia suma opadów 28.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:10 i na końcu miesiąca 10:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Syria w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w luty to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.95 ℃ (57.11 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.1. Średnia suma opadów 22.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:58 i na końcu miesiąca 11:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Syria w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w marzec to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4 ℃ (39.2 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 5.1. Średnia suma opadów 16.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Syria w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w kwiecień to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.45 ℃ (81.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 3. Średnia suma opadów 7.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:00 i na końcu miesiąca 13:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Syria w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w maj to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.45 ℃ (81.41 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.45 ℃ (90.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 1. Średnia suma opadów 3.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:53 i na końcu miesiąca 14:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Syria w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w czerwiec to 34.6 ℃ (94.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.45 ℃ (90.41 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.6 ℃ (96.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0. Średnia suma opadów 0.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:21 i na końcu miesiąca 14:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Syria w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w lipiec to 36.6 ℃ (97.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.6 ℃ (96.08 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 36.65 ℃ (97.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:10 i na końcu miesiąca 13:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Syria w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w sierpień to 36.7 ℃ (98.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 36.65 ℃ (97.97 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.5 ℃ (95.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:28 i na końcu miesiąca 12:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Syria w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w wrzesień to 34.3 ℃ (93.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 35.5 ℃ (95.9 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0. Średnia suma opadów 0.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Syria w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w październik to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 2. Średnia suma opadów 7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:28 i na końcu miesiąca 10:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Syria w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w listopad to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.5 ℃ (76.1 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 3.9. Średnia suma opadów 21.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:32 i na końcu miesiąca 10:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Syria w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Syria w grudzień to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.6 ℃ (63.68 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.85 ℃ (56.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.9. Średnia suma opadów 25.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:58 i na końcu miesiąca 9:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Syria w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Damascustemperatura: - najwyższa temperatura: 14.6 ℃ (58.28 ℉)najniższa temperatura: 1.5 ℃ (34.7 ℉)opady: 25.2mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Aleppotemperatura: - najwyższa temperatura: 12.3 ℃ (54.14 ℉)najniższa temperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)opady: 60.6mmdeszcz deszcz dni: 10.9
Deir Ezzortemperatura: - najwyższa temperatura: 14 ℃ (57.2 ℉)najniższa temperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)opady: 25.6mmdeszcz deszcz dni: 6
Lattakiatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najniższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)opady: 162.1mmdeszcz deszcz dni: 12.9
Palmyratemperatura: - najwyższa temperatura: 13.6 ℃ (56.48 ℉)najniższa temperatura: 3.6 ℃ (38.48 ℉)opady: 20.2mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Qamishlitemperatura: - najwyższa temperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najniższa temperatura: 4.6 ℃ (40.28 ℉)opady: 67.1mmdeszcz deszcz dni: 9.8
Daraatemperatura: - najwyższa temperatura: 15.6 ℃ (60.08 ℉)najniższa temperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)opady: 46.7mmdeszcz deszcz dni: 8
Homstemperatura: - najwyższa temperatura: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najniższa temperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)opady: 81.5mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.