Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Turecko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Turecko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Turecko

Turecko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Turecka je mierna. Môžete očakávať horúce a suché letá, ale mierne a dosť vlhké zimy. Zimy sú tvrdšie vo vnútri krajiny. Na pobreží Čierneho mora je zvyčajne oveľa viac dažďa než v Egejskom mori.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abant, Adana, Aegean Turkey, Afyonkarahisar, Akhisar, Aksaray, Akyaka, Akçakoca, Akçay, Akşehir, Alanya, Alaçatı, Alaşehir, Altinoluk, Amasra, Amasya, Anamur, Ani, Ankara, Antakya, Antalya, Aphrodisias, Ardahan, Armutlu, Assos, Avşa, Ayder, Aydincik, Ayvalik, Babakale, Balikesir, Balikesir Province, Bandirma, Batman, Battalgazi, Beldibi, Belek, Bergama, Bitez, Black Sea Turkey, Bodrum, Bogazkale, Bolu, Boyabat, Bozcaada, Burdur, Burhaniye, Bursa, Bursa Province, Cappadocia, Cavusin, Central Aegean, Central Anatolia, Central Karadeniz, Cilician Mountains, Cilician Plains, Dalaman, Dalyan, Darende, Datça, Demirkoy, Demre, Denizli, Dikili, Divrigi, Diyarbakır, Dogubeyazit, Eastern Anatolia, Eastern Karadeniz, Eastern Marmara, Eastern Thrace, Eceabat, Edirne, Edremit, Elazig, Elmali, Enez, Ephesus, Erdek, Erikli Mecidiye, Erzincan, Erzurum, Eskihisar, Eskişehir, Faralya, Fethiye, Foça, Gallipoli, Gaziantep, Gelibolu, Gemlik, Geyikli, Giresun, Gokceada, Gumusluk, Göcek, Gönen, Göreme, Güre, Güzelyurt, Hakkari, Halfeti, Hasankeyf, Hatay, Hilvan, Ilgaz National Park, Ilica, Incirlik, Iskenderun, Istanbul, Istanbul Province, Izmir, Izmit, Iznik, Kabak, Kahramanmaras, Kahta, Kalkan, Kars, Kastamonu, Kayaköy, Kayseri, Kaş, Kemer, Kemerhisar, Kestel, Keşan, Kilitbahir, Kirklareli, Kiyikoy, Konya, Kumla, Kusadasi, Kütahya, Kınık, Lakes District, Lycia, Malatya, Manavgat, Manisa, Mardin, Marmara, Marmara Ereğlisi, Marmara Islands, Marmaris, Mediterranean Turkey, Mersin, Mudanya, Muğla, Narlıkuyu, Nevsehir, Northern Aegean, Olympos, Ordu, Osmaneli, Pamphylia, Pamukkale, Polonezkoy, Priene, Rize, Safranbolu, Samsun, Sandıklı, Saray, Sardis, Selçuk, Side, Siirt, Silifke, Sindirgi, Sinop, Sivas, Southeastern Anatolia, Southern Aegean, Southern Marmara, Söğüt, Sürmene, Tarsus, Tasucu, Tatvan, Tekirdağ, Termessos, Tokat, Tonya, Torul, Trabzon, Troy, Tunceli, Turgutreis, Uludağ, Urfa, Uzunköprü, Uçhisar, Van, Vize, Western Karadeniz, Yalikavak, Yalova, Zonguldak, Çanakkale, Çankırı, Çatalca, Çatalhöyük, Çavdarhisar, Çerkezköy, Çeşme, Çorlu, Çorum, Ölüdeniz, Ürgüp, İpsala, İğneada, Şarköy District, Şirince.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 12.5. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 2.4.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Turecko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mount Ararat (5137 m) a najnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Turecko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Január je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.35 ℃ (41.63 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.5. Priemerné zrážky sú 38.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:39 a na konci mesiaca 10:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Február je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.65 ℃ (47.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.6. Priemerné zrážky sú 35.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:40 a na konci mesiaca 11:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Marec je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.65 ℃ (47.57 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11. Priemerné zrážky sú 37.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Apríl je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.3. Priemerné zrážky sú 42.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:15 a na konci mesiaca 13:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Máj je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.3. Priemerné zrážky sú 51.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:23 a na konci mesiaca 14:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Jún je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 8.7. Priemerné zrážky sú 33.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:59 a na konci mesiaca 14:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Júl je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 3.8. Priemerné zrážky sú 14.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:45 a na konci mesiaca 14:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci August je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2.4. Priemerné zrážky sú 11.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 13:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci September je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 3.9. Priemerné zrážky sú 16.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci Október je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.6. Priemerné zrážky sú 25.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:18 a na konci mesiaca 10:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci November je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.1. Priemerné zrážky sú 31.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:07 a na konci mesiaca 9:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Turecko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Turecko v mesiaci December je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.35 ℃ (41.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.3. Priemerné zrážky sú 44.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:23 a na konci mesiaca 9:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Turecko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Istanbulteplota: - najvyššia teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)najnižšia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)zrážky: 108.5mmdaždivé dni: 16.5
Ankarateplota: - najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)zrážky: 44.7mmdaždivé dni: 12.3
Izmirteplota: - najvyššia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najnižšia teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)zrážky: 152.8mmdaždivé dni: 12.9
Adanateplota: - najvyššia teplota: 16.5 ℃ (61.7 ℉)najnižšia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)zrážky: 119.8mmdaždivé dni: 10.6
Antalyateplota: - najvyššia teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)najnižšia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)zrážky: 264.9mmdaždivé dni: 12.3
Samsunteplota: - najvyššia teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: 77.3mmdaždivé dni: 12.8
Erzurumteplota: - najvyššia teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)najnižšia teplota: -9.5 ℃ (14.9 ℉)zrážky: 23.1mmdaždivé dni: 11.3
Diyarbakirteplota: - najvyššia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najnižšia teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)zrážky: 69.4mmdaždivé dni: 13.8
Edirneteplota: - najvyššia teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najnižšia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)zrážky: 71.5mmdaždivé dni: 18.2
Konyateplota: - najvyššia teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)najnižšia teplota: -2.3 ℃ (27.86 ℉)zrážky: 39.5mmdaždivé dni: 11.1
Muglateplota: - najvyššia teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 271.5mmdaždivé dni: 16.5
Nevsehirteplota: - najvyššia teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 49.4mmdaždivé dni: 12.4
Sanliurfateplota: - najvyššia teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)najnižšia teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)zrážky: 78.6mmdaždivé dni: 12.4
Trabzonteplota: - najvyššia teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najnižšia teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)zrážky: 83.1mmdaždivé dni: 14.8
Vanteplota: - najvyššia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)najnižšia teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)zrážky: 38.2mmdaždivé dni: 10.3
Zonguldakteplota: - najvyššia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najnižšia teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)zrážky: 144.5mmdaždivé dni: 17.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.