Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Turecko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Turecko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Turecko

Turecko - jaké počasí lze čekat

Klima Turecka je mírné. Můžete očekávat teplé a suché léto, ale mírné a poměrně mokré zimy. Zimy jsou tvrdší ve vnitrozemí země. Na pobřeží Černého moře je obvykle mnohem více deště než v Egejském moři.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abant, Adana, Aegean Turkey, Afyonkarahisar, Akhisar, Aksaray, Akyaka, Akçakoca, Akçay, Akşehir, Alanya, Alaçatı, Alaşehir, Altinoluk, Amasra, Amasya, Anamur, Ani, Ankara, Antakya, Antalya, Aphrodisias, Ardahan, Armutlu, Assos, Avşa, Ayder, Aydincik, Ayvalik, Babakale, Balikesir, Balikesir Province, Bandirma, Batman, Battalgazi, Beldibi, Belek, Bergama, Bitez, Black Sea Turkey, Bodrum, Bogazkale, Bolu, Boyabat, Bozcaada, Burdur, Burhaniye, Bursa, Bursa Province, Cappadocia, Cavusin, Central Aegean, Central Anatolia, Central Karadeniz, Cilician Mountains, Cilician Plains, Dalaman, Dalyan, Darende, Datça, Demirkoy, Demre, Denizli, Dikili, Divrigi, Diyarbakır, Dogubeyazit, Eastern Anatolia, Eastern Karadeniz, Eastern Marmara, Eastern Thrace, Eceabat, Edirne, Edremit, Elazig, Elmali, Enez, Ephesus, Erdek, Erikli Mecidiye, Erzincan, Erzurum, Eskihisar, Eskişehir, Faralya, Fethiye, Foça, Gallipoli, Gaziantep, Gelibolu, Gemlik, Geyikli, Giresun, Gokceada, Gumusluk, Göcek, Gönen, Göreme, Güre, Güzelyurt, Hakkari, Halfeti, Hasankeyf, Hatay, Hilvan, Ilgaz National Park, Ilica, Incirlik, Iskenderun, Istanbul, Istanbul Province, Izmir, Izmit, Iznik, Kabak, Kahramanmaras, Kahta, Kalkan, Kars, Kastamonu, Kayaköy, Kayseri, Kaş, Kemer, Kemerhisar, Kestel, Keşan, Kilitbahir, Kirklareli, Kiyikoy, Konya, Kumla, Kusadasi, Kütahya, Kınık, Lakes District, Lycia, Malatya, Manavgat, Manisa, Mardin, Marmara, Marmara Ereğlisi, Marmara Islands, Marmaris, Mediterranean Turkey, Mersin, Mudanya, Muğla, Narlıkuyu, Nevsehir, Northern Aegean, Olympos, Ordu, Osmaneli, Pamphylia, Pamukkale, Polonezkoy, Priene, Rize, Safranbolu, Samsun, Sandıklı, Saray, Sardis, Selçuk, Side, Siirt, Silifke, Sindirgi, Sinop, Sivas, Southeastern Anatolia, Southern Aegean, Southern Marmara, Söğüt, Sürmene, Tarsus, Tasucu, Tatvan, Tekirdağ, Termessos, Tokat, Tonya, Torul, Trabzon, Troy, Tunceli, Turgutreis, Uludağ, Urfa, Uzunköprü, Uçhisar, Van, Vize, Western Karadeniz, Yalikavak, Yalova, Zonguldak, Çanakkale, Çankırı, Çatalca, Çatalhöyük, Çavdarhisar, Çerkezköy, Çeşme, Çorlu, Çorum, Ölüdeniz, Ürgüp, İpsala, İğneada, Şarköy District, Şirince.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 4.2 ℃ (39.56 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 12.5. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 2.4.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Turecko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Mount Ararat (5137 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Turecko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci leden je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.35 ℃ (41.63 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 12.5. Průměrné srážky jsou 38.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:39 a na konci měsíce 10:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci únor je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.65 ℃ (47.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.6. Průměrné srážky jsou 35.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:40 a na konci měsíce 11:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci březen je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.65 ℃ (47.57 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11. Průměrné srážky jsou 37.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci duben je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.3. Průměrné srážky jsou 42.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:15 a na konci měsíce 13:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci květen je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.3. Průměrné srážky jsou 51.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:23 a na konci měsíce 14:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci červen je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 8.7. Průměrné srážky jsou 33.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:59 a na konci měsíce 14:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci červenec je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 3.8. Průměrné srážky jsou 14.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:45 a na konci měsíce 14:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci srpen je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 2.4. Průměrné srážky jsou 11.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:50 a na konci měsíce 13:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci září je 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 3.9. Průměrné srážky jsou 16.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:36 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci říjen je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.6. Průměrné srážky jsou 25.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:18 a na konci měsíce 10:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci listopad je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.1. Průměrné srážky jsou 31.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:07 a na konci měsíce 9:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Turecko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Turecko v měsíci prosinec je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.65 ℃ (49.37 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.35 ℃ (41.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12.3. Průměrné srážky jsou 44.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:23 a na konci měsíce 9:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Turecko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Istanbulteplota: - nejvyšší teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)nejnižší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)srážky: 108.5mmdeštivé dny: 16.5
Ankarateplota: - nejvyšší teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)nejnižší teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)srážky: 44.7mmdeštivé dny: 12.3
Izmirteplota: - nejvyšší teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)nejnižší teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)srážky: 152.8mmdeštivé dny: 12.9
Adanateplota: - nejvyšší teplota: 16.5 ℃ (61.7 ℉)nejnižší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)srážky: 119.8mmdeštivé dny: 10.6
Antalyateplota: - nejvyšší teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)nejnižší teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)srážky: 264.9mmdeštivé dny: 12.3
Samsunteplota: - nejvyšší teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)nejnižší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)srážky: 77.3mmdeštivé dny: 12.8
Erzurumteplota: - nejvyšší teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)nejnižší teplota: -9.5 ℃ (14.9 ℉)srážky: 23.1mmdeštivé dny: 11.3
Diyarbakirteplota: - nejvyšší teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)nejnižší teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)srážky: 69.4mmdeštivé dny: 13.8
Edirneteplota: - nejvyšší teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)nejnižší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)srážky: 71.5mmdeštivé dny: 18.2
Konyateplota: - nejvyšší teplota: 6.8 ℃ (44.24 ℉)nejnižší teplota: -2.3 ℃ (27.86 ℉)srážky: 39.5mmdeštivé dny: 11.1
Muglateplota: - nejvyšší teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)nejnižší teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)srážky: 271.5mmdeštivé dny: 16.5
Nevsehirteplota: - nejvyšší teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)nejnižší teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)srážky: 49.4mmdeštivé dny: 12.4
Sanliurfateplota: - nejvyšší teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)nejnižší teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)srážky: 78.6mmdeštivé dny: 12.4
Trabzonteplota: - nejvyšší teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)nejnižší teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)srážky: 83.1mmdeštivé dny: 14.8
Vanteplota: - nejvyšší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)nejnižší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)srážky: 38.2mmdeštivé dny: 10.3
Zonguldakteplota: - nejvyšší teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)nejnižší teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)srážky: 144.5mmdeštivé dny: 17.7
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.