Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Uzbekistan

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Uzbekistan? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Uzbekistan

Uzbekistan - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Uzbekistanu je väčšinou suché, môžete očakávať dlhé a horúce letá, ale mierne zimy. Zimy môžu byť niekedy veľmi studené. Nie je veľa dažďov, dážď obvykle prichádza iba v zime.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Andijan, Ayaz Kala, Bukhara, Chust, Ferghana, Ferghana Valley, Khiva, Kokand, Moynoq, Namangan, Northern Uzbekistan, Nukus, Pop, Qarshi, Samarkand, Samarkand through Bukhara, Shakhrizabz, Southern Uzbekistan, Tashkent, Tashkent Region, Termez, Toprak Kala, Urgench.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 36.5 ℃ (97.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 13.7. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 1.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Uzbekistan, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Adelunga Toghi (4301 m) a najnižší bod je Sariqamish Kuli (-12 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Uzbekistan. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Január je 6 ℃ (42.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 13.5. Priemerné zrážky sú 55.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:31 a na konci mesiaca 10:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Február je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 12.5. Priemerné zrážky sú 46.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:36 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Marec je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13.7. Priemerné zrážky sú 74 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Apríl je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.8. Priemerné zrážky sú 62.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:19 a na konci mesiaca 13:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Máj je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10. Priemerné zrážky sú 32.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:29 a na konci mesiaca 14:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Jún je 32.6 ℃ (90.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.55 ℃ (94.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 5. Priemerné zrážky sú 7.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:07 a na konci mesiaca 15:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Júl je 36.5 ℃ (97.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.55 ℃ (94.19 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.5 ℃ (95.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 2.9. Priemerné zrážky sú 3.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:53 a na konci mesiaca 14:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci August je 34.5 ℃ (94.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.5 ℃ (95.9 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 1.9. Priemerné zrážky sú 2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 13:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci September je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 3.2. Priemerné zrážky sú 4.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci Október je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.1 ℃ (77.18 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.65 ℃ (63.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.2. Priemerné zrážky sú 34.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 10:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci November je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.65 ℃ (63.77 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.3. Priemerné zrážky sú 45.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:01 a na konci mesiaca 9:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Uzbekistan - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uzbekistan v mesiaci December je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.35 ℃ (52.43 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.3 ℃ (45.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.5. Priemerné zrážky sú 52.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:15 a na konci mesiaca 9:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Uzbekistan. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Tashkentteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)zrážky: 52.1mmdaždivé dni: 12.5
Samarkandteplota: - najvyššia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)najnižšia teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)zrážky: 41.2mmdaždivé dni: 10.6
Termezteplota: - najvyššia teplota: 12.6 ℃ (54.68 ℉)najnižšia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)zrážky: 17.6mmdaždivé dni: 8.9
Nukusteplota: - najvyššia teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najnižšia teplota: -5.1 ℃ (22.82 ℉)zrážky: 13.4mmdaždivé dni: 9.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.