Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Victoria

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Victoria? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Victoria - aké počasie môžete očakávať

Victoria je súčasťou zeme Austrália. Klíma Austrálie sa veľmi líši, pretože krajina je veľmi veľká. Najväčšia časť Austrálie je suchá až polosuchá, mierna na juhu a na východe, na severe tropická. Severná časť Austrálie má tropické prostredie s tropickými dažďovými pralesmi, pastvinami a púšťami. Zima v Austrálii je zvyčajne mierna, nie sú také veľké kontrasty medzi letnou a zimnou teplotou ako na severnej pologuli. Ale na niektorých miestach môže teplota v zime klesnúť pod nulu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aireys Inlet, Anglesea, Apollo Bay, Ararat, Bacchus Marsh, Bairnsdale, Ballarat, Beechworth, Belgrave, Benalla, Bendigo, Bright, Bruthen, Buchan, Bullarto, Camperdown, Cann River, Castlemaine, Cavendish, Chiltern, Colac, Croajingolong National Park, Dandenong Ranges, Daylesford, Dimboola, Dinner Plain, Dunolly, Echuca Moama, Euroa, Falls Creek, Fish Creek, Geelong, Genoa, Gippsland, Glenrowan, Goldfields, Goorambat, Grampians National Park, Great Otway National Park, Hamilton, Harrietville, Hattah Kulkyne National Park, Healesville, Heathcote, High Country, Johanna, Lakes Entrance, Lara, Linton, Lorne, Lower Glenelg National Park, Lysterfield, Maldon, Mansfield, Maryborough, Melbourne, Merbein, Mildura, Mornington Peninsula, Mount Buller, Mount Hotham, Murray Sunset National Park, Ocean Grove, Orbost, Paynesville, Peterborough, Phillip Island, Port Campbell, Port Fairy, Portarlington, Portland, Queenscliff, Rutherglen, Sale, Seymour, Shepparton, Skipton, Smythesdale, South West Coast, St Arnaud, Swan Hill, Tallangatta, Tawonga, Terang, The Murray, Torquay, Traralgon, Trentham, Tyabb, Wangaratta, Warburton, Warragul, Warrnambool, Wimmera, Wonthaggi, Woodend, Yarra Valley.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Melbourne a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Február, priemerná maximálna teplota je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 15.5. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 6.6.

Pri cestovaní v lokácii Victoria vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Austrália je Mount Kosciuszko (2228 m) a najnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Victoria. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Január je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.9. Priemerné zrážky sú 44.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:28 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Február je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.6. Priemerné zrážky sú 39.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 12:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Marec je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.5. Priemerné zrážky sú 40.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 11:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Apríl je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.5. Priemerné zrážky sú 50.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:06 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Máj je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.1. Priemerné zrážky sú 47.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:05 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Jún je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13.4. Priemerné zrážky sú 46.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:33 a na konci mesiaca 9:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Júl je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.15 ℃ (59.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 14.4. Priemerné zrážky sú 44.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:45 a na konci mesiaca 10:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci August je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.15 ℃ (59.27 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 15.5. Priemerné zrážky sú 50 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:35 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci September je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 14.1. Priemerné zrážky sú 54.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:42 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci Október je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 13.6. Priemerné zrážky sú 58.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:55 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci November je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 11.5. Priemerné zrážky sú 63.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Victoria - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Victoria v mesiaci December je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.6. Priemerné zrážky sú 62.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:43 a na konci mesiaca 14:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Victoria. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Melbourneteplota: - najvyššia teplota: 25.1 ℃ (77.18 ℉)najnižšia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)zrážky: 62.3mmdaždivé dni: 9.6
Bairnsdaleteplota: - najvyššia teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najnižšia teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)zrážky: 65.7mmdaždivé dni: 10.5
Ballaratteplota: - najvyššia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)najnižšia teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)zrážky: 51.9mmdaždivé dni: 10.9
Bendigoteplota: - najvyššia teplota: 26.8 ℃ (80.24 ℉)najnižšia teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)zrážky: 44.4mmdaždivé dni: 7
Colacteplota: - najvyššia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)najnižšia teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Echucateplota: - najvyššia teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najnižšia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)zrážky: 29.2mmdaždivé dni: 6.1
Geelongteplota: - najvyššia teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najnižšia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)zrážky: 43.2mmdaždivé dni: 8
Mildurateplota: - najvyššia teplota: 31.3 ℃ (88.34 ℉)najnižšia teplota: 15.5 ℃ (59.9 ℉)zrážky: 31.4mmdaždivé dni: 4.7
Mornington Peninsulateplota: - najvyššia teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)najnižšia teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)zrážky: 55.3mmdaždivé dni: 8.6
Orbostteplota: - najvyššia teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)najnižšia teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)zrážky: 84.8mmdaždivé dni: 12.1
Saleteplota: - najvyššia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najnižšia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)zrážky: 49.9mmdaždivé dni: 10.2
Seymourteplota: - najvyššia teplota: 27 ℃ (80.6 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 40.5mmdaždivé dni: 6.8
Sheppartonteplota: - najvyššia teplota: 28.3 ℃ (82.94 ℉)najnižšia teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Swan Hillteplota: - najvyššia teplota: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najnižšia teplota: 13.7 ℃ (56.66 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Wangarattateplota: - najvyššia teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najnižšia teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)zrážky: 41.2mmdaždivé dni: 6.4
Warrnamboolteplota: - najvyššia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)najnižšia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Wonthaggiteplota: - najvyššia teplota: 22.2 ℃ (71.96 ℉)najnižšia teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)zrážky: 64.8mmdaždivé dni: 10.6
Araratteplota: - najvyššia teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: 40.7mmdaždivé dni: 8.7
Beechworthteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 61.8mmdaždivé dni: 7.4
Castlemaineteplota: - najvyššia teplota: 24.8 ℃ (76.64 ℉)najnižšia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)zrážky: 45mmdaždivé dni: 7.8
Falls Creekteplota: - najvyššia teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)najnižšia teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Morningtonteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 59.5mmdaždivé dni: 8.8
Mount Bullerteplota: - najvyššia teplota: 14.4 ℃ (57.92 ℉)najnižšia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Mount Hothamteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: - daždivé dni: -
Phillip Islandteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 55.8mmdaždivé dni: 10
Portlandteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 41.1mmdaždivé dni: 9.3
Rutherglenteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 48.3mmdaždivé dni: 5.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.