Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Victoria

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Victoria? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Victoria - jaké počasí lze čekat

Victoria je součástí země Austrálie. Klima Austrálie se velmi liší, protože země je velmi velká. Největší část Austrálie je suchá až polosuchá, mírná na jihu a na východě, tropická na severu. Severní část Austrálie má tropické klima s tropickými deštnými pralesy, pastvinami a pouští. Zima v Austrálii je obvykle mírná, nejsou tam tak velké kontrasty mezi letními a zimními teplotami, jako na severní polokouli. Ale na některých místech může teplota v zimě klesnout pod nulu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aireys Inlet, Anglesea, Apollo Bay, Ararat, Bacchus Marsh, Bairnsdale, Ballarat, Beechworth, Belgrave, Benalla, Bendigo, Bright, Bruthen, Buchan, Bullarto, Camperdown, Cann River, Castlemaine, Cavendish, Chiltern, Colac, Croajingolong National Park, Dandenong Ranges, Daylesford, Dimboola, Dinner Plain, Dunolly, Echuca Moama, Euroa, Falls Creek, Fish Creek, Geelong, Genoa, Gippsland, Glenrowan, Goldfields, Goorambat, Grampians National Park, Great Otway National Park, Hamilton, Harrietville, Hattah Kulkyne National Park, Healesville, Heathcote, High Country, Johanna, Lakes Entrance, Lara, Linton, Lorne, Lower Glenelg National Park, Lysterfield, Maldon, Mansfield, Maryborough, Melbourne, Merbein, Mildura, Mornington Peninsula, Mount Buller, Mount Hotham, Murray Sunset National Park, Ocean Grove, Orbost, Paynesville, Peterborough, Phillip Island, Port Campbell, Port Fairy, Portarlington, Portland, Queenscliff, Rutherglen, Sale, Seymour, Shepparton, Skipton, Smythesdale, South West Coast, St Arnaud, Swan Hill, Tallangatta, Tawonga, Terang, The Murray, Torquay, Traralgon, Trentham, Tyabb, Wangaratta, Warburton, Warragul, Warrnambool, Wimmera, Wonthaggi, Woodend, Yarra Valley.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Melbourne a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde únor, průměrná maximální teplota 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 15.5. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 6.6.

Při cestování, jehož cílem je Victoria, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m) a nejnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Victoria. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci leden je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.9. Průměrné srážky jsou 44.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:28 a na konci měsíce 14:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci únor je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 6.6. Průměrné srážky jsou 39.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:31 a na konci měsíce 12:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci březen je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.5. Průměrné srážky jsou 40.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:18 a na konci měsíce 11:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci duben je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10.5. Průměrné srážky jsou 50.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:06 a na konci měsíce 10:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci květen je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.1. Průměrné srážky jsou 47.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:05 a na konci měsíce 9:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci červen je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.05 ℃ (60.89 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.4. Průměrné srážky jsou 46.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:33 a na konci měsíce 9:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci červenec je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.15 ℃ (59.27 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 14.4. Průměrné srážky jsou 44.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:45 a na konci měsíce 10:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci srpen je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.15 ℃ (59.27 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 15.5. Průměrné srážky jsou 50 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:35 a na konci měsíce 11:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci září je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 14.1. Průměrné srážky jsou 54.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:42 a na konci měsíce 12:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci říjen je 20 ℃ (68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 13.6. Průměrné srážky jsou 58.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:55 a na konci měsíce 13:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci listopad je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 11.5. Průměrné srážky jsou 63.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:02 a na konci měsíce 14:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Victoria - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Victoria v měsíci prosinec je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.9 ℃ (78.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.6. Průměrné srážky jsou 62.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:43 a na konci měsíce 14:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Victoria. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Melbourneteplota: - nejvyšší teplota: 25.1 ℃ (77.18 ℉)nejnižší teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)srážky: 62.3mmdeštivé dny: 9.6
Bairnsdaleteplota: - nejvyšší teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)nejnižší teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)srážky: 65.7mmdeštivé dny: 10.5
Ballaratteplota: - nejvyšší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)nejnižší teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)srážky: 51.9mmdeštivé dny: 10.9
Bendigoteplota: - nejvyšší teplota: 26.8 ℃ (80.24 ℉)nejnižší teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)srážky: 44.4mmdeštivé dny: 7
Colacteplota: - nejvyšší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)nejnižší teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Echucateplota: - nejvyšší teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)nejnižší teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)srážky: 29.2mmdeštivé dny: 6.1
Geelongteplota: - nejvyšší teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)nejnižší teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)srážky: 43.2mmdeštivé dny: 8
Mildurateplota: - nejvyšší teplota: 31.3 ℃ (88.34 ℉)nejnižší teplota: 15.5 ℃ (59.9 ℉)srážky: 31.4mmdeštivé dny: 4.7
Mornington Peninsulateplota: - nejvyšší teplota: 22.9 ℃ (73.22 ℉)nejnižší teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)srážky: 55.3mmdeštivé dny: 8.6
Orbostteplota: - nejvyšší teplota: 23.8 ℃ (74.84 ℉)nejnižší teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)srážky: 84.8mmdeštivé dny: 12.1
Saleteplota: - nejvyšší teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)nejnižší teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)srážky: 49.9mmdeštivé dny: 10.2
Seymourteplota: - nejvyšší teplota: 27 ℃ (80.6 ℉)nejnižší teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)srážky: 40.5mmdeštivé dny: 6.8
Sheppartonteplota: - nejvyšší teplota: 28.3 ℃ (82.94 ℉)nejnižší teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Swan Hillteplota: - nejvyšší teplota: 30.8 ℃ (87.44 ℉)nejnižší teplota: 13.7 ℃ (56.66 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Wangarattateplota: - nejvyšší teplota: 28.6 ℃ (83.48 ℉)nejnižší teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)srážky: 41.2mmdeštivé dny: 6.4
Warrnamboolteplota: - nejvyšší teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)nejnižší teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Wonthaggiteplota: - nejvyšší teplota: 22.2 ℃ (71.96 ℉)nejnižší teplota: 11.6 ℃ (52.88 ℉)srážky: 64.8mmdeštivé dny: 10.6
Araratteplota: - nejvyšší teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)nejnižší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)srážky: 40.7mmdeštivé dny: 8.7
Beechworthteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 61.8mmdeštivé dny: 7.4
Castlemaineteplota: - nejvyšší teplota: 24.8 ℃ (76.64 ℉)nejnižší teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)srážky: 45mmdeštivé dny: 7.8
Falls Creekteplota: - nejvyšší teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)nejnižší teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Morningtonteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 59.5mmdeštivé dny: 8.8
Mount Bullerteplota: - nejvyšší teplota: 14.4 ℃ (57.92 ℉)nejnižší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Mount Hothamteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: - deštivé dny: -
Phillip Islandteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 55.8mmdeštivé dny: 10
Portlandteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 41.1mmdeštivé dny: 9.3
Rutherglenteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 48.3mmdeštivé dny: 5.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.