Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Victoria

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Victoria? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Victoria

Victoria jest częścią Australia. Klimat Australii jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Największa część Australii jest sucha do połowy sucha, umiarkowana na południu i wschodzie, tropikalna na północy. Północna część Australii ma tropikalny klimat z tropikalnymi lasami deszczowymi, łąkami i pustyniami. Zima w Australii jest zwykle łagodna, nie ma tak dużych kontrastów między temperaturami letnimi i zimowymi, jak na półkuli północnej. Ale w niektórych miejscach temperatury zimą mogą spaść poniżej zera.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aireys Inlet, Anglesea, Apollo Bay, Ararat, Bacchus Marsh, Bairnsdale, Ballarat, Beechworth, Belgrave, Benalla, Bendigo, Bright, Bruthen, Buchan, Bullarto, Camperdown, Cann River, Castlemaine, Cavendish, Chiltern, Colac, Croajingolong National Park, Dandenong Ranges, Daylesford, Dimboola, Dinner Plain, Dunolly, Echuca Moama, Euroa, Falls Creek, Fish Creek, Geelong, Genoa, Gippsland, Glenrowan, Goldfields, Goorambat, Grampians National Park, Great Otway National Park, Hamilton, Harrietville, Hattah Kulkyne National Park, Healesville, Heathcote, High Country, Johanna, Lakes Entrance, Lara, Linton, Lorne, Lower Glenelg National Park, Lysterfield, Maldon, Mansfield, Maryborough, Melbourne, Merbein, Mildura, Mornington Peninsula, Mount Buller, Mount Hotham, Murray Sunset National Park, Ocean Grove, Orbost, Paynesville, Peterborough, Phillip Island, Port Campbell, Port Fairy, Portarlington, Portland, Queenscliff, Rutherglen, Sale, Seymour, Shepparton, Skipton, Smythesdale, South West Coast, St Arnaud, Swan Hill, Tallangatta, Tawonga, Terang, The Murray, Torquay, Traralgon, Trentham, Tyabb, Wangaratta, Warburton, Warragul, Warrnambool, Wimmera, Wonthaggi, Woodend, Yarra Valley.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Melbourne oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.9 ℃ (60.62 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.3 ℃ (45.14 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 15.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.6.

Podczas podróży po Victoria zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Australia jest Mount Kosciuszko (2228 m) i najniższy punkt Lake Eyre (-15 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Victoria. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w styczeń to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.9 ℃ (78.62 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.9. Średnia suma opadów 44.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:28 i na końcu miesiąca 14:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w luty to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.6. Średnia suma opadów 39.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:31 i na końcu miesiąca 12:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w marzec to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.5. Średnia suma opadów 40.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 11:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w kwiecień to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.35 ℃ (66.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.5. Średnia suma opadów 50.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:06 i na końcu miesiąca 10:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w maj to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.35 ℃ (66.83 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12.1. Średnia suma opadów 47.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:05 i na końcu miesiąca 9:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w czerwiec to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.05 ℃ (60.89 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13.4. Średnia suma opadów 46.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:33 i na końcu miesiąca 9:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w lipiec to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.15 ℃ (59.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 14.4. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:45 i na końcu miesiąca 10:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w sierpień to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.15 ℃ (59.27 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 15.5. Średnia suma opadów 50 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:35 i na końcu miesiąca 11:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w wrzesień to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 14.1. Średnia suma opadów 54.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:42 i na końcu miesiąca 12:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w październik to 20 ℃ (68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 13.6. Średnia suma opadów 58.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w listopad to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.15 ℃ (75.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 11.5. Średnia suma opadów 63.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:02 i na końcu miesiąca 14:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Victoria w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Victoria w grudzień to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.15 ℃ (75.47 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.6. Średnia suma opadów 62.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:43 i na końcu miesiąca 14:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Victoria w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Melbournetemperatura: - najwyższa temperatura: 25.1 ℃ (77.18 ℉)najniższa temperatura: 14.2 ℃ (57.56 ℉)opady: 62.3mmdeszcz deszcz dni: 9.6
Bairnsdaletemperatura: - najwyższa temperatura: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najniższa temperatura: 11.2 ℃ (52.16 ℉)opady: 65.7mmdeszcz deszcz dni: 10.5
Ballarattemperatura: - najwyższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)najniższa temperatura: 9.1 ℃ (48.38 ℉)opady: 51.9mmdeszcz deszcz dni: 10.9
Bendigotemperatura: - najwyższa temperatura: 26.8 ℃ (80.24 ℉)najniższa temperatura: 11.5 ℃ (52.7 ℉)opady: 44.4mmdeszcz deszcz dni: 7
Colactemperatura: - najwyższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)najniższa temperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Echucatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najniższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)opady: 29.2mmdeszcz deszcz dni: 6.1
Geelongtemperatura: - najwyższa temperatura: 21.8 ℃ (71.24 ℉)najniższa temperatura: 11.9 ℃ (53.42 ℉)opady: 43.2mmdeszcz deszcz dni: 8
Milduratemperatura: - najwyższa temperatura: 31.3 ℃ (88.34 ℉)najniższa temperatura: 15.5 ℃ (59.9 ℉)opady: 31.4mmdeszcz deszcz dni: 4.7
Mornington Peninsulatemperatura: - najwyższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)najniższa temperatura: 12.2 ℃ (53.96 ℉)opady: 55.3mmdeszcz deszcz dni: 8.6
Orbosttemperatura: - najwyższa temperatura: 23.8 ℃ (74.84 ℉)najniższa temperatura: 12.1 ℃ (53.78 ℉)opady: 84.8mmdeszcz deszcz dni: 12.1
Saletemperatura: - najwyższa temperatura: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najniższa temperatura: 11.9 ℃ (53.42 ℉)opady: 49.9mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Seymourtemperatura: - najwyższa temperatura: 27 ℃ (80.6 ℉)najniższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)opady: 40.5mmdeszcz deszcz dni: 6.8
Sheppartontemperatura: - najwyższa temperatura: 28.3 ℃ (82.94 ℉)najniższa temperatura: 12.5 ℃ (54.5 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Swan Hilltemperatura: - najwyższa temperatura: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najniższa temperatura: 13.7 ℃ (56.66 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Wangarattatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.6 ℃ (83.48 ℉)najniższa temperatura: 11.6 ℃ (52.88 ℉)opady: 41.2mmdeszcz deszcz dni: 6.4
Warrnambooltemperatura: - najwyższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)najniższa temperatura: 10.3 ℃ (50.54 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Wonthaggitemperatura: - najwyższa temperatura: 22.2 ℃ (71.96 ℉)najniższa temperatura: 11.6 ℃ (52.88 ℉)opady: 64.8mmdeszcz deszcz dni: 10.6
Ararattemperatura: - najwyższa temperatura: 24.5 ℃ (76.1 ℉)najniższa temperatura: 9.7 ℃ (49.46 ℉)opady: 40.7mmdeszcz deszcz dni: 8.7
Beechworthtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 61.8mmdeszcz deszcz dni: 7.4
Castlemainetemperatura: - najwyższa temperatura: 24.8 ℃ (76.64 ℉)najniższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)opady: 45mmdeszcz deszcz dni: 7.8
Falls Creektemperatura: - najwyższa temperatura: 15.4 ℃ (59.72 ℉)najniższa temperatura: 6.1 ℃ (42.98 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Morningtontemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 59.5mmdeszcz deszcz dni: 8.8
Mount Bullertemperatura: - najwyższa temperatura: 14.4 ℃ (57.92 ℉)najniższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Mount Hothamtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: - deszcz deszcz dni: -
Phillip Islandtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 55.8mmdeszcz deszcz dni: 10
Portlandtemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 41.1mmdeszcz deszcz dni: 9.3
Rutherglentemperatura: - najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 48.3mmdeszcz deszcz dni: 5.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.