Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Vietnam

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Vietnam? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Vietnam

Vietnam - aké počasie môžete očakávať

Klima Vietnamu je tropický na juhu a na severu monzónny. V období od mája do septembra je horúca a deštivá sezóna a od októbra do marca trvá teplá a suchá sezóna. V horách môžete očakávať nižšie teploty.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ba Be National Park, Ba Ria, Bac Ha, Bac Lieu, Bach Ma National Park, Bai Tu Long Bay, Bao Loc, Ben Tre, Buon Ma Thuot, Ca Mau, Ca Na, Cai Be, Cai Rong, Can Tho, Cao Bang, Cao Lãnh, Cat Ba, Cat Tien National Park, Central Coast, Central Highlands, Chau Doc, Chàm Islands, Co Loa, Co To Island, Con Dao, Cu Chi, Cua Ong, Cuc Phuong National Park, DMZ, Da Nang, Dalat, Dien Bien Phu, Dong Dang, Dong Ha, Dong Hoi, Dong Van, Gia Nghia, Giao Xuân, Gò Công, Ha Giang, Ha Long Bay, Ha Tien, Haiphong, Halong, Hanoi, Ho Chi Minh City, Hoi An, Hue, Khe Sanh, Khâm Đức, Kontum, Lao Cai, Long Xuyen, Lăng Cô, Mong Cai, Mui Ne, My Son, My Tho, Na Meo, Ngoc Hoi, Nha Trang, Ninh Binh, Northern Vietnam, Phan Rang–Tháp Chàm, Phan Thiet, Phong Nha Ke Bang, Phu Quoc, Pleiku, Quan Lan, Quy Nhon, Quảng Ngãi, Rach Gia, Sa Pa, Sa Đéc, Soc Trang, Southern Vietnam, Tam Dao, Tam Ky, Thac Mo, Thanh Hoa, Tra Vinh, Tuan Chau Island, Tây Ninh, Vi Thanh, Vinh, Vinh Long, Vung Tau, Xuan Thuy National Park.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 33.7 ℃ (92.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 16.5. Najmenej daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 5.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Vietnam, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Fan Si Pan (3144 m) a najnižší bod je South China Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Vietnam. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Január je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.5. Priemerné zrážky sú 18.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:59 a na konci mesiaca 11:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Február je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.1. Priemerné zrážky sú 26.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 11:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Marec je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.7. Priemerné zrážky sú 44.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:02 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Apríl je 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.55 ℃ (77.99 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 13.5. Priemerné zrážky sú 91.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 12:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Máj je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30 ℃ (86 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 14. Priemerné zrážky sú 193 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:08 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Jún je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 14.5. Priemerné zrážky sú 235.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 13:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Júl je 33.7 ℃ (92.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.25 ℃ (91.85 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.95 ℃ (91.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 15.8. Priemerné zrážky sú 288.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:18 a na konci mesiaca 13:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci August je 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.95 ℃ (91.31 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 16.5. Priemerné zrážky sú 321.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci September je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 13.4. Priemerné zrážky sú 272 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:19 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci Október je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9. Priemerné zrážky sú 133.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:44 a na konci mesiaca 11:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci November je 25.6 ℃ (78.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.4. Priemerné zrážky sú 43.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:11 a na konci mesiaca 10:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Vietnam - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Vietnam v mesiaci December je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.9. Priemerné zrážky sú 23.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:52 a na konci mesiaca 10:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Vietnam. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Hanoiteplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 15.6 ℃ (60.08 ℉)zrážky: 23.1mmdaždivé dni: 5.9
Ho Chi Minh Cityteplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)zrážky: 47.7mmdaždivé dni: 6.8
Da Nangteplota: - najvyššia teplota: 25.6 ℃ (78.08 ℉)najnižšia teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)zrážky: 200.6mmdaždivé dni: 19
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest