Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wietnam

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wietnam? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Wietnam

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wietnam

Klimat Wietnamu jest tropikalny na południu, a na północy monsunowy. Od maja do września panuje gorąca, deszczowa pora roku, a od października do marca ciepłe i suche miesiące. Możesz spodziewać się niższych temperatur w górach.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Ba Be National Park, Ba Ria, Bac Ha, Bac Lieu, Bach Ma National Park, Bai Tu Long Bay, Bao Loc, Ben Tre, Buon Ma Thuot, Ca Mau, Ca Na, Cai Be, Cai Rong, Can Tho, Cao Bang, Cao Lãnh, Cat Ba, Cat Tien National Park, Central Coast, Central Highlands, Chau Doc, Chàm Islands, Co Loa, Co To Island, Con Dao, Cu Chi, Cua Ong, Cuc Phuong National Park, DMZ, Da Nang, Dalat, Dien Bien Phu, Dong Dang, Dong Ha, Dong Hoi, Dong Van, Gia Nghia, Giao Xuân, Gò Công, Ha Giang, Ha Long Bay, Ha Tien, Haiphong, Halong, Hanoi, Ho Chi Minh City, Hoi An, Hue, Khe Sanh, Khâm Đức, Kontum, Lao Cai, Long Xuyen, Lăng Cô, Mong Cai, Mui Ne, My Son, My Tho, Na Meo, Ngoc Hoi, Nha Trang, Ninh Binh, Northern Vietnam, Phan Rang–Tháp Chàm, Phan Thiet, Phong Nha Ke Bang, Phu Quoc, Pleiku, Quan Lan, Quy Nhon, Quảng Ngãi, Rach Gia, Sa Pa, Sa Đéc, Soc Trang, Southern Vietnam, Tam Dao, Tam Ky, Thac Mo, Thanh Hoa, Tra Vinh, Tuan Chau Island, Tây Ninh, Vi Thanh, Vinh, Vinh Long, Vung Tau, Xuan Thuy National Park.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 33.7 ℃ (92.66 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 26.3 ℃ (79.34 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.7 ℃ (56.66 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 16.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wietnam, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Fan Si Pan (3144 m) i najniższy punkt South China Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wietnam. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w styczeń to 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.85 ℃ (67.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.5. Średnia suma opadów 18.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:59 i na końcu miesiąca 11:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w luty to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.85 ℃ (67.73 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.1. Średnia suma opadów 26.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 11:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w marzec to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 14.7. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:02 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w kwiecień to 27.8 ℃ (82.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.55 ℃ (77.99 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30 ℃ (86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 13.5. Średnia suma opadów 91.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:37 i na końcu miesiąca 12:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w maj to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30 ℃ (86 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 14. Średnia suma opadów 193 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:08 i na końcu miesiąca 13:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w czerwiec to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.2 ℃ (79.16 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.5 ℃ (90.5 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 14.5. Średnia suma opadów 235.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:24 i na końcu miesiąca 13:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w lipiec to 33.7 ℃ (92.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.25 ℃ (91.85 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.95 ℃ (91.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 15.8. Średnia suma opadów 288.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:18 i na końcu miesiąca 13:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w sierpień to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.95 ℃ (91.31 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 16.5. Średnia suma opadów 321.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:53 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w wrzesień to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 13.4. Średnia suma opadów 272 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:19 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w październik to 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.7 ℃ (85.46 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9. Średnia suma opadów 133.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:44 i na końcu miesiąca 11:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w listopad to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.4. Średnia suma opadów 43.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:11 i na końcu miesiąca 10:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wietnam w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wietnam w grudzień to 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.75 ℃ (69.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.9. Średnia suma opadów 23.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:52 i na końcu miesiąca 10:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Wietnam w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Hanoitemperatura: - najwyższa temperatura: 22 ℃ (71.6 ℉)najniższa temperatura: 15.6 ℃ (60.08 ℉)opady: 23.1mmdeszcz deszcz dni: 5.9
Ho Chi Minh Citytemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 21.3 ℃ (70.34 ℉)opady: 47.7mmdeszcz deszcz dni: 6.8
Da Nangtemperatura: - najwyższa temperatura: 25.6 ℃ (78.08 ℉)najniższa temperatura: 19 ℃ (66.2 ℉)opady: 200.6mmdeszcz deszcz dni: 19
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest