Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Virginia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Virginia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Virginia - aké počasie môžete očakávať

Virginia je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Accomac, Alexandria, Amherst, Annandale, Aquia Harbour, Arlington, Arlington National Cemetery, Ashburn, Ashland, Basye, Bedford, Bentonville, Berryville, Blacksburg, Bluemont, Bridgewater, Bristow, Burke, Busch Gardens Williamsburg, Cape Charles, Central Virginia, Centreville, Chantilly, Charlottesville, Chesapeake, Chincoteague, Christiansburg, Colonial Beach, Colonial Williamsburg, Crewe, Culpeper, Damascus, Danville, Deltaville, Doswell, Eastern Shore, Eastern Virginia, Fairfax, Fairfax County, Falls Church, Farmville, Floyd, Fredericksburg, Front Royal, Gloucester Courthouse, Great Falls, Grundy, Hampton, Hampton Roads, Hanover, Harrisonburg, Herndon, Leesburg, Locust Dale, Lorton, Loudoun County, Luray, Lynchburg, Manassas, McLean, Middleburg, Middletown, Mount Jackson, Mount Vernon, New Market, Newport News, Norfolk, Northern Virginia, Petersburg, Portsmouth, Prince William County, Quantico, Radford, Reston, Richmond, Roanoke, Salem, Shenandoah National Park, Shenandoah Valley, Southwest Virginia, Springfield, Stafford, Stafford County, Staunton, Sterling, Strasburg, Stuarts Draft, Suffolk, Triangle, Tysons Corner, Vienna, Vinton, Virginia Beach, Waynesboro, Westmoreland County, White Post, Williamsburg, Winchester, Woodbridge, Wytheville.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Richmond a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 11.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 7.6.

Pri cestovaní v lokácii Virginia vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Virginia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Január je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.05 ℃ (50.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.5. Priemerné zrážky sú 75.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:51 a na konci mesiaca 10:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Február je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.05 ℃ (50.09 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.9. Priemerné zrážky sú 69.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:47 a na konci mesiaca 11:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Marec je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10.3. Priemerné zrážky sú 101.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Apríl je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.1. Priemerné zrážky sú 81.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:09 a na konci mesiaca 13:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Máj je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.6. Priemerné zrážky sú 97.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:11 a na konci mesiaca 14:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Jún je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.2. Priemerné zrážky sú 99.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:43 a na konci mesiaca 14:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Júl je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.15 ℃ (88.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.3. Priemerné zrážky sú 112.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 14:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci August je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.15 ℃ (88.07 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.1. Priemerné zrážky sú 118.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:41 a na konci mesiaca 13:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci September je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.3. Priemerné zrážky sú 106.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:33 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci Október je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.6. Priemerné zrážky sú 74.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:22 a na konci mesiaca 10:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci November je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.5. Priemerné zrážky sú 80.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:17 a na konci mesiaca 9:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Virginia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Virginia v mesiaci December je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.75 ℃ (49.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.5. Priemerné zrážky sú 84.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:37 a na konci mesiaca 9:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Virginia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Norfolkteplota: - najvyššia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)najnižšia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)zrážky: 92.9mmdaždivé dni: -
Richmondteplota: - najvyššia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)najnižšia teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)zrážky: 84.5mmdaždivé dni: 9.5
Roanoketeplota: - najvyššia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najnižšia teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)zrážky: 81.6mmdaždivé dni: 9.7
Newport Newsteplota: - najvyššia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)najnižšia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)zrážky: 85.3mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.