Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Wales

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Wales? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Wales - aké počasie môžete očakávať

Wales je súčasťou zeme Veľká Británia. Klíma v Spojenom kráľovstve je mierna, počasie je zmierňované prevažujúcim juhozápadným vetrom nad severoatlantickým prúdom. Viac ako zpola dní je zatiahnutá. Počasie je zvyčajne pomerne nestabilné. Vo všeobecnosti môžete očakávať chladné a často zakalené počasie. Môžete tiež očakávať teplejšie počasie v južnej časti Veľkej Británie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aberaeron, Abercastle, Aberdare, Aberdaron, Aberdyfi, Abereiddy, Aberffraw, Abergavenny, Abergele, Aberporth, Abersoch, Aberystwyth, Afan Forest Park, Amlwch, Ammanford, Amroth, Anglesey, Bala, Bangor, Bardsey Island, Barmouth, Barry, Beaumaris, Beddgelert, Benllech, Bethesda, Betws y Coed, Blaenau Ffestiniog, Blaenavon, Borth, Brecon, Brecon Beacons National Park, Bridgend, Broad Haven, Brynmawr, Brynsiencyn, Builth Wells, Burry Port, Caernarfon, Caerphilly, Caldicot, Capel Curig, Cardiff, Cardigan, Carmarthen, Carmarthenshire, Ceredigion, Cerrigydrudion, Chepstow, Chirk, Church Bay, Clwyd, Colwyn Bay, Conwy, Corris, Corwen, Cowbridge, Criccieth, Crickhowell, Cwmbran, Deeside, Denbigh, Devil's Bridge, Dinas Dinlle, Dinas Mawddwy, Dolgellau, Ebbw Vale, Fairbourne, Ferryside, Fishguard, Flint, Freshwater East, Glamorgan, Gower Peninsula, Gwynedd, Harlech, Haverfordwest, Hay on Wye, Herbrandston, Holt, Holyhead, Holywell, Kidwelly, Knighton, Lampeter, Laugharne, Lawrenny, Llanberis, Llanddona, Llandeilo, Llandovery, Llandrindod Wells, Llandudno, Llandudno Junction, Llandysul, Llanelli, Llanfaethlu, Llanfair Caereinion, Llanfairfechan, Llanfairpwllgwyngyll, Llanfyllin, Llangefni, Llangollen, Llangrannog, Llanidloes, Llanrwst, Llansteffan, Llantrisant, Llantwit Major, Llanwrtyd Wells, Llŷn, Machynlleth, Manorbier, Menai Bridge, Merthyr Tydfil, Mid Wales, Milford Haven, Moelfre, Mold, Monmouth, Monmouthshire, Montgomery, Narberth, Neath, Nefyn, New Quay, Newborough, Newcastle Emlyn, Newgale, Newport, Newtown, North Wales, Pembroke, Pembrokeshire, Pembrokeshire Coast National Park, Pen y Cae, Penarth, Pendine, Penmaenpool, Penmon, Pontardawe, Ponterwyd, Pontrhydfendigaid, Pontypool, Pontypridd, Port Talbot, Porthcawl, Porthgain, Porthmadog, Portmeirion, Powys, Prestatyn, Presteigne, Pwllheli, Raglan, Red Wharf Bay, Rhayader, Rhoose, Rhoscolyn, Rhosneigr, Rhuddlan, Rhyd Ddu, Rhyl, Ruthin, Saundersfoot, Skomer, Snowdonia National Park, Solva, South Stack, South Wales, Southerndown, St. Clears, St Asaph, St Davids, Sully, Swansea, Tenby, Tintern, Trearddur Bay, Trecastle, Tredegar, Trefriw, Tywyn, Usk, Valley, Welshpool, Wrexham.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Cardiff a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 15.8. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 10.

Pri cestovaní v lokácii Wales vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Veľká Británia je Ben Nevis (1343 m) a najnižší bod je The Fens (-4 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Wales. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Január je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 15.8. Priemerné zrážky sú 123.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:21 a na konci mesiaca 9:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Február je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.15 ℃ (50.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.3. Priemerné zrážky sú 87.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:57 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Marec je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.15 ℃ (50.27 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.55 ℃ (54.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13. Priemerné zrážky sú 91.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Apríl je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.55 ℃ (54.59 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11. Priemerné zrážky sú 69.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:51 a na konci mesiaca 14:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Máj je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.2. Priemerné zrážky sú 70.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:35 a na konci mesiaca 16:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Jún je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10. Priemerné zrážky sú 66.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:34 a na konci mesiaca 16:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Júl je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11. Priemerné zrážky sú 79.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:12 a na konci mesiaca 15:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci August je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.8. Priemerné zrážky sú 92.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:44 a na konci mesiaca 13:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci September je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.3. Priemerné zrážky sú 94.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:52 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci Október je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 15.5. Priemerné zrážky sú 130.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 9:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci November je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.9. Priemerné zrážky sú 121.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:06 a na konci mesiaca 8:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Wales - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wales v mesiaci December je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.8 ℃ (37.04 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 13.7. Priemerné zrážky sú 127.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:56 a na konci mesiaca 7:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Wales. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Cardiffteplota: - najvyššia teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)najnižšia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)zrážky: 127.3mmdaždivé dni: 13.7
Aberystwythteplota: - najvyššia teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najnižšia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)zrážky: 117.4mmdaždivé dni: 15.2
Balateplota: - najvyššia teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najnižšia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)zrážky: 162.6mmdaždivé dni: 17
Rhayaderteplota: - najvyššia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)najnižšia teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)zrážky: 125.4mmdaždivé dni: 15.6
Swanseateplota: - najvyššia teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)najnižšia teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)zrážky: 108mmdaždivé dni: 14.6
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.