Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Wales

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Wales? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Wales - jaké počasí lze čekat

Wales je součástí země Velká Británie. Klima Spojeného království je mírné a počasí je moderováno převažujícím jihozápadním větrem nad severoatlantickým proudem. Více než polovina dní je zatažena. Počasí je obvykle poměrně nestabilní. Obecně řečeno, můžete očekávat chladné a často zakalené počasí. Můžete očekávat také teplejší počasí v jižní části Velké Británie.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aberaeron, Abercastle, Aberdare, Aberdaron, Aberdyfi, Abereiddy, Aberffraw, Abergavenny, Abergele, Aberporth, Abersoch, Aberystwyth, Afan Forest Park, Amlwch, Ammanford, Amroth, Anglesey, Bala, Bangor, Bardsey Island, Barmouth, Barry, Beaumaris, Beddgelert, Benllech, Bethesda, Betws y Coed, Blaenau Ffestiniog, Blaenavon, Borth, Brecon, Brecon Beacons National Park, Bridgend, Broad Haven, Brynmawr, Brynsiencyn, Builth Wells, Burry Port, Caernarfon, Caerphilly, Caldicot, Capel Curig, Cardiff, Cardigan, Carmarthen, Carmarthenshire, Ceredigion, Cerrigydrudion, Chepstow, Chirk, Church Bay, Clwyd, Colwyn Bay, Conwy, Corris, Corwen, Cowbridge, Criccieth, Crickhowell, Cwmbran, Deeside, Denbigh, Devil's Bridge, Dinas Dinlle, Dinas Mawddwy, Dolgellau, Ebbw Vale, Fairbourne, Ferryside, Fishguard, Flint, Freshwater East, Glamorgan, Gower Peninsula, Gwynedd, Harlech, Haverfordwest, Hay on Wye, Herbrandston, Holt, Holyhead, Holywell, Kidwelly, Knighton, Lampeter, Laugharne, Lawrenny, Llanberis, Llanddona, Llandeilo, Llandovery, Llandrindod Wells, Llandudno, Llandudno Junction, Llandysul, Llanelli, Llanfaethlu, Llanfair Caereinion, Llanfairfechan, Llanfairpwllgwyngyll, Llanfyllin, Llangefni, Llangollen, Llangrannog, Llanidloes, Llanrwst, Llansteffan, Llantrisant, Llantwit Major, Llanwrtyd Wells, Llŷn, Machynlleth, Manorbier, Menai Bridge, Merthyr Tydfil, Mid Wales, Milford Haven, Moelfre, Mold, Monmouth, Monmouthshire, Montgomery, Narberth, Neath, Nefyn, New Quay, Newborough, Newcastle Emlyn, Newgale, Newport, Newtown, North Wales, Pembroke, Pembrokeshire, Pembrokeshire Coast National Park, Pen y Cae, Penarth, Pendine, Penmaenpool, Penmon, Pontardawe, Ponterwyd, Pontrhydfendigaid, Pontypool, Pontypridd, Port Talbot, Porthcawl, Porthgain, Porthmadog, Portmeirion, Powys, Prestatyn, Presteigne, Pwllheli, Raglan, Red Wharf Bay, Rhayader, Rhoose, Rhoscolyn, Rhosneigr, Rhuddlan, Rhyd Ddu, Rhyl, Ruthin, Saundersfoot, Skomer, Snowdonia National Park, Solva, South Stack, South Wales, Southerndown, St. Clears, St Asaph, St Davids, Sully, Swansea, Tenby, Tintern, Trearddur Bay, Trecastle, Tredegar, Trefriw, Tywyn, Usk, Valley, Welshpool, Wrexham.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Cardiff a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 15.8. Nejméně deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 10.

Při cestování, jehož cílem je Wales, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Velká Británie je Ben Nevis (1343 m) a nejnižší bod je The Fens (-4 m). Takže rozdíly v nadmořských výškách v této zemi nejsou zanedbatelné a měli byste očekávat, že počasí bude jiné v různých výškách. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Wales. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Wales - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci leden je 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 15.8. Průměrné srážky jsou 123.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:21 a na konci měsíce 9:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Wales - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci únor je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.15 ℃ (50.27 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.3. Průměrné srážky jsou 87.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:57 a na konci měsíce 10:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Wales - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci březen je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.15 ℃ (50.27 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.55 ℃ (54.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 13. Průměrné srážky jsou 91.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:54 a na konci měsíce 12:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Wales - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci duben je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.55 ℃ (54.59 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11. Průměrné srážky jsou 69.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:51 a na konci měsíce 14:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Wales - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci květen je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.55 ℃ (59.99 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.2. Průměrné srážky jsou 70.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:35 a na konci měsíce 16:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Wales - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci červen je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.75 ℃ (65.75 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10. Průměrné srážky jsou 66.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:34 a na konci měsíce 16:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Wales - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci červenec je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.75 ℃ (69.35 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 11. Průměrné srážky jsou 79.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:12 a na konci měsíce 15:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Wales - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci srpen je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 10.8. Průměrné srážky jsou 92.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:44 a na konci měsíce 13:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Wales - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci září je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.35 ℃ (68.63 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 11.3. Průměrné srážky jsou 94.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:52 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Wales - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci říjen je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 15.5. Průměrné srážky jsou 130.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:55 a na konci měsíce 9:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Wales - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci listopad je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 14.9. Průměrné srážky jsou 121.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:06 a na konci měsíce 8:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Wales - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wales v měsíci prosinec je 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.8 ℃ (37.04 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.25 ℃ (50.45 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 13.7. Průměrné srážky jsou 127.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:56 a na konci měsíce 7:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Wales. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Cardiffteplota: - nejvyšší teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)nejnižší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)srážky: 127.3mmdeštivé dny: 13.7
Aberystwythteplota: - nejvyšší teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)nejnižší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)srážky: 117.4mmdeštivé dny: 15.2
Balateplota: - nejvyšší teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)nejnižší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)srážky: 162.6mmdeštivé dny: 17
Rhayaderteplota: - nejvyšší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)nejnižší teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)srážky: 125.4mmdeštivé dny: 15.6
Swanseateplota: - nejvyšší teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)nejnižší teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)srážky: 108mmdeštivé dny: 14.6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.