Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Veľká Británia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Veľká Británia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Veľká Británia

Veľká Británia - aké počasie môžete očakávať

Klíma v Spojenom kráľovstve je mierna, počasie je zmierňované prevažujúcim juhozápadným vetrom nad severoatlantickým prúdom. Viac ako zpola dní je zatiahnutá. Počasie je zvyčajne pomerne nestabilné. Vo všeobecnosti môžete očakávať chladné a často zakalené počasie. Môžete tiež očakávať teplejšie počasie v južnej časti Veľkej Británie.

Keďže Veľká Británia má naozaj veľkú plochu, informácie uvedené nižšie sa týkajú hlavne oblasti okolo hlavného mesta tejto krajiny. Ak chcete zobraziť informácie o iných miestach, vyberte jednu z týchto oblastí: England, Northern Ireland, Scotland, Wales.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14 ℃ (57.2 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 11.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 6.3.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Veľká Británia, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Ben Nevis (1343 m) a najnižší bod je The Fens (-4 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Veľká Británia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Január je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11.2. Priemerné zrážky sú 42.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:20 a na konci mesiaca 9:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Február je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.6. Priemerné zrážky sú 36.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:56 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Marec je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.9. Priemerné zrážky sú 40.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:53 a na konci mesiaca 12:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Apríl je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.7 ℃ (62.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.1. Priemerné zrážky sú 39.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:51 a na konci mesiaca 14:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Máj je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9.2. Priemerné zrážky sú 44.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:36 a na konci mesiaca 16:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Jún je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.3. Priemerné zrážky sú 48.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:36 a na konci mesiaca 16:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Júl je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 6.3. Priemerné zrážky sú 34.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:13 a na konci mesiaca 15:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci August je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8. Priemerné zrážky sú 55 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:45 a na konci mesiaca 13:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci September je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.7. Priemerné zrážky sú 49.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:52 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci Október je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.7 ℃ (63.86 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.65 ℃ (56.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 11. Priemerné zrážky sú 62.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 9:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci November je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.65 ℃ (56.57 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.15 ℃ (50.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.7. Priemerné zrážky sú 58.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:05 a na konci mesiaca 8:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Veľká Británia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Veľká Británia v mesiaci December je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.15 ℃ (50.27 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.3. Priemerné zrážky sú 47.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:55 a na konci mesiaca 7:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.