Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - West

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela West? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - India - West

West - aké počasie môžete očakávať

West je súčasťou zeme India. India je obrovská krajina, takže sa klima Indie líši - od tropického monzúnu na juhu až mierneho na severe. Na západe je suchá púšť, tundra a ľadovce na severe a vlhké tropické oblasti na juhozápade. Štyri hlavné ročné obdobia sa tu dajú rozlíšiť: zima od decembra do februára, leto od marca do mája, monzúnová dažďová sezóna od júna do septembra a obdobie po monzúne od októbra do novembra.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aamby Valley City, Abhaneri, Agonda, Ahmedabad, Ahmednagar, Ahwa, Ajmer, Ajmer Division, Aklera, Aksa, Alang, Alibag, Alwar, Ambaji, Amboli, Amravati, Anand, Anerdam Wildlife Sanctuary, Anjuna, Arambol, Aurangabad, Badlapur, Baga, Bardez, Beed, Bhandardara, Bhandarej, Bharatpur, Bharatpur Division, Bhavnagar, Bhilwara, Bhimashankar, Bhuj, Bikaner, Bikaner Division, Blackbuck National Park, Bogmalo, Bondla Wildlife Sanctuary, Bordi, Bramhapuri, Buldhana, Bundi, Calangute, Canacona, Candolim, Central Gujarat, Champaner Pavagadh Archaeological Park, Chandrapur, Chikhaldara, Chittorgarh, Churu, Colva, Cotigao Wildlife Sanctuary, Dabhoi, Dadra and Nagar Haveli, Dajipur, Daman, Daman and Diu, Dapoli, Deeg, Devgad, Dharampur, Dhule, Diu, Dombivli, Dona Paula, Dudh Sagar Waterfall, Dwarka, Elephanta Island, Ellora, Gandhidham, Gandhinagar, Ganpatipule, Gir Forest National Park, Goa, Goregaon, Guhagar, Gujarat, Jaipur, Jaipur Division, Jaisalmer, Jalgaon, Jamnagar, Jhalawar, Jhunjhunu, Jodhpur, Jodhpur Division, Junagadh, Kadi, Kalwa, Kalyan, Kamshet, Karauli, Karjat, Karnala Bird Sanctuary, Kashid, Keoladeo Bird Sanctuary, Khambhat, Khandala, Khopoli, Khuldabad, Khuri, Kihim, Kolhapur, Konkan, Kota, Kota Division, Kumbhalgarh, Kutch, Lohgad, Lonar, Lonavla, Loutulim, Madh Island, Mahabaleshwar, Mahad, Maharashtra, Malvan, Mandrem, Mapusa, Marathwada, Marleshwar, Matheran, Morgaon, Morjim, Mormugao, Mount Abu, Mulshi, Mumbai, Murud, Nadiad, Nagaur, Nagpur, Nala Sopara, Nanded, Nandura, Narayanpur, Nashik, Nathdwara, Navi Mumbai, Nilanga, North Goa, North Gujarat, North Maharashtra, Old Goa, Osiyan, Paithan, Pali, Palitana, Palolem, Panaji, Panchgani, Panvel, Patan, Pilani, Pirotan Island, Ponda, Porbandar, Prakasha, Pravaranagar, Pune, Pushkar, Raigad, Rajasthan, Rajgad, Rajkot, Ranakpur, Ranjangaon, Ranthambhore National Park, Ratanpura, Ratnagiri, Roha, Salcete, Sangli, Sanguem, Saputara, Sarangkheda, Sariska Reserve and National Park, Satara, Saurashtra, Sawai Madhopur, Shekhawati, Shirdi, Shiroda, Shrivardhan, Siddhatek, Sindhudurg, Sinquerim, Solapur, South Goa, South Gujarat, Surat, Surendranagar, Thane, Tiswadi, Tonk, Toranmal, Torna, Udaipur, Udaipur Division, Upleta, Vadodara, Vagator, Valsad, Vasai, Vasco da Gama, Vengurla, Veraval, Vidarbha, Virpur, Wardha, Wazirpur, Western Maharashtra.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Jaipur a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 40.8 ℃ (105.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8.4 ℃ (47.12 ℉).

Pri cestovaní v lokácii West vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi India je Kanchenjunga (8586 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela West. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - West - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Január je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Priemerné zrážky sú 7.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:38 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - West - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Február je 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.25 ℃ (75.65 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerné zrážky sú 10.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 11:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - West - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Marec je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.95 ℃ (93.11 ℉). Priemerné zrážky sú 4.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - West - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Apríl je 36.9 ℃ (98.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.95 ℃ (93.11 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 38.85 ℃ (101.93 ℉). Priemerné zrážky sú 8.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:47 a na konci mesiaca 13:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - West - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Máj je 40.8 ℃ (105.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 38.85 ℃ (101.93 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.5 ℃ (104.9 ℉). Priemerné zrážky sú 16.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:27 a na konci mesiaca 13:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - West - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Jún je 40.2 ℃ (104.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 40.5 ℃ (104.9 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 37.6 ℃ (99.68 ℉). Priemerné zrážky sú 54.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:48 a na konci mesiaca 13:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - West - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Júl je 35 ℃ (95 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 37.6 ℃ (99.68 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerné zrážky sú 209.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:40 a na konci mesiaca 13:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - West - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci August je 32.6 ℃ (90.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerné zrážky sú 218.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:08 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - West - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci September je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.5 ℃ (92.3 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerné zrážky sú 70.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:24 a na konci mesiaca 12:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - West - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci Október je 33.2 ℃ (91.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.8 ℃ (92.84 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Priemerné zrážky sú 23.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:37 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - West - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci November je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerné zrážky sú 4.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:54 a na konci mesiaca 10:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - West - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi West v mesiaci December je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerné zrážky sú 3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:29 a na konci mesiaca 10:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - West. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Mumbaiteplota: - najvyššia teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najnižšia teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)zrážky: 4mmdaždivé dni: -
Ahmedabadteplota: - najvyššia teplota: 29.7 ℃ (85.46 ℉)najnižšia teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)zrážky: 1.7mmdaždivé dni: -
Goateplota: - najvyššia teplota: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najnižšia teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)zrážky: 16.6mmdaždivé dni: 0.4
Jaipurteplota: - najvyššia teplota: 25.1 ℃ (77.18 ℉)najnižšia teplota: 9.4 ℃ (48.92 ℉)zrážky: 3mmdaždivé dni: -
Nagpurteplota: - najvyššia teplota: 28.4 ℃ (83.12 ℉)najnižšia teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)zrážky: 13mmdaždivé dni: -
Puneteplota: - najvyššia teplota: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najnižšia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)zrážky: 5.4mmdaždivé dni: -
Ajmerteplota: - najvyššia teplota: 24.8 ℃ (76.64 ℉)najnižšia teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)zrážky: 3.7mmdaždivé dni: -
Aurangabadteplota: - najvyššia teplota: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najnižšia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)zrážky: 12mmdaždivé dni: -
Bhujteplota: - najvyššia teplota: 28 ℃ (82.4 ℉)najnižšia teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)zrážky: 1mmdaždivé dni: -
Bikanerteplota: - najvyššia teplota: 25.5 ℃ (77.9 ℉)najnižšia teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)zrážky: 3mmdaždivé dni: -
Jaisalmerteplota: - najvyššia teplota: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najnižšia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)zrážky: 2.4mmdaždivé dni: -
Kotateplota: - najvyššia teplota: 25 ℃ (77 ℉)najnižšia teplota: 12.2 ℃ (53.96 ℉)zrážky: 3.6mmdaždivé dni: -
Rajkotteplota: - najvyššia teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najnižšia teplota: 13.8 ℃ (56.84 ℉)zrážky: 0.8mmdaždivé dni: -
Solapurteplota: - najvyššia teplota: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najnižšia teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)zrážky: 7.9mmdaždivé dni: -
Suratteplota: - najvyššia teplota: 32.7 ℃ (90.86 ℉)najnižšia teplota: 16.2 ℃ (61.16 ℉)zrážky: 2.1mmdaždivé dni: -
Udaipurteplota: - najvyššia teplota: 26.2 ℃ (79.16 ℉)najnižšia teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)zrážky: 2.9mmdaždivé dni: -
Jodhpurteplota: - najvyššia teplota: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najnižšia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)zrážky: 1.6mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest