Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - West

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do West? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Indie - West

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu West

West jest częścią Indie. Indie to ogromny kraj, więc klimat Indii jest różny - od tropikalnego monsunu na południu po umiarkowany na północy. Na zachodzie jest sucha pustynia, na północy tundra i lodowce, a na południowym zachodzie wilgotne regiony tropikalne. Można wyróżnić cztery główne sezony: zimę od grudnia do lutego, lato od marca do maja, monsunową porę deszczową od czerwca do września oraz okres po monsunie od października do listopada.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aamby Valley City, Abhaneri, Agonda, Ahmedabad, Ahmednagar, Ahwa, Ajmer, Ajmer Division, Aklera, Aksa, Alang, Alibag, Alwar, Ambaji, Amboli, Amravati, Anand, Anerdam Wildlife Sanctuary, Anjuna, Arambol, Aurangabad, Badlapur, Baga, Bardez, Beed, Bhandardara, Bhandarej, Bharatpur, Bharatpur Division, Bhavnagar, Bhilwara, Bhimashankar, Bhuj, Bikaner, Bikaner Division, Blackbuck National Park, Bogmalo, Bondla Wildlife Sanctuary, Bordi, Bramhapuri, Buldhana, Bundi, Calangute, Canacona, Candolim, Central Gujarat, Champaner Pavagadh Archaeological Park, Chandrapur, Chikhaldara, Chittorgarh, Churu, Colva, Cotigao Wildlife Sanctuary, Dabhoi, Dadra and Nagar Haveli, Dajipur, Daman, Daman and Diu, Dapoli, Deeg, Devgad, Dharampur, Dhule, Diu, Dombivli, Dona Paula, Dudh Sagar Waterfall, Dwarka, Elephanta Island, Ellora, Gandhidham, Gandhinagar, Ganpatipule, Gir Forest National Park, Goa, Goregaon, Guhagar, Gujarat, Jaipur, Jaipur Division, Jaisalmer, Jalgaon, Jamnagar, Jhalawar, Jhunjhunu, Jodhpur, Jodhpur Division, Junagadh, Kadi, Kalwa, Kalyan, Kamshet, Karauli, Karjat, Karnala Bird Sanctuary, Kashid, Keoladeo Bird Sanctuary, Khambhat, Khandala, Khopoli, Khuldabad, Khuri, Kihim, Kolhapur, Konkan, Kota, Kota Division, Kumbhalgarh, Kutch, Lohgad, Lonar, Lonavla, Loutulim, Madh Island, Mahabaleshwar, Mahad, Maharashtra, Malvan, Mandrem, Mapusa, Marathwada, Marleshwar, Matheran, Morgaon, Morjim, Mormugao, Mount Abu, Mulshi, Mumbai, Murud, Nadiad, Nagaur, Nagpur, Nala Sopara, Nanded, Nandura, Narayanpur, Nashik, Nathdwara, Navi Mumbai, Nilanga, North Goa, North Gujarat, North Maharashtra, Old Goa, Osiyan, Paithan, Pali, Palitana, Palolem, Panaji, Panchgani, Panvel, Patan, Pilani, Pirotan Island, Ponda, Porbandar, Prakasha, Pravaranagar, Pune, Pushkar, Raigad, Rajasthan, Rajgad, Rajkot, Ranakpur, Ranjangaon, Ranthambhore National Park, Ratanpura, Ratnagiri, Roha, Salcete, Sangli, Sanguem, Saputara, Sarangkheda, Sariska Reserve and National Park, Satara, Saurashtra, Sawai Madhopur, Shekhawati, Shirdi, Shiroda, Shrivardhan, Siddhatek, Sindhudurg, Sinquerim, Solapur, South Goa, South Gujarat, Surat, Surendranagar, Thane, Tiswadi, Tonk, Toranmal, Torna, Udaipur, Udaipur Division, Upleta, Vadodara, Vagator, Valsad, Vasai, Vasco da Gama, Vengurla, Veraval, Vidarbha, Virpur, Wardha, Wazirpur, Western Maharashtra.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Jaipur oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 40.8 ℃ (105.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 25.9 ℃ (78.62 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8.4 ℃ (47.12 ℉).

Podczas podróży po West zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Indie jest Kanchenjunga (8586 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na West. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w West w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w styczeń to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.25 ℃ (75.65 ℉). Średnia suma opadów 7.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:38 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w West w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w luty to 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.25 ℃ (75.65 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia suma opadów 10.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:14 i na końcu miesiąca 11:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w West w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w marzec to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.95 ℃ (93.11 ℉). Średnia suma opadów 4.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:00 i na końcu miesiąca 12:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w West w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w kwiecień to 36.9 ℃ (98.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.95 ℃ (93.11 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 38.85 ℃ (101.93 ℉). Średnia suma opadów 8.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:47 i na końcu miesiąca 13:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w West w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w maj to 40.8 ℃ (105.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 38.85 ℃ (101.93 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 40.5 ℃ (104.9 ℉). Średnia suma opadów 16.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:27 i na końcu miesiąca 13:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w West w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w czerwiec to 40.2 ℃ (104.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 40.5 ℃ (104.9 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 37.6 ℃ (99.68 ℉). Średnia suma opadów 54.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:48 i na końcu miesiąca 13:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w West w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w lipiec to 35 ℃ (95 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 37.6 ℃ (99.68 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia suma opadów 209.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:40 i na końcu miesiąca 13:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w West w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w sierpień to 32.6 ℃ (90.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.8 ℃ (92.84 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia suma opadów 218.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:08 i na końcu miesiąca 12:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w West w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w wrzesień to 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.5 ℃ (92.3 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.8 ℃ (92.84 ℉). Średnia suma opadów 70.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:24 i na końcu miesiąca 12:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w West w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w październik to 33.2 ℃ (91.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.8 ℃ (92.84 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.55 ℃ (88.79 ℉). Średnia suma opadów 23.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:37 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w West w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w listopad to 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.55 ℃ (88.79 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia suma opadów 4.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:54 i na końcu miesiąca 10:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w West w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w West w grudzień to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia suma opadów 3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:29 i na końcu miesiąca 10:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w West w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Mumbaitemperatura: - najwyższa temperatura: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najniższa temperatura: 18.6 ℃ (65.48 ℉)opady: 4mmdeszcz deszcz dni: -
Ahmedabadtemperatura: - najwyższa temperatura: 29.7 ℃ (85.46 ℉)najniższa temperatura: 14.5 ℃ (58.1 ℉)opady: 1.7mmdeszcz deszcz dni: -
Goatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.4 ℃ (90.32 ℉)najniższa temperatura: 21.3 ℃ (70.34 ℉)opady: 16.6mmdeszcz deszcz dni: 0.4
Jaipurtemperatura: - najwyższa temperatura: 25.1 ℃ (77.18 ℉)najniższa temperatura: 9.4 ℃ (48.92 ℉)opady: 3mmdeszcz deszcz dni: -
Nagpurtemperatura: - najwyższa temperatura: 28.4 ℃ (83.12 ℉)najniższa temperatura: 12.1 ℃ (53.78 ℉)opady: 13mmdeszcz deszcz dni: -
Punetemperatura: - najwyższa temperatura: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najniższa temperatura: 11.9 ℃ (53.42 ℉)opady: 5.4mmdeszcz deszcz dni: -
Ajmertemperatura: - najwyższa temperatura: 24.8 ℃ (76.64 ℉)najniższa temperatura: 8.4 ℃ (47.12 ℉)opady: 3.7mmdeszcz deszcz dni: -
Aurangabadtemperatura: - najwyższa temperatura: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najniższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)opady: 12mmdeszcz deszcz dni: -
Bhujtemperatura: - najwyższa temperatura: 28 ℃ (82.4 ℉)najniższa temperatura: 10.5 ℃ (50.9 ℉)opady: 1mmdeszcz deszcz dni: -
Bikanertemperatura: - najwyższa temperatura: 25.5 ℃ (77.9 ℉)najniższa temperatura: 7.6 ℃ (45.68 ℉)opady: 3mmdeszcz deszcz dni: -
Jaisalmertemperatura: - najwyższa temperatura: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najniższa temperatura: 8.7 ℃ (47.66 ℉)opady: 2.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kotatemperatura: - najwyższa temperatura: 25 ℃ (77 ℉)najniższa temperatura: 12.2 ℃ (53.96 ℉)opady: 3.6mmdeszcz deszcz dni: -
Rajkottemperatura: - najwyższa temperatura: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najniższa temperatura: 13.8 ℃ (56.84 ℉)opady: 0.8mmdeszcz deszcz dni: -
Solapurtemperatura: - najwyższa temperatura: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najniższa temperatura: 15.7 ℃ (60.26 ℉)opady: 7.9mmdeszcz deszcz dni: -
Surattemperatura: - najwyższa temperatura: 32.7 ℃ (90.86 ℉)najniższa temperatura: 16.2 ℃ (61.16 ℉)opady: 2.1mmdeszcz deszcz dni: -
Udaipurtemperatura: - najwyższa temperatura: 26.2 ℃ (79.16 ℉)najniższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)opady: 2.9mmdeszcz deszcz dni: -
Jodhpurtemperatura: - najwyższa temperatura: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najniższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)opady: 1.6mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.