Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Wisconsin

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Wisconsin? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Wisconsin - aké počasie môžete očakávať

Wisconsin je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Altoona, Apostle Islands National Lakeshore, Appleton, Ashland, Augusta, Baileys Harbor, Baldwin, Baraboo, Baraboo River Valley, Bayfield, Beloit, Brookfield, Brown Deer, Camp Douglas, Cedarburg, Chippewa Falls, Coloma, Columbus, Cornucopia, Coulee Region, Delafield, Delavan, Denmark, Dodgeville, Door County, Eagle, Eagle River, Eau Claire, Elkhart Lake, Elkhorn, Ellsworth, Ephraim, Fish Creek, Fond du Lac, Freedom, Grafton, Greater Madison Area, Green Bay, Green County, Green Lake, Horicon Marsh, Hudson, Hurley, Janesville, Johnson Creek, Kenosha, Kenosha County, Kettle Moraine State Forest, La Crosse, Ladysmith, Lake Geneva, Ledgeview, Madeline Island, Madison, Manitowoc, Menomonie, Milwaukee, Necedah, Neillsville, New Berlin, New Glarus, Newburg, North Central Wisconsin, Northeast Wisconsin, Northwest Wisconsin, Oshkosh, Osseo, Pepin, Pewaukee, Plymouth, Port Washington, Portage, Prairie du Chien, Prairie du Sac, Prescott, Racine, Rhinelander, Rice Lake, Richfield, Richland Center, Richmond, Ripon, River Falls, Rock County, Rudolph, Sheboygan, Slinger, Soldiers Grove, Southeast Wisconsin, Southern Wisconsin River Valley, Southwest Wisconsin, Sparta, Spooner, Spring Green, Spring Valley, St. Croix Falls, Stevens Point, Stockholm, Stoughton, Sturgeon Bay, Superior, Tomah, Two Rivers, Verona, Walworth County, Washburn, Waukesha, Waupaca, Wausau, Wauwatosa, West Allis, West Bend, Whitewater, Williams Bay, Wisconsin Dells.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Madison a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -11.3 ℃ (11.66 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 12.1. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 9.3.

Pri cestovaní v lokácii Wisconsin vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Wisconsin. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Január je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.3 ℃ (11.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.2. Priemerné zrážky sú 31.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:21 a na konci mesiaca 9:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Február je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.2 ℃ (15.44 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.4. Priemerné zrážky sú 36.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:30 a na konci mesiaca 11:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Marec je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10.5. Priemerné zrážky sú 56.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Apríl je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.1. Priemerné zrážky sú 87 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:24 a na konci mesiaca 14:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Máj je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.1. Priemerné zrážky sú 89.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:40 a na konci mesiaca 15:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Jún je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11. Priemerné zrážky sú 114.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:21 a na konci mesiaca 15:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Júl je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.3. Priemerné zrážky sú 106.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:05 a na konci mesiaca 14:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci August je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.3. Priemerné zrážky sú 110.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 13:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci September je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.4. Priemerné zrážky sú 78.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci Október je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10. Priemerné zrážky sú 60.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci November je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.6. Priemerné zrážky sú 61 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:52 a na konci mesiaca 9:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Wisconsin - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wisconsin v mesiaci December je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.9 ℃ (15.98 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.8 ℃ (28.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.1. Priemerné zrážky sú 44.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:03 a na konci mesiaca 8:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Wisconsin. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Green Bayteplota: - najvyššia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najnižšia teplota: -9.6 ℃ (14.72 ℉)zrážky: 37.7mmdaždivé dni: 10.5
Madisonteplota: - najvyššia teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)najnižšia teplota: -8.9 ℃ (15.98 ℉)zrážky: 44.8mmdaždivé dni: 10.1
Milwaukeeteplota: - najvyššia teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)najnižšia teplota: -6.4 ℃ (20.48 ℉)zrážky: 50.6mmdaždivé dni: 10.9
Kenoshateplota: - najvyššia teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)najnižšia teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)zrážky: 52.5mmdaždivé dni: 9.5
Racineteplota: - najvyššia teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najnižšia teplota: -6.2 ℃ (20.84 ℉)zrážky: 55.1mmdaždivé dni: 10.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest