Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Wisconsin

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Wisconsin? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Wisconsin - jaké počasí lze čekat

Wisconsin je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Altoona, Apostle Islands National Lakeshore, Appleton, Ashland, Augusta, Baileys Harbor, Baldwin, Baraboo, Baraboo River Valley, Bayfield, Beloit, Brookfield, Brown Deer, Camp Douglas, Cedarburg, Chippewa Falls, Coloma, Columbus, Cornucopia, Coulee Region, Delafield, Delavan, Denmark, Dodgeville, Door County, Eagle, Eagle River, Eau Claire, Elkhart Lake, Elkhorn, Ellsworth, Ephraim, Fish Creek, Fond du Lac, Freedom, Grafton, Greater Madison Area, Green Bay, Green County, Green Lake, Horicon Marsh, Hudson, Hurley, Janesville, Johnson Creek, Kenosha, Kenosha County, Kettle Moraine State Forest, La Crosse, Ladysmith, Lake Geneva, Ledgeview, Madeline Island, Madison, Manitowoc, Menomonie, Milwaukee, Necedah, Neillsville, New Berlin, New Glarus, Newburg, North Central Wisconsin, Northeast Wisconsin, Northwest Wisconsin, Oshkosh, Osseo, Pepin, Pewaukee, Plymouth, Port Washington, Portage, Prairie du Chien, Prairie du Sac, Prescott, Racine, Rhinelander, Rice Lake, Richfield, Richland Center, Richmond, Ripon, River Falls, Rock County, Rudolph, Sheboygan, Slinger, Soldiers Grove, Southeast Wisconsin, Southern Wisconsin River Valley, Southwest Wisconsin, Sparta, Spooner, Spring Green, Spring Valley, St. Croix Falls, Stevens Point, Stockholm, Stoughton, Sturgeon Bay, Superior, Tomah, Two Rivers, Verona, Walworth County, Washburn, Waukesha, Waupaca, Wausau, Wauwatosa, West Allis, West Bend, Whitewater, Williams Bay, Wisconsin Dells.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Madison a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 27.1 ℃ (80.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -2.8 ℃ (26.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -11.3 ℃ (11.66 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 12.1. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 9.3.

Při cestování, jehož cílem je Wisconsin, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Wisconsin. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci leden je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.3 ℃ (11.66 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.2. Průměrné srážky jsou 31.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:21 a na konci měsíce 9:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci únor je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.2 ℃ (15.44 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.55 ℃ (29.21 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.4. Průměrné srážky jsou 36.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:30 a na konci měsíce 11:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci březen je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.95 ℃ (37.31 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 10.5. Průměrné srážky jsou 56.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci duben je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12.1. Průměrné srážky jsou 87 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:24 a na konci měsíce 14:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci květen je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.1. Průměrné srážky jsou 89.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:40 a na konci měsíce 15:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci červen je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.8 ℃ (73.04 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11. Průměrné srážky jsou 114.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:21 a na konci měsíce 15:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci červenec je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 10.3. Průměrné srážky jsou 106.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:05 a na konci měsíce 14:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci srpen je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.3. Průměrné srážky jsou 110.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:02 a na konci měsíce 13:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci září je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.55 ℃ (76.19 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.4. Průměrné srážky jsou 78.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:40 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci říjen je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.85 ℃ (65.93 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 10. Průměrné srážky jsou 60.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:12 a na konci měsíce 10:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci listopad je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.6. Průměrné srážky jsou 61 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:52 a na konci měsíce 9:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Wisconsin - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Wisconsin v měsíci prosinec je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.9 ℃ (15.98 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.8 ℃ (28.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.1. Průměrné srážky jsou 44.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:03 a na konci měsíce 8:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Wisconsin. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Green Bayteplota: - nejvyšší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)nejnižší teplota: -9.6 ℃ (14.72 ℉)srážky: 37.7mmdeštivé dny: 10.5
Madisonteplota: - nejvyšší teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)nejnižší teplota: -8.9 ℃ (15.98 ℉)srážky: 44.8mmdeštivé dny: 10.1
Milwaukeeteplota: - nejvyšší teplota: 0.6 ℃ (33.08 ℉)nejnižší teplota: -6.4 ℃ (20.48 ℉)srážky: 50.6mmdeštivé dny: 10.9
Kenoshateplota: - nejvyšší teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)nejnižší teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)srážky: 52.5mmdeštivé dny: 9.5
Racineteplota: - nejvyšší teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)nejnižší teplota: -6.2 ℃ (20.84 ℉)srážky: 55.1mmdeštivé dny: 10.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest