Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Wyoming

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Wyoming? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Wyoming - aké počasie môžete očakávať

Wyoming je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Afton, Aladdin, Alpine, Basin, Big Horn, Buffalo, Casper, Central Wyoming, Cheyenne, Cody, Devils Tower National Monument, Douglas, Evanston, Fossil Butte National Monument, Gillette, Grand Teton National Park, Green River, Greybull, Jackson, Kemmerer, Lander, Laramie, Lusk, Lyman, Medicine Bow, Moorcroft, Northeast Wyoming, Northwest Wyoming, Rawlins, Rock Springs, Sheridan, Southeast Wyoming, Southwest Wyoming, Ten Sleep, Thermopolis, Torrington, Worland, Yellowstone National Park.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Rock Springs a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -11.7 ℃ (10.94 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Wyoming vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Wyoming. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Január je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.7 ℃ (10.94 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Priemerné zrážky sú 11 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 9:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Február je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10 ℃ (14 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerné zrážky sú 11.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:35 a na konci mesiaca 11:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Marec je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.3 ℃ (24.26 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.3 ℃ (43.34 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerné zrážky sú 16.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Apríl je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.65 ℃ (63.77 ℉). Priemerné zrážky sú 22.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:19 a na konci mesiaca 13:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Máj je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.65 ℃ (63.77 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Priemerné zrážky sú 37 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 14:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Jún je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Priemerné zrážky sú 21.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:10 a na konci mesiaca 15:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Júl je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.45 ℃ (81.41 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Priemerné zrážky sú 18.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:55 a na konci mesiaca 14:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci August je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerné zrážky sú 24.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:56 a na konci mesiaca 13:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci September je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Priemerné zrážky sú 28 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci Október je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Priemerné zrážky sú 27.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:15 a na konci mesiaca 10:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci November je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.8 ℃ (21.56 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerné zrážky sú 13.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:59 a na konci mesiaca 9:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Wyoming - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Wyoming v mesiaci December je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -10.5 ℃ (13.1 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.9 ℃ (33.62 ℉). Priemerné zrážky sú 13.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:13 a na konci mesiaca 9:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Wyoming. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Casperteplota: - najvyššia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najnižšia teplota: -8.3 ℃ (17.06 ℉)zrážky: 13.2mmdaždivé dni: -
Cheyenneteplota: - najvyššia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najnižšia teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)zrážky: 12.4mmdaždivé dni: 6.2
Gilletteteplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -10.1 ℃ (13.82 ℉)zrážky: 16.2mmdaždivé dni: 7
Rock Springsteplota: - najvyššia teplota: 0.9 ℃ (33.62 ℉)najnižšia teplota: -10.5 ℃ (13.1 ℉)zrážky: 13.2mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.