Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Azerbajdžan

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Azerbajdžan? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Azerbajdžan

Azerbajdžan - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Azerbajdžanu je rôznorodé, väčšinou suché, polovične suché. Môžete očakávať chladné zimy a suché horúce leta. V niektorých regiónoch je podnebie mierne alebo mierne teplé s niektorými zrážkami väčšinou na jeseň. Zimy by mohli byť obzvlášť studené v juhovýchodných kopcoch Veľkého Kaukazu.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Baku, Baku Region, Beylaqan, Danachi, Ganja, Ganja Region, Gedabay, Goranboy, Goychay, Göygöl National Park, Jar, Khachmaz, Khinalug, Kish, Lahich, Lankaran, Nabran, Naftalan, Nakhchivan, Northeastern Azerbaijan, Qabala, Qax, Qazakh, Qobustan, Quba, Qusar, Shamakhi, Sheki, Sheki Region, Southern Azerbaijan, Sumqayit, Talysh Region, Zaqatala.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 6. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Azerbajdžan, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Bazarduzu Dagi (4466 m) a najnižší bod je Caspian Sea (-28 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Azerbajdžan. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Január je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.65 ℃ (43.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6. Priemerné zrážky sú 20.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:36 a na konci mesiaca 10:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Február je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.65 ℃ (43.97 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.9. Priemerné zrážky sú 20.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:38 a na konci mesiaca 11:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Marec je 10 ℃ (50 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 4.9. Priemerné zrážky sú 20.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Apríl je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 4. Priemerné zrážky sú 17.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:16 a na konci mesiaca 13:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Máj je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 3. Priemerné zrážky sú 18.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:25 a na konci mesiaca 14:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Jún je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 2. Priemerné zrážky sú 7.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:02 a na konci mesiaca 15:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Júl je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 1. Priemerné zrážky sú 2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:47 a na konci mesiaca 14:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci August je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 2. Priemerné zrážky sú 6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:51 a na konci mesiaca 13:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci September je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 2. Priemerné zrážky sú 14.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci Október je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6. Priemerné zrážky sú 24.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:17 a na konci mesiaca 10:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci November je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6. Priemerné zrážky sú 29.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:05 a na konci mesiaca 9:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Azerbajdžan - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Azerbajdžan v mesiaci December je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 6. Priemerné zrážky sú 26 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:20 a na konci mesiaca 9:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Azerbajdžan. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bakuteplota: - najvyššia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najnižšia teplota: 5 ℃ (41 ℉)zrážky: 26mmdaždivé dni: 6
Ganjateplota: - najvyššia teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 18.3mmdaždivé dni: 3.9
Lenkaranteplota: - najvyššia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najnižšia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)zrážky: 88.2mmdaždivé dni: 9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.