Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Azerbejdżan

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Azerbejdżan? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Azerbejdżan

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Azerbejdżan

Klimat Azerbejdżanu jest zróżnicowany, w większości suchy, w połowie suchy. Możesz spodziewać się mroźnych zim i suchych, gorących lat. W niektórych regionach klimat jest umiarkowany lub umiarkowanie ciepły, z pewnymi opadami głównie jesienią. Zimy były szczególnie zimne na południowo-wschodnich wzgórzach Wielkiego Kaukazu.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Baku, Baku Region, Beylaqan, Danachi, Ganja, Ganja Region, Gedabay, Goranboy, Goychay, Göygöl National Park, Jar, Khachmaz, Khinalug, Kish, Lahich, Lankaran, Nabran, Naftalan, Nakhchivan, Northeastern Azerbaijan, Qabala, Qax, Qazakh, Qobustan, Quba, Qusar, Shamakhi, Sheki, Sheki Region, Southern Azerbaijan, Sumqayit, Talysh Region, Zaqatala.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.1 ℃ (71.78 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.1 ℃ (35.78 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 6. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Azerbejdżan, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Bazarduzu Dagi (4466 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Azerbejdżan. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w styczeń to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.65 ℃ (43.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6. Średnia suma opadów 20.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:36 i na końcu miesiąca 10:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w luty to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.65 ℃ (43.97 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.9. Średnia suma opadów 20.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:38 i na końcu miesiąca 11:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w marzec to 10 ℃ (50 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4.9. Średnia suma opadów 20.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w kwiecień to 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 4. Średnia suma opadów 17.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:16 i na końcu miesiąca 13:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w maj to 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.3 ℃ (66.74 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 3. Średnia suma opadów 18.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:25 i na końcu miesiąca 14:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w czerwiec to 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 2. Średnia suma opadów 7.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:02 i na końcu miesiąca 15:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w lipiec to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.7 ℃ (87.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 1. Średnia suma opadów 2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:47 i na końcu miesiąca 14:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w sierpień to 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23 ℃ (73.4 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.7 ℃ (87.26 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 2. Średnia suma opadów 6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:51 i na końcu miesiąca 13:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w wrzesień to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 2. Średnia suma opadów 14.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w październik to 20 ℃ (68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.75 ℃ (62.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6. Średnia suma opadów 24.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:17 i na końcu miesiąca 10:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w listopad to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.75 ℃ (62.15 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.6 ℃ (52.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6. Średnia suma opadów 29.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:05 i na końcu miesiąca 9:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Azerbejdżan w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Azerbejdżan w grudzień to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.6 ℃ (52.88 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.3 ℃ (46.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 6. Średnia suma opadów 26 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:20 i na końcu miesiąca 9:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Azerbejdżan w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Bakutemperatura: - najwyższa temperatura: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najniższa temperatura: 5 ℃ (41 ℉)opady: 26mmdeszcz deszcz dni: 6
Ganjatemperatura: - najwyższa temperatura: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 18.3mmdeszcz deszcz dni: 3.9
Lenkarantemperatura: - najwyższa temperatura: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najniższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)opady: 88.2mmdeszcz deszcz dni: 9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.