Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Ázerbájdžán

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Ázerbájdžán? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Ázerbájdžán

Ázerbájdžán - jaké počasí lze čekat

Klima Ázerbájdžánu je rozmanité, převážně suché, polosuché. Můžete očekávat studené zimy a suché horké léto. V některých oblastech je klima mírné nebo mírně teplé s určitými srážkami většinou na podzim. Zimy by mohly být zvláště chladné na jihovýchodních kopcích Velkého Kavkazu.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Baku, Baku Region, Beylaqan, Danachi, Ganja, Ganja Region, Gedabay, Goranboy, Goychay, Göygöl National Park, Jar, Khachmaz, Khinalug, Kish, Lahich, Lankaran, Nabran, Naftalan, Nakhchivan, Northeastern Azerbaijan, Qabala, Qax, Qazakh, Qobustan, Quba, Qusar, Shamakhi, Sheki, Sheki Region, Southern Azerbaijan, Sumqayit, Talysh Region, Zaqatala.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 6. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 1.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Ázerbájdžán, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Bazarduzu Dagi (4466 m) a nejnižší bod je Caspian Sea (-28 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Ázerbájdžán. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci leden je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.65 ℃ (43.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6. Průměrné srážky jsou 20.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:36 a na konci měsíce 10:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci únor je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.65 ℃ (43.97 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.9. Průměrné srážky jsou 20.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:38 a na konci měsíce 11:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci březen je 10 ℃ (50 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 4.9. Průměrné srážky jsou 20.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci duben je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 4. Průměrné srážky jsou 17.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:16 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci květen je 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 3. Průměrné srážky jsou 18.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:25 a na konci měsíce 14:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci červen je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 2. Průměrné srážky jsou 7.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:02 a na konci měsíce 15:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci červenec je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 1. Průměrné srážky jsou 2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:47 a na konci měsíce 14:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci srpen je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.7 ℃ (87.26 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 2. Průměrné srážky jsou 6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:51 a na konci měsíce 13:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci září je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 2. Průměrné srážky jsou 14.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:36 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci říjen je 20 ℃ (68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6. Průměrné srážky jsou 24.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:17 a na konci měsíce 10:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci listopad je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6. Průměrné srážky jsou 29.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:05 a na konci měsíce 9:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Ázerbájdžán - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Ázerbájdžán v měsíci prosinec je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 6. Průměrné srážky jsou 26 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:20 a na konci měsíce 9:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Ázerbájdžán. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bakuteplota: - nejvyšší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)nejnižší teplota: 5 ℃ (41 ℉)srážky: 26mmdeštivé dny: 6
Ganjateplota: - nejvyšší teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 18.3mmdeštivé dny: 3.9
Lenkaranteplota: - nejvyšší teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)nejnižší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)srážky: 88.2mmdeštivé dny: 9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.