Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Bali

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Bali? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Bali

Bali jest częścią Indonezja. Klimat Indonezji jest tropikalny. Możesz spodziewać się gorącej i wilgotnej pogody, ale bardziej umiarkowanej pogody w górach. Temperatury pozostają dość stałe przez cały rok, są wyższe na wybrzeżu i nieco niższe w głębi lądu.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Amed, Bedugul, Bukit Peninsula, Candidasa, Canggu, Central Bali, Denpasar, East Bali, Gilimanuk, Jimbaran, Kintamani, Klungkung, Kuta, Legian, Lovina, Medewi, Mount Agung, Negara, North Bali, Nusa Dua, Nusa Lembongan, Nusa Penida, Padang Bai, Pemuteran, Sanur, Seminyak, Singaraja, South Bali, Southeastern Islands, Tabanan, Tanah Lot, Tirta Gangga, Ubud, West Bali, West Bali National Park.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Denpasar oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest 34.6 ℃ (94.28 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24 ℃ (75.2 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 30 ℃ (86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.3 ℃ (72.14 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 26.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.

Podczas podróży po Bali zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Indonezja jest Puncak Jaya (4884 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Bali. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Bali w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w styczeń to 32.6 ℃ (90.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.7 ℃ (90.86 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33 ℃ (91.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 26.4. Średnia suma opadów 337.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:34 i na końcu miesiąca 12:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Bali w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w luty to 33.4 ℃ (92.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33 ℃ (91.4 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34 ℃ (93.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 22.5. Średnia suma opadów 271 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:22 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Bali w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w marzec to 34.6 ℃ (94.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34 ℃ (93.2 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 20.2. Średnia suma opadów 237.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Bali w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w kwiecień to 34.2 ℃ (93.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.4 ℃ (93.92 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.85 ℃ (92.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.1. Średnia suma opadów 88.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 11:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Bali w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w maj to 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.85 ℃ (92.93 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.1. Średnia suma opadów 92.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:43 i na końcu miesiąca 11:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Bali w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w czerwiec to 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 6. Średnia suma opadów 53.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:37 i na końcu miesiąca 11:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Bali w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w lipiec to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.8 ℃ (87.44 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 4.1. Średnia suma opadów 54.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:39 i na końcu miesiąca 11:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Bali w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w sierpień to 30 ℃ (86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.05 ℃ (87.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 4. Średnia suma opadów 25.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:48 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Bali w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w wrzesień to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.05 ℃ (87.89 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.55 ℃ (90.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.8. Średnia suma opadów 47 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Bali w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w październik to 33 ℃ (91.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24 ℃ (75.2 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.55 ℃ (90.59 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 12.1. Średnia suma opadów 63.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 12:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Bali w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w listopad to 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 16. Średnia suma opadów 180.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 12:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Bali w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Bali w grudzień to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.7 ℃ (90.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 22.2. Średnia suma opadów 274.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 12:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest