Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Belgicko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Belgicko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Belgicko

Belgicko - aké počasie môžete očakávať

Belgické podnebie je mierne mokré, môžete očakávať mierne zimy a chladné letá. Počasie je často daždivé, vlhké alebo zakalené. Pri všetkých ročných obdobiach sa vyskytujú značné zrážky, ale ak máte šťastie, môžete si v lete užívať horúce slnečné počasie.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aalst, Aarschot, Antwerp, Arlon, Ath, Bastogne, Berlare, Beveren, Binche, Bouillon, Bruges, Brussels, Cambron Casteau, Charleroi, Chimay, Chièvres, Damme, De Haan, Deinze, Dendermonde, Diest, Dinant, East Flanders, Eupen, Flanders, Flemish Brabant, Geraardsbergen, Ghent, Grimbergen, Hainaut, Halen, Hasselt, Henri Chapelle, Hermalle sous Huy, Keerbergen, Kelmis, Knokke Heist, Koksijde, Kortrijk, Kraainem, La Louvière, Leuven, Lier, Limburg, Liège, Lochristi, Lokeren, Louvain la Neuve, Luxembourg, Maasmechelen, Mechelen, Mons, Namur, Neerijse, Neupré, Nieuwpoort, Ostend, Oudenaarde, Poperinge, Pottes, Roeselare, Sint Martens Latem, Sint Niklaas, Sint Pieters Leeuw, Sint Truiden, Spa, Spiennes, Tervuren, Thuin, Tongeren, Tournai, Turnhout, Verviers, Villers la Ville, Vilvoorde, Waasmunster, Wallonia, Walloon Brabant, Waterloo, West Flanders, Ypres, Zuid Dijleland.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 13.1. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 8.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Belgicko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Botrange (694 m) a najnižší bod je North Sea (0 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Belgicko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Január je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.9. Priemerné zrážky sú 73 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:26 a na konci mesiaca 9:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Február je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10. Priemerné zrážky sú 53 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 10:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Marec je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13. Priemerné zrážky sú 72 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Apríl je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.6. Priemerné zrážky sú 54.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:49 a na konci mesiaca 14:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Máj je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.65 ℃ (60.17 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.95 ℃ (66.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.5. Priemerné zrážky sú 69.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:31 a na konci mesiaca 16:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Jún je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.95 ℃ (66.11 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.1. Priemerné zrážky sú 75.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:28 a na konci mesiaca 16:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Júl je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.45 ℃ (70.61 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.5. Priemerné zrážky sú 69.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:06 a na konci mesiaca 15:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci August je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.9. Priemerné zrážky sú 65.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:40 a na konci mesiaca 13:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci September je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.1. Priemerné zrážky sú 64.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:51 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci Október je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10.5. Priemerné zrážky sú 68.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:56 a na konci mesiaca 10:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci November je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 12.6. Priemerné zrážky sú 80.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:10 a na konci mesiaca 8:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Belgicko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Belgicko v mesiaci December je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.25 ℃ (43.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 13.1. Priemerné zrážky sú 78.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:02 a na konci mesiaca 7:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Belgicko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Brusselsteplota: - najvyššia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najnižšia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)zrážky: 78.5mmdaždivé dni: 13.1
Ostendteplota: - najvyššia teplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)najnižšia teplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)zrážky: 73.8mmdaždivé dni: 12.6
Kleine Brogelteplota: - najvyššia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najnižšia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)zrážky: 79.6mmdaždivé dni: 13.7
St. Hubertteplota: - najvyššia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najnižšia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)zrážky: 110.1mmdaždivé dni: 15.2
Virtonteplota: - najvyššia teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najnižšia teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)zrážky: 120.8mmdaždivé dni: 14.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.