Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Belgia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Belgia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Belgia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Belgia

Klimat Belgii jest umiarkowany na morzu, można spodziewać się łagodnych zim i całkiem chłodnego lata. Pogoda jest często deszczowa, wilgotna lub mętna. We wszystkich porach roku występują znaczne opady, ale jeśli masz szczęście, latem możesz cieszyć się gorącą słoneczną pogodą.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aalst, Aarschot, Antwerp, Arlon, Ath, Bastogne, Berlare, Beveren, Binche, Bouillon, Bruges, Brussels, Cambron Casteau, Charleroi, Chimay, Chièvres, Damme, De Haan, Deinze, Dendermonde, Diest, Dinant, East Flanders, Eupen, Flanders, Flemish Brabant, Geraardsbergen, Ghent, Grimbergen, Hainaut, Halen, Hasselt, Henri Chapelle, Hermalle sous Huy, Keerbergen, Kelmis, Knokke Heist, Koksijde, Kortrijk, Kraainem, La Louvière, Leuven, Lier, Limburg, Liège, Lochristi, Lokeren, Louvain la Neuve, Luxembourg, Maasmechelen, Mechelen, Mons, Namur, Neerijse, Neupré, Nieuwpoort, Ostend, Oudenaarde, Poperinge, Pottes, Roeselare, Sint Martens Latem, Sint Niklaas, Sint Pieters Leeuw, Sint Truiden, Spa, Spiennes, Tervuren, Thuin, Tongeren, Tournai, Turnhout, Verviers, Villers la Ville, Vilvoorde, Waasmunster, Wallonia, Walloon Brabant, Waterloo, West Flanders, Ypres, Zuid Dijleland.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.7 ℃ (56.66 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.9 ℃ (33.62 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 13.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Belgia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Botrange (694 m) i najniższy punkt North Sea (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Belgia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w styczeń to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.9 ℃ (33.62 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.15 ℃ (43.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.9. Średnia suma opadów 73 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:26 i na końcu miesiąca 9:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w luty to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.8 ℃ (33.44 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.15 ℃ (43.07 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10. Średnia suma opadów 53 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:00 i na końcu miesiąca 10:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w marzec to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.75 ℃ (53.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13. Średnia suma opadów 72 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w kwiecień to 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.75 ℃ (53.15 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.6. Średnia suma opadów 54.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:49 i na końcu miesiąca 14:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w maj to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.65 ℃ (60.17 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.95 ℃ (66.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.5. Średnia suma opadów 69.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:31 i na końcu miesiąca 16:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w czerwiec to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.95 ℃ (66.11 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.45 ℃ (70.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.1. Średnia suma opadów 75.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:28 i na końcu miesiąca 16:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w lipiec to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.45 ℃ (70.61 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.5. Średnia suma opadów 69.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:06 i na końcu miesiąca 15:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w sierpień to 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.05 ℃ (69.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.9. Średnia suma opadów 65.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:40 i na końcu miesiąca 13:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w wrzesień to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.05 ℃ (69.89 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10.1. Średnia suma opadów 64.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:51 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w październik to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8 ℃ (46.4 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10.5. Średnia suma opadów 68.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:56 i na końcu miesiąca 10:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w listopad to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.8 ℃ (38.84 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 12.6. Średnia suma opadów 80.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:10 i na końcu miesiąca 8:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Belgia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Belgia w grudzień to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.25 ℃ (43.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 13.1. Średnia suma opadów 78.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:02 i na końcu miesiąca 7:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Belgia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Brusselstemperatura: - najwyższa temperatura: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najniższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)opady: 78.5mmdeszcz deszcz dni: 13.1
Ostendtemperatura: - najwyższa temperatura: 7.4 ℃ (45.32 ℉)najniższa temperatura: 2.4 ℃ (36.32 ℉)opady: 73.8mmdeszcz deszcz dni: 12.6
Kleine Brogeltemperatura: - najwyższa temperatura: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najniższa temperatura: 1 ℃ (33.8 ℉)opady: 79.6mmdeszcz deszcz dni: 13.7
St. Huberttemperatura: - najwyższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najniższa temperatura: -0.7 ℃ (30.74 ℉)opady: 110.1mmdeszcz deszcz dni: 15.2
Virtontemperatura: - najwyższa temperatura: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najniższa temperatura: 0.5 ℃ (32.9 ℉)opady: 120.8mmdeszcz deszcz dni: 14.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.