Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - British Columbia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela British Columbia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Kanada - British Columbia

British Columbia - aké počasie môžete očakávať

British Columbia je súčasťou zeme Kanada. Kanada je obrovská krajina, takže podnebie sa tu líši od mierneho na juh až po subarktický a arktický na severe. Zimy sú niekedy ťažké, najmä v interiéri, kde je podnebie kontinentálne. Môžete očakávať sneh na niektorých miestach počas piatich mesiacov roka. Južné pobrežné časti Kanady majú mierne podnebie, s miernymi a daždivými zimami a pomerne teplými letami.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: 100 Mile House, Abbotsford, Alert Bay, Apex Mountain Ski Resort, Armstrong, Arrowsmith Coombs Country, Bamfield, Bella Bella, Big White, Bowen Island, Bridge River Valley, Burnaby, Cache Creek, Campbell River, Cape Scott Provincial Park, Cariboo, Castlegar, Cathedral Provincial Park, Cawston, Central Vancouver Island, Chemainus, Chilliwack, Clearwater, Columbia Rockies, Comox, Coquitlam, Courtenay, Cranbrook, Creston, D'Arcy Island, Dawson Creek, Delta, Desolation Sound, Discovery Islands, East Kootenays, Enderby, Fairmont Hot Springs, Fauquier, Fernie, Field, Fort Nelson, Fort St John, Fraser Valley, Galiano Island, Garibaldi Provincial Park, Glacier National Park, Golden, Grand Forks, Gwaii Haanas National Park Reserve, Haida Gwaii, Hamber Provincial Park, Harrison Hot Springs, Hope, Horsefly Lake Provincial Park, Invermere, Juan de Fuca Provincial Park, Kamloops, Kaslo, Kelowna, Kent, Keremeos, Kimberley, Kokanee Glacier Provincial Park, Kootenay National Park, Kootenays, Ladysmith, Lake Country, Langford, Langley, Lighthouse Country, Lillooet, Lions Bay Britannia Beach, Lower Mainland, Lund, Lytton, Manning Provincial Park, Maple Ridge, Mayne Island, McBride, Merritt, Mission, Mount Assiniboine Provincial Park, Mount Baldy, Mount Robson Provincial Park, Mt. Washington Alpine Resort, Muncho Lake Provincial Park, Naikoon Provincial Park, Nakusp, Nanaimo, Nelson, New Denver, New Westminster, North Shore, North Vancouver, North Vancouver Island, North and Central Coast, Northern British Columbia, Okanagan, Okanagan Falls, Oliver, Osoyoos, Outer Islands and Mainland Inlets, Parksville Qualicum Beach, Peachland, Pemberton, Pender Harbour and Egmont, Pender Island, Penticton, Pitt Meadows, Port Alberni, Port Hardy, Port Moody, Port Renfrew, Powell River, Prince George, Prince Rupert, Princeton, Quadra Island, Quesnel, Radium Hot Springs, Revelstoke, Richmond, Rossland, Salmon Arm, Salt Spring Island, Sandspit, Saturna Island, Savary Island, Sea to Sky, Shuswap, Sicamous, Sidney, Silver Star, Similkameen, Smithers, Sooke, South Vancouver Island, Southern Gulf Islands, Squamish, Stewart, Strathcona Provincial Park, Summerland, Sun Peaks, Sunshine Coast, Surrey, Tatshenshini Alsek Provincial Park, Telegraph Cove, Terrace, Tete Jaune Cache, Thompson Nicola, Thompson Okanagan, Tofino, Trail, Ucluelet, Vancouver, Vancouver Island, Vancouver eastern suburbs, Vancouver southern suburbs, Vanderhoof, Vernon, Victoria, West Kelowna, West Kootenays, West Vancouver, Whistler, White Rock, Williams Lake, Yoho National Park.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Vancouver a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 19.5. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 6.7.

Pri cestovaní v lokácii British Columbia vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Kanada je Mount Logan (5959 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela British Columbia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Január je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.3 ℃ (45.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.8. Priemerné zrážky sú 155.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:39 a na konci mesiaca 9:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Február je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.25 ℃ (48.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 16.2. Priemerné zrážky sú 124.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:07 a na konci mesiaca 11:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Marec je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.25 ℃ (48.65 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 17.3. Priemerné zrážky sú 114.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Apríl je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 14.2. Priemerné zrážky sú 84.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:43 a na konci mesiaca 14:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Máj je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 13. Priemerné zrážky sú 67.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:18 a na konci mesiaca 15:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Jún je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11. Priemerné zrážky sú 55.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:11 a na konci mesiaca 16:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Júl je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7.1. Priemerné zrážky sú 39.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:51 a na konci mesiaca 15:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci August je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.7. Priemerné zrážky sú 39.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 13:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci September je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.4. Priemerné zrážky sú 52.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:48 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci Október je 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 14.6. Priemerné zrážky sú 114.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:00 a na konci mesiaca 10:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci November je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 19.4. Priemerné zrážky sú 185.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:20 a na konci mesiaca 8:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - British Columbia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi British Columbia v mesiaci December je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 19.5. Priemerné zrážky sú 176.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:16 a na konci mesiaca 8:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - British Columbia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Vancouverteplota: - najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)zrážky: 176.8mmdaždivé dni: 19.5
Prince Rupertteplota: - najvyššia teplota: 5.3 ℃ (41.54 ℉)najnižšia teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)zrážky: 297.2mmdaždivé dni: 22.2
Kamloopsteplota: - najvyššia teplota: 0.3 ℃ (32.54 ℉)najnižšia teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)zrážky: 29.4mmdaždivé dni: 11.6
Cranbrookteplota: - najvyššia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)najnižšia teplota: -10.5 ℃ (13.1 ℉)zrážky: 33.9mmdaždivé dni: 12.2
Prince Georgeteplota: - najvyššia teplota: -3.9 ℃ (24.98 ℉)najnižšia teplota: -11.4 ℃ (11.48 ℉)zrážky: 52.2mmdaždivé dni: 16.3
Victoriateplota: - najvyššia teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)najnižšia teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)zrážky: 154.7mmdaždivé dni: 18.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.