Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - British Columbia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle British Columbia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Kanada - British Columbia

British Columbia - jaké počasí lze čekat

British Columbia je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: 100 Mile House, Abbotsford, Alert Bay, Apex Mountain Ski Resort, Armstrong, Arrowsmith Coombs Country, Bamfield, Bella Bella, Big White, Bowen Island, Bridge River Valley, Burnaby, Cache Creek, Campbell River, Cape Scott Provincial Park, Cariboo, Castlegar, Cathedral Provincial Park, Cawston, Central Vancouver Island, Chemainus, Chilliwack, Clearwater, Columbia Rockies, Comox, Coquitlam, Courtenay, Cranbrook, Creston, D'Arcy Island, Dawson Creek, Delta, Desolation Sound, Discovery Islands, East Kootenays, Enderby, Fairmont Hot Springs, Fauquier, Fernie, Field, Fort Nelson, Fort St John, Fraser Valley, Galiano Island, Garibaldi Provincial Park, Glacier National Park, Golden, Grand Forks, Gwaii Haanas National Park Reserve, Haida Gwaii, Hamber Provincial Park, Harrison Hot Springs, Hope, Horsefly Lake Provincial Park, Invermere, Juan de Fuca Provincial Park, Kamloops, Kaslo, Kelowna, Kent, Keremeos, Kimberley, Kokanee Glacier Provincial Park, Kootenay National Park, Kootenays, Ladysmith, Lake Country, Langford, Langley, Lighthouse Country, Lillooet, Lions Bay Britannia Beach, Lower Mainland, Lund, Lytton, Manning Provincial Park, Maple Ridge, Mayne Island, McBride, Merritt, Mission, Mount Assiniboine Provincial Park, Mount Baldy, Mount Robson Provincial Park, Mt. Washington Alpine Resort, Muncho Lake Provincial Park, Naikoon Provincial Park, Nakusp, Nanaimo, Nelson, New Denver, New Westminster, North Shore, North Vancouver, North Vancouver Island, North and Central Coast, Northern British Columbia, Okanagan, Okanagan Falls, Oliver, Osoyoos, Outer Islands and Mainland Inlets, Parksville Qualicum Beach, Peachland, Pemberton, Pender Harbour and Egmont, Pender Island, Penticton, Pitt Meadows, Port Alberni, Port Hardy, Port Moody, Port Renfrew, Powell River, Prince George, Prince Rupert, Princeton, Quadra Island, Quesnel, Radium Hot Springs, Revelstoke, Richmond, Rossland, Salmon Arm, Salt Spring Island, Sandspit, Saturna Island, Savary Island, Sea to Sky, Shuswap, Sicamous, Sidney, Silver Star, Similkameen, Smithers, Sooke, South Vancouver Island, Southern Gulf Islands, Squamish, Stewart, Strathcona Provincial Park, Summerland, Sun Peaks, Sunshine Coast, Surrey, Tatshenshini Alsek Provincial Park, Telegraph Cove, Terrace, Tete Jaune Cache, Thompson Nicola, Thompson Okanagan, Tofino, Trail, Ucluelet, Vancouver, Vancouver Island, Vancouver eastern suburbs, Vancouver southern suburbs, Vanderhoof, Vernon, Victoria, West Kelowna, West Kootenays, West Vancouver, Whistler, White Rock, Williams Lake, Yoho National Park.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Vancouver a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 22.4 ℃ (72.32 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 19.5. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 6.7.

Při cestování, jehož cílem je British Columbia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle British Columbia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci leden je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.3 ℃ (45.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 18.8. Průměrné srážky jsou 155.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:39 a na konci měsíce 9:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci únor je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.25 ℃ (48.65 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 16.2. Průměrné srážky jsou 124.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:07 a na konci měsíce 11:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci březen je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.25 ℃ (48.65 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 17.3. Průměrné srážky jsou 114.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:54 a na konci měsíce 12:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci duben je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.85 ℃ (53.33 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 14.2. Průměrné srážky jsou 84.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:43 a na konci měsíce 14:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci květen je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13. Průměrné srážky jsou 67.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:18 a na konci měsíce 15:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci červen je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11. Průměrné srážky jsou 55.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:11 a na konci měsíce 16:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci červenec je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.85 ℃ (69.53 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 7.1. Průměrné srážky jsou 39.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:51 a na konci měsíce 15:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci srpen je 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6.7. Průměrné srážky jsou 39.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:31 a na konci měsíce 13:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci září je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.4. Průměrné srážky jsou 52.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:48 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci říjen je 14 ℃ (57.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.45 ℃ (61.61 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 14.6. Průměrné srážky jsou 114.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:00 a na konci měsíce 10:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci listopad je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.55 ℃ (52.79 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 19.4. Průměrné srážky jsou 185.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:20 a na konci měsíce 8:41.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - British Columbia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi British Columbia v měsíci prosinec je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.8 ℃ (46.04 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 19.5. Průměrné srážky jsou 176.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:41 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:16 a na konci měsíce 8:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli British Columbia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Vancouverteplota: - nejvyšší teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)nejnižší teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)srážky: 176.8mmdeštivé dny: 19.5
Prince Rupertteplota: - nejvyšší teplota: 5.3 ℃ (41.54 ℉)nejnižší teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)srážky: 297.2mmdeštivé dny: 22.2
Kamloopsteplota: - nejvyšší teplota: 0.3 ℃ (32.54 ℉)nejnižší teplota: -5.9 ℃ (21.38 ℉)srážky: 29.4mmdeštivé dny: 11.6
Cranbrookteplota: - nejvyšší teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)nejnižší teplota: -10.5 ℃ (13.1 ℉)srážky: 33.9mmdeštivé dny: 12.2
Prince Georgeteplota: - nejvyšší teplota: -3.9 ℃ (24.98 ℉)nejnižší teplota: -11.4 ℃ (11.48 ℉)srážky: 52.2mmdeštivé dny: 16.3
Victoriateplota: - nejvyšší teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)nejnižší teplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)srážky: 154.7mmdeštivé dny: 18.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest