Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - British Columbia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do British Columbia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Kanada - British Columbia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu British Columbia

British Columbia jest częścią Kanada. Kanada to ogromny kraj, więc klimat tutaj panuje od umiarkowanego na południowym do subarktycznego i arktycznego na północy. Zimy są czasem trudne, zwłaszcza we wnętrzach, gdzie klimat jest kontynentalny. Możesz spodziewać się śniegu w niektórych miejscach przez pięć miesięcy w roku. Południowe wybrzeża Kanady mają klimat umiarkowany, z łagodnymi i deszczowymi zimami i dość ciepłym latem.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: 100 Mile House, Abbotsford, Alert Bay, Apex Mountain Ski Resort, Armstrong, Arrowsmith Coombs Country, Bamfield, Bella Bella, Big White, Bowen Island, Bridge River Valley, Burnaby, Cache Creek, Campbell River, Cape Scott Provincial Park, Cariboo, Castlegar, Cathedral Provincial Park, Cawston, Central Vancouver Island, Chemainus, Chilliwack, Clearwater, Columbia Rockies, Comox, Coquitlam, Courtenay, Cranbrook, Creston, D'Arcy Island, Dawson Creek, Delta, Desolation Sound, Discovery Islands, East Kootenays, Enderby, Fairmont Hot Springs, Fauquier, Fernie, Field, Fort Nelson, Fort St John, Fraser Valley, Galiano Island, Garibaldi Provincial Park, Glacier National Park, Golden, Grand Forks, Gwaii Haanas National Park Reserve, Haida Gwaii, Hamber Provincial Park, Harrison Hot Springs, Hope, Horsefly Lake Provincial Park, Invermere, Juan de Fuca Provincial Park, Kamloops, Kaslo, Kelowna, Kent, Keremeos, Kimberley, Kokanee Glacier Provincial Park, Kootenay National Park, Kootenays, Ladysmith, Lake Country, Langford, Langley, Lighthouse Country, Lillooet, Lions Bay Britannia Beach, Lower Mainland, Lund, Lytton, Manning Provincial Park, Maple Ridge, Mayne Island, McBride, Merritt, Mission, Mount Assiniboine Provincial Park, Mount Baldy, Mount Robson Provincial Park, Mt. Washington Alpine Resort, Muncho Lake Provincial Park, Naikoon Provincial Park, Nakusp, Nanaimo, Nelson, New Denver, New Westminster, North Shore, North Vancouver, North Vancouver Island, North and Central Coast, Northern British Columbia, Okanagan, Okanagan Falls, Oliver, Osoyoos, Outer Islands and Mainland Inlets, Parksville Qualicum Beach, Peachland, Pemberton, Pender Harbour and Egmont, Pender Island, Penticton, Pitt Meadows, Port Alberni, Port Hardy, Port Moody, Port Renfrew, Powell River, Prince George, Prince Rupert, Princeton, Quadra Island, Quesnel, Radium Hot Springs, Revelstoke, Richmond, Rossland, Salmon Arm, Salt Spring Island, Sandspit, Saturna Island, Savary Island, Sea to Sky, Shuswap, Sicamous, Sidney, Silver Star, Similkameen, Smithers, Sooke, South Vancouver Island, Southern Gulf Islands, Squamish, Stewart, Strathcona Provincial Park, Summerland, Sun Peaks, Sunshine Coast, Surrey, Tatshenshini Alsek Provincial Park, Telegraph Cove, Terrace, Tete Jaune Cache, Thompson Nicola, Thompson Okanagan, Tofino, Trail, Ucluelet, Vancouver, Vancouver Island, Vancouver eastern suburbs, Vancouver southern suburbs, Vanderhoof, Vernon, Victoria, West Kelowna, West Kootenays, West Vancouver, Whistler, White Rock, Williams Lake, Yoho National Park.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Vancouver oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.6 ℃ (56.48 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.7 ℃ (33.26 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 19.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.7.

Podczas podróży po British Columbia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Kanada jest Mount Logan (5959 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na British Columbia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w styczeń to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.7 ℃ (33.26 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.45 ℃ (43.61 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.3 ℃ (45.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 18.8. Średnia suma opadów 155.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:39 i na końcu miesiąca 9:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w luty to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.25 ℃ (48.65 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 16.2. Średnia suma opadów 124.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:07 i na końcu miesiąca 11:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w marzec to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.25 ℃ (48.65 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 17.3. Średnia suma opadów 114.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w kwiecień to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.85 ℃ (53.33 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.85 ℃ (58.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 14.2. Średnia suma opadów 84.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:43 i na końcu miesiąca 14:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w maj to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.85 ℃ (58.73 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.8 ℃ (64.04 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 13. Średnia suma opadów 67.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:18 i na końcu miesiąca 15:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w czerwiec to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11. Średnia suma opadów 55.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:11 i na końcu miesiąca 16:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w lipiec to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.85 ℃ (69.53 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7.1. Średnia suma opadów 39.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:51 i na końcu miesiąca 15:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w sierpień to 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.7. Średnia suma opadów 39.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:31 i na końcu miesiąca 13:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w wrzesień to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.4. Średnia suma opadów 52.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:48 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w październik to 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.45 ℃ (61.61 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.55 ℃ (52.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 14.6. Średnia suma opadów 114.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:00 i na końcu miesiąca 10:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w listopad to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.55 ℃ (52.79 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.8 ℃ (46.04 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 19.4. Średnia suma opadów 185.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:20 i na końcu miesiąca 8:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w British Columbia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w British Columbia w grudzień to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1 ℃ (33.8 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.8 ℃ (46.04 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.45 ℃ (43.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 19.5. Średnia suma opadów 176.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:16 i na końcu miesiąca 8:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w British Columbia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Vancouvertemperatura: - najwyższa temperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najniższa temperatura: 1 ℃ (33.8 ℉)opady: 176.8mmdeszcz deszcz dni: 19.5
Prince Ruperttemperatura: - najwyższa temperatura: 5.3 ℃ (41.54 ℉)najniższa temperatura: -0.6 ℃ (30.92 ℉)opady: 297.2mmdeszcz deszcz dni: 22.2
Kamloopstemperatura: - najwyższa temperatura: 0.3 ℃ (32.54 ℉)najniższa temperatura: -5.9 ℃ (21.38 ℉)opady: 29.4mmdeszcz deszcz dni: 11.6
Cranbrooktemperatura: - najwyższa temperatura: -2.9 ℃ (26.78 ℉)najniższa temperatura: -10.5 ℃ (13.1 ℉)opady: 33.9mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Prince Georgetemperatura: - najwyższa temperatura: -3.9 ℃ (24.98 ℉)najniższa temperatura: -11.4 ℃ (11.48 ℉)opady: 52.2mmdeszcz deszcz dni: 16.3
Victoriatemperatura: - najwyższa temperatura: 7.1 ℃ (44.78 ℉)najniższa temperatura: 1.2 ℃ (34.16 ℉)opady: 154.7mmdeszcz deszcz dni: 18.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.