Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Chubu

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Chubu? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Japonsko - Chubu

Chubu - aké počasie môžete očakávať

Chubu je súčasťou zeme Japonsko. Japonské podnebie je veľmi rozmanité. Počasie je tropické na juhu, ale na severe je chladné. Väčšina častí Japonska patrí do miernej zóny, podnebie je tu vlhké subtropické so štyrmi odlišnými obdobiami. Môžete očakávať, chladné vlhké počasie na severe, ale teplé tropické dažďové prales klímy na juhu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aichi, Asuke, Atami, Azumino, Chikuma, Chuo Alps, Echizen, Eiheiji, Fuji, Fuji Five Lakes, Fuji Yoshida, Fujieda, Fujigaoka, Fujinomiya, Fukui, Fukuroi, Gero, Gifu, Gokayama, Gotemba, Hakuba, Hakui, Hakusan National Park, Hamamatsu, Hida, Hokuto, Ichinomiya, Iiyama, Inuyama, Ishikawa, Itoigawa, Iwata, Izu, Izu Peninsula, Izumozaki, Izunokuni, Japan Alps, Joetsu, Joshin'etsukogen National Park, Kaga, Kakegawa, Kamikochi, Kanazawa, Karuizawa, Kashiwazaki, Katsuyama, Kikugawa, Kiso Valley, Kiyosato Plateau, Kofu, Komagane, Komatsu, Koshu, Kurobe, Matsumoto, Minami Uonuma, Mino, Minobu, Mishima, Mount Fuji, Mount Tate, Murakami, Myoko, Nagakute, Nagano, Nagaoka, Nagoya, Nanao, Niigata, Nonoichi, Noto Peninsula, Numazu, Obama, Obuse, Ogaki, Okaya, Okazaki, Oku Hida Onsen Villages, Omaezaki, Ono, Otsuki, Oyabe, Sabae, Sado Island, Sakai, Sanjo, Seki, Sekigahara, Seto, Shibata, Shimada, Shimoda, Shiojiri, Shirakawa go, Shizuoka, Shuzenji, Suwa, Tadachi, Tahara, Tajimi, Takaoka, Takayama, Tarui, Tokamachi, Toki, Toyama, Toyohashi, Toyota, Tsuruga, Ueda, Wajima, Wakura Onsen, Yamanashi, Yamanouchi, Yoro, Yuzawa.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Nagoya a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 1 ℃ (33.8 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 12.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 5.3.

Pri cestovaní v lokácii Chubu vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a najnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Chubu. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Január je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.3. Priemerné zrážky sú 47.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:02 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Február je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.3. Priemerné zrážky sú 66.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:53 a na konci mesiaca 11:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Marec je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.1. Priemerné zrážky sú 123.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Apríl je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.1. Priemerné zrážky sú 121.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:04 a na konci mesiaca 13:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Máj je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10. Priemerné zrážky sú 159.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:00 a na konci mesiaca 14:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Jún je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.8. Priemerné zrážky sú 201.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:30 a na konci mesiaca 14:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Júl je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.1. Priemerné zrážky sú 205.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:19 a na konci mesiaca 13:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci August je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.6. Priemerné zrážky sú 127.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:33 a na konci mesiaca 13:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci September je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.3. Priemerné zrážky sú 237.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci Október je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.5. Priemerné zrážky sú 130.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:25 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci November je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.2. Priemerné zrážky sú 79.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:26 a na konci mesiaca 10:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Chubu - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Chubu v mesiaci December je 12 ℃ (53.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.4. Priemerné zrážky sú 44.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:49 a na konci mesiaca 9:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Chubu. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Wajimateplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najvyššia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najnižšia teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)zrážky: 277.6mmdaždivé dni: -
Niigatateplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)zrážky: 216.3mmdaždivé dni: -
Kanazawateplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najvyššia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 312.9mmdaždivé dni: -
Toyamateplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najvyššia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 239.1mmdaždivé dni: -
Naganoteplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)najvyššia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 40.1mmdaždivé dni: -
Fukuiteplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najvyššia teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najnižšia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)zrážky: 298.9mmdaždivé dni: -
Takayamateplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)najvyššia teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)najnižšia teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)zrážky: 80.1mmdaždivé dni: -
Matsumototeplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najvyššia teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)najnižšia teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)zrážky: 25.4mmdaždivé dni: -
Suwateplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najvyššia teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)najnižšia teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)zrážky: 34.5mmdaždivé dni: -
Karuizawateplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)najvyššia teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najnižšia teplota: -5.8 ℃ (21.56 ℉)zrážky: 23.5mmdaždivé dni: -
Tsurugateplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najvyššia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)najnižšia teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)zrážky: 302.5mmdaždivé dni: -
Gifuteplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najvyššia teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 46.6mmdaždivé dni: -
Kofuteplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najvyššia teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)najnižšia teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)zrážky: 26.1mmdaždivé dni: -
Hamamatsuteplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najvyššia teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najnižšia teplota: 4.9 ℃ (40.82 ℉)zrážky: 57.1mmdaždivé dni: -
Omaezakiteplota: 9.5 ℃ (49.1 ℉)najvyššia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)najnižšia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)zrážky: 70.3mmdaždivé dni: -
Shizuokateplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)najvyššia teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)najnižšia teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)zrážky: 65.6mmdaždivé dni: -
Mishimateplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najvyššia teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najnižšia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)zrážky: 59.7mmdaždivé dni: -
Sumototeplota: 8 ℃ (46.4 ℉)najvyššia teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)najnižšia teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)zrážky: 42.4mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.