Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Chubu

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Chubu? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Japonsko - Chubu

Chubu - jaké počasí lze čekat

Chubu je součástí země Japonsko. Klima Japonska je velmi pestré. Počasí je na jihu tropické, ale na severu je chladno mírné. Většina částí Japonska patří do mírné zóny, klima je zde vlhké subtropické se čtyřmi různými obdobími. Můžete očekávat chladné vlhké počasí na severu, ale teplé tropické deštný prales klimati na jihu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aichi, Asuke, Atami, Azumino, Chikuma, Chuo Alps, Echizen, Eiheiji, Fuji, Fuji Five Lakes, Fuji Yoshida, Fujieda, Fujigaoka, Fujinomiya, Fukui, Fukuroi, Gero, Gifu, Gokayama, Gotemba, Hakuba, Hakui, Hakusan National Park, Hamamatsu, Hida, Hokuto, Ichinomiya, Iiyama, Inuyama, Ishikawa, Itoigawa, Iwata, Izu, Izu Peninsula, Izumozaki, Izunokuni, Japan Alps, Joetsu, Joshin'etsukogen National Park, Kaga, Kakegawa, Kamikochi, Kanazawa, Karuizawa, Kashiwazaki, Katsuyama, Kikugawa, Kiso Valley, Kiyosato Plateau, Kofu, Komagane, Komatsu, Koshu, Kurobe, Matsumoto, Minami Uonuma, Mino, Minobu, Mishima, Mount Fuji, Mount Tate, Murakami, Myoko, Nagakute, Nagano, Nagaoka, Nagoya, Nanao, Niigata, Nonoichi, Noto Peninsula, Numazu, Obama, Obuse, Ogaki, Okaya, Okazaki, Oku Hida Onsen Villages, Omaezaki, Ono, Otsuki, Oyabe, Sabae, Sado Island, Sakai, Sanjo, Seki, Sekigahara, Seto, Shibata, Shimada, Shimoda, Shiojiri, Shirakawa go, Shizuoka, Shuzenji, Suwa, Tadachi, Tahara, Tajimi, Takaoka, Takayama, Tarui, Tokamachi, Toki, Toyama, Toyohashi, Toyota, Tsuruga, Ueda, Wajima, Wakura Onsen, Yamanashi, Yamanouchi, Yoro, Yuzawa.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Nagoya a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 33.5 ℃ (92.3 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 9.2 ℃ (48.56 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 1 ℃ (33.8 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 12.1. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 5.3.

Při cestování, jehož cílem je Chubu, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a nejnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Chubu. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci leden je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 5.3. Průměrné srážky jsou 47.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:02 a na konci měsíce 10:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci únor je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.85 ℃ (49.73 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 6.3. Průměrné srážky jsou 66.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:53 a na konci měsíce 11:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci březen je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.1. Průměrné srážky jsou 123.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci duben je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.1. Průměrné srážky jsou 121.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:04 a na konci měsíce 13:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci květen je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15 ℃ (59 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10. Průměrné srážky jsou 159.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:00 a na konci měsíce 14:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci červen je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.8. Průměrné srážky jsou 201.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:30 a na konci měsíce 14:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci červenec je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.1. Průměrné srážky jsou 205.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:19 a na konci měsíce 13:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci srpen je 33.5 ℃ (92.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.65 ℃ (90.77 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.6. Průměrné srážky jsou 127.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:33 a na konci měsíce 13:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci září je 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 10.3. Průměrné srážky jsou 237.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:31 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci říjen je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.5. Průměrné srážky jsou 130.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:25 a na konci měsíce 10:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci listopad je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.2. Průměrné srážky jsou 79.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:26 a na konci měsíce 10:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Chubu - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Chubu v měsíci prosinec je 12 ℃ (53.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 5.4. Průměrné srážky jsou 44.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:49 a na konci měsíce 9:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Chubu. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Wajimateplota: 6 ℃ (42.8 ℉)nejvyšší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)nejnižší teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)srážky: 277.6mmdeštivé dny: -
Niigatateplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)nejvyšší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)nejnižší teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)srážky: 216.3mmdeštivé dny: -
Kanazawateplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)nejvyšší teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)nejnižší teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)srážky: 312.9mmdeštivé dny: -
Toyamateplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)nejvyšší teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)nejnižší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)srážky: 239.1mmdeštivé dny: -
Naganoteplota: 2.4 ℃ (36.32 ℉)nejvyšší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)nejnižší teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)srážky: 40.1mmdeštivé dny: -
Fukuiteplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)nejvyšší teplota: 10.3 ℃ (50.54 ℉)nejnižší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)srážky: 298.9mmdeštivé dny: -
Takayamateplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)nejvyšší teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)nejnižší teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)srážky: 80.1mmdeštivé dny: -
Matsumototeplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)nejvyšší teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)nejnižší teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)srážky: 25.4mmdeštivé dny: -
Suwateplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)nejvyšší teplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)nejnižší teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)srážky: 34.5mmdeštivé dny: -
Karuizawateplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)nejvyšší teplota: 5.5 ℃ (41.9 ℉)nejnižší teplota: -5.8 ℃ (21.56 ℉)srážky: 23.5mmdeštivé dny: -
Tsurugateplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)nejvyšší teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)nejnižší teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)srážky: 302.5mmdeštivé dny: -
Gifuteplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)nejvyšší teplota: 12.1 ℃ (53.78 ℉)nejnižší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)srážky: 46.6mmdeštivé dny: -
Kofuteplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)nejvyšší teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)nejnižší teplota: -0.8 ℃ (30.56 ℉)srážky: 26.1mmdeštivé dny: -
Hamamatsuteplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)nejvyšší teplota: 12.8 ℃ (55.04 ℉)nejnižší teplota: 4.9 ℃ (40.82 ℉)srážky: 57.1mmdeštivé dny: -
Omaezakiteplota: 9.5 ℃ (49.1 ℉)nejvyšší teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)nejnižší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)srážky: 70.3mmdeštivé dny: -
Shizuokateplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)nejvyšší teplota: 14.5 ℃ (58.1 ℉)nejnižší teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)srážky: 65.6mmdeštivé dny: -
Mishimateplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)nejvyšší teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)nejnižší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)srážky: 59.7mmdeštivé dny: -
Sumototeplota: 8 ℃ (46.4 ℉)nejvyšší teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)nejnižší teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)srážky: 42.4mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.