Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Chubu

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Chubu? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Japonia - Chubu

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Chubu

Chubu jest częścią Japonia. Klimat Japonii jest bardzo zróżnicowany. Pogoda na południu jest tropikalna, ale na północy jest chłodno. Większość części Japonii należy do strefy umiarkowanej, klimat tutaj jest wilgotny podzwrotnikowy z czterema różnymi pórami. Na północy można się spodziewać chłodnej, wilgotnej pogody, ale na południu ciepły klimat tropikalnego lasu deszczowego.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aichi, Asuke, Atami, Azumino, Chikuma, Chuo Alps, Echizen, Eiheiji, Fuji, Fuji Five Lakes, Fuji Yoshida, Fujieda, Fujigaoka, Fujinomiya, Fukui, Fukuroi, Gero, Gifu, Gokayama, Gotemba, Hakuba, Hakui, Hakusan National Park, Hamamatsu, Hida, Hokuto, Ichinomiya, Iiyama, Inuyama, Ishikawa, Itoigawa, Iwata, Izu, Izu Peninsula, Izumozaki, Izunokuni, Japan Alps, Joetsu, Joshin'etsukogen National Park, Kaga, Kakegawa, Kamikochi, Kanazawa, Karuizawa, Kashiwazaki, Katsuyama, Kikugawa, Kiso Valley, Kiyosato Plateau, Kofu, Komagane, Komatsu, Koshu, Kurobe, Matsumoto, Minami Uonuma, Mino, Minobu, Mishima, Mount Fuji, Mount Tate, Murakami, Myoko, Nagakute, Nagano, Nagaoka, Nagoya, Nanao, Niigata, Nonoichi, Noto Peninsula, Numazu, Obama, Obuse, Ogaki, Okaya, Okazaki, Oku Hida Onsen Villages, Omaezaki, Ono, Otsuki, Oyabe, Sabae, Sado Island, Sakai, Sanjo, Seki, Sekigahara, Seto, Shibata, Shimada, Shimoda, Shiojiri, Shirakawa go, Shizuoka, Shuzenji, Suwa, Tadachi, Tahara, Tajimi, Takaoka, Takayama, Tarui, Tokamachi, Toki, Toyama, Toyohashi, Toyota, Tsuruga, Ueda, Wajima, Wakura Onsen, Yamanashi, Yamanouchi, Yoro, Yuzawa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Nagoya oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.3 ℃ (75.74 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1 ℃ (33.8 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.3.

Podczas podróży po Chubu zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Japonia jest Mount Fuji (3776 m) i najniższy punkt Hachiro-gata (-4 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Chubu. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w styczeń to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1 ℃ (33.8 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.85 ℃ (49.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 5.3. Średnia suma opadów 47.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:02 i na końcu miesiąca 10:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w luty to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.3 ℃ (34.34 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.85 ℃ (49.73 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.3. Średnia suma opadów 66.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:53 i na końcu miesiąca 11:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w marzec to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.1. Średnia suma opadów 123.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w kwiecień to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.1. Średnia suma opadów 121.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:04 i na końcu miesiąca 13:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w maj to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15 ℃ (59 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10. Średnia suma opadów 159.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:00 i na końcu miesiąca 14:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w czerwiec to 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.5 ℃ (67.1 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.8. Średnia suma opadów 201.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:30 i na końcu miesiąca 14:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w lipiec to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.1. Średnia suma opadów 205.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:19 i na końcu miesiąca 13:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w sierpień to 33.5 ℃ (92.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.65 ℃ (90.77 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.85 ℃ (87.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.6. Średnia suma opadów 127.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:33 i na końcu miesiąca 13:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w wrzesień to 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.85 ℃ (87.53 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.65 ℃ (78.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10.3. Średnia suma opadów 237.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w październik to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.65 ℃ (78.17 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.5. Średnia suma opadów 130.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:25 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w listopad to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.2. Średnia suma opadów 79.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:26 i na końcu miesiąca 10:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Chubu w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Chubu w grudzień to 12 ℃ (53.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.4. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 9:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Chubu w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Wajimatemperatura: 6 ℃ (42.8 ℉)najwyższa temperatura: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najniższa temperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)opady: 277.6mmdeszcz deszcz dni: -
Niigatatemperatura: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: 2.6 ℃ (36.68 ℉)opady: 216.3mmdeszcz deszcz dni: -
Kanazawatemperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najwyższa temperatura: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najniższa temperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)opady: 312.9mmdeszcz deszcz dni: -
Toyamatemperatura: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najwyższa temperatura: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najniższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)opady: 239.1mmdeszcz deszcz dni: -
Naganotemperatura: 2.4 ℃ (36.32 ℉)najwyższa temperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 40.1mmdeszcz deszcz dni: -
Fukuitemperatura: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najwyższa temperatura: 10.3 ℃ (50.54 ℉)najniższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)opady: 298.9mmdeszcz deszcz dni: -
Takayamatemperatura: 1.3 ℃ (34.34 ℉)najwyższa temperatura: 6.6 ℃ (43.88 ℉)najniższa temperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)opady: 80.1mmdeszcz deszcz dni: -
Matsumototemperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najwyższa temperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najniższa temperatura: -2.8 ℃ (26.96 ℉)opady: 25.4mmdeszcz deszcz dni: -
Suwatemperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najwyższa temperatura: 7.1 ℃ (44.78 ℉)najniższa temperatura: -3 ℃ (26.6 ℉)opady: 34.5mmdeszcz deszcz dni: -
Karuizawatemperatura: -0.5 ℃ (31.1 ℉)najwyższa temperatura: 5.5 ℃ (41.9 ℉)najniższa temperatura: -5.8 ℃ (21.56 ℉)opady: 23.5mmdeszcz deszcz dni: -
Tsurugatemperatura: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najwyższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)najniższa temperatura: 4.1 ℃ (39.38 ℉)opady: 302.5mmdeszcz deszcz dni: -
Gifutemperatura: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najwyższa temperatura: 12.1 ℃ (53.78 ℉)najniższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)opady: 46.6mmdeszcz deszcz dni: -
Kofutemperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najwyższa temperatura: 11.3 ℃ (52.34 ℉)najniższa temperatura: -0.8 ℃ (30.56 ℉)opady: 26.1mmdeszcz deszcz dni: -
Hamamatsutemperatura: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najwyższa temperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najniższa temperatura: 4.9 ℃ (40.82 ℉)opady: 57.1mmdeszcz deszcz dni: -
Omaezakitemperatura: 9.5 ℃ (49.1 ℉)najwyższa temperatura: 13 ℃ (55.4 ℉)najniższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)opady: 70.3mmdeszcz deszcz dni: -
Shizuokatemperatura: 9.1 ℃ (48.38 ℉)najwyższa temperatura: 14.5 ℃ (58.1 ℉)najniższa temperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)opady: 65.6mmdeszcz deszcz dni: -
Mishimatemperatura: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najwyższa temperatura: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najniższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)opady: 59.7mmdeszcz deszcz dni: -
Sumototemperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najwyższa temperatura: 11.2 ℃ (52.16 ℉)najniższa temperatura: 5.2 ℃ (41.36 ℉)opady: 42.4mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.