Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Čierna Hora

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Čierna Hora? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Čierna Hora

Čierna Hora - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Čiernej Hory je stredomorské. Sú zvyčajne horúce suché leto a jesenné dni, ale relatívne chladné zimy. Počas zimy môžete očakávať silné sneženie po vnútrozemí. Počasie je pomerne daždivé na jeseň av zime na pobreží, ale leto je všeobecne slnečné.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bar, Bay of Kotor, Bečići, Bijelo Polje, Biogradska Gora National Park, Budva, Budva Riviera, Central Montenegro, Cetinje, Durmitor National Park, Gusinje, Herceg Novi, Kolašin, Kotor, Lovćen National Park, Montenegrin South Coast, Mount Ostrog, Nikšić, North Montenegrin Mountains, Perast, Petrovac, Plav, Podgorica, Prčanj, Rijeka Crnojevica, Rožaje, Skadar Lake National Park, Sveti Stefan, Tivat, Tuzi, Ulcinj, Virpazar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21 ℃ (69.8 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 13.8. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 5.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Čierna Hora, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Bobotov Kuk (2522 m) a najnižší bod je Adriatic Sea (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Čierna Hora. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Január je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 12.3. Priemerné zrážky sú 193 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:25 a na konci mesiaca 9:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Február je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 12.1. Priemerné zrážky sú 164.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:32 a na konci mesiaca 11:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Marec je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11. Priemerné zrážky sú 157.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Apríl je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.1. Priemerné zrážky sú 144.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:22 a na konci mesiaca 14:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Máj je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.8. Priemerné zrážky sú 91.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:36 a na konci mesiaca 15:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Jún je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 8.1. Priemerné zrážky sú 63.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:16 a na konci mesiaca 15:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Júl je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5.1. Priemerné zrážky sú 38.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:00 a na konci mesiaca 14:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci August je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.65 ℃ (85.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6. Priemerné zrážky sú 65.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:00 a na konci mesiaca 13:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci September je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.65 ℃ (85.37 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6. Priemerné zrážky sú 119.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:39 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci Október je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.6 ℃ (65.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.2. Priemerné zrážky sú 166.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 10:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci November je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7 ℃ (44.6 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13.8. Priemerné zrážky sú 238.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:56 a na konci mesiaca 9:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Čierna Hora - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Čierna Hora v mesiaci December je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 13.2. Priemerné zrážky sú 216.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:07 a na konci mesiaca 9:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Čierna Hora. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Base Esperanzateplota: 1 ℃ (33.8 ℉)najvyššia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 58mmdaždivé dni: -
Base Orcadasteplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najvyššia teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 47.2mmdaždivé dni: -
C.M.A. E. Freyteplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 52.2mmdaždivé dni: -
Base Arturo Pratteplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 62mmdaždivé dni: -
Base B. OHigginsteplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 38.1mmdaždivé dni: -
Amundsen Scott Ant.teplota: -27.3 ℃ (-17.14 ℉)najvyššia teplota: -13.1 ℃ (8.42 ℉)najnižšia teplota: -37.5 ℃ (-35.5 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: -
Byrd Station Ant.teplota: -15.2 ℃ (4.64 ℉)najvyššia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najnižšia teplota: -33.9 ℃ (-29.02 ℉)zrážky: 3.1mmdaždivé dni: -
McMurdo Sound Ant.teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najvyššia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najnižšia teplota: -14 ℃ (6.8 ℉)zrážky: 13.8mmdaždivé dni: -
Syowateplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Monteplota: - najvyššia teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najnižšia teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Davisteplota: - najvyššia teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 2.9mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.