Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Czarnogóra

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Czarnogóra? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Czarnogóra

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Czarnogóra

Klimat Czarnogóry jest śródziemnomorski. Zwykle są gorące suche lata i jesienie, ale stosunkowo mroźne zimy. W zimie możesz spodziewać się dużych opadów śniegu w głębi lądu. Pogoda jest dość deszczowa jesienią i zimą na wybrzeżu, ale lata są na ogół słoneczne.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bar, Bay of Kotor, Bečići, Bijelo Polje, Biogradska Gora National Park, Budva, Budva Riviera, Central Montenegro, Cetinje, Durmitor National Park, Gusinje, Herceg Novi, Kolašin, Kotor, Lovćen National Park, Montenegrin South Coast, Mount Ostrog, Nikšić, North Montenegrin Mountains, Perast, Petrovac, Plav, Podgorica, Prčanj, Rijeka Crnojevica, Rožaje, Skadar Lake National Park, Sveti Stefan, Tivat, Tuzi, Ulcinj, Virpazar.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 21 ℃ (69.8 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 9.5 ℃ (49.1 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 1.6 ℃ (34.88 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 13.8. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Czarnogóra, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Bobotov Kuk (2522 m) i najniższy punkt Adriatic Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Czarnogóra. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w styczeń to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.6 ℃ (34.88 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.35 ℃ (50.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.3. Średnia suma opadów 193 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:25 i na końcu miesiąca 9:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w luty to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.4 ℃ (38.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.35 ℃ (50.63 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.15 ℃ (55.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 12.1. Średnia suma opadów 164.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:32 i na końcu miesiąca 11:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w marzec to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.15 ℃ (55.67 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11. Średnia suma opadów 157.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w kwiecień to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17 ℃ (62.6 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 12.1. Średnia suma opadów 144.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:22 i na końcu miesiąca 14:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w maj to 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14 ℃ (57.2 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.5 ℃ (79.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.8. Średnia suma opadów 91.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:36 i na końcu miesiąca 15:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w czerwiec to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.5 ℃ (79.7 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 8.1. Średnia suma opadów 63.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:16 i na końcu miesiąca 15:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w lipiec to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21 ℃ (69.8 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.9 ℃ (89.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 5.1. Średnia suma opadów 38.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:00 i na końcu miesiąca 14:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w sierpień to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.9 ℃ (89.42 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6. Średnia suma opadów 65.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:00 i na końcu miesiąca 13:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w wrzesień to 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6. Średnia suma opadów 119.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:39 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w październik to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.5 ℃ (76.1 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.2. Średnia suma opadów 166.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:14 i na końcu miesiąca 10:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w listopad to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7 ℃ (44.6 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.6 ℃ (65.48 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.45 ℃ (56.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 13.8. Średnia suma opadów 238.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:56 i na końcu miesiąca 9:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Czarnogóra w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Czarnogóra w grudzień to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.45 ℃ (56.21 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 13.2. Średnia suma opadów 216.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:07 i na końcu miesiąca 9:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Czarnogóra w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Base Esperanzatemperatura: 1 ℃ (33.8 ℉)najwyższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 58mmdeszcz deszcz dni: -
Base Orcadastemperatura: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najwyższa temperatura: 3 ℃ (37.4 ℉)najniższa temperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)opady: 47.2mmdeszcz deszcz dni: -
C.M.A. E. Freytemperatura: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 52.2mmdeszcz deszcz dni: -
Base Arturo Prattemperatura: 1.2 ℃ (34.16 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 62mmdeszcz deszcz dni: -
Base B. OHigginstemperatura: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najwyższa temperatura: - najniższa temperatura: - opady: 38.1mmdeszcz deszcz dni: -
Amundsen Scott Ant.temperatura: -27.3 ℃ (-17.14 ℉)najwyższa temperatura: -13.1 ℃ (8.42 ℉)najniższa temperatura: -37.5 ℃ (-35.5 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: -
Byrd Station Ant.temperatura: -15.2 ℃ (4.64 ℉)najwyższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najniższa temperatura: -33.9 ℃ (-29.02 ℉)opady: 3.1mmdeszcz deszcz dni: -
McMurdo Sound Ant.temperatura: -2.8 ℃ (26.96 ℉)najwyższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najniższa temperatura: -14 ℃ (6.8 ℉)opady: 13.8mmdeszcz deszcz dni: -
Syowatemperatura: -0.9 ℃ (30.38 ℉)najwyższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najniższa temperatura: -4.3 ℃ (24.26 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Montemperatura: - najwyższa temperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najniższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Davistemperatura: - najwyższa temperatura: 3 ℃ (37.4 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 2.9mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.