Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Černá Hora

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Černá Hora? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Černá Hora

Černá Hora - jaké počasí lze čekat

Klima Černé Hory je Středomořské. Obvykle se vyskytují horké suché léto a podzimy, ale relativně studené zimy. V zimě můžete očekávat silné sněhové přeháňky ve vnitrozemí. Počasí je poměrně deštivé na podzim a zima na pobřeží, ale léto jsou obvykle slunečné.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Bar, Bay of Kotor, Bečići, Bijelo Polje, Biogradska Gora National Park, Budva, Budva Riviera, Central Montenegro, Cetinje, Durmitor National Park, Gusinje, Herceg Novi, Kolašin, Kotor, Lovćen National Park, Montenegrin South Coast, Mount Ostrog, Nikšić, North Montenegrin Mountains, Perast, Petrovac, Plav, Podgorica, Prčanj, Rijeka Crnojevica, Rožaje, Skadar Lake National Park, Sveti Stefan, Tivat, Tuzi, Ulcinj, Virpazar.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 21 ℃ (69.8 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 13.8. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 5.1.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Černá Hora, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Bobotov Kuk (2522 m) a nejnižší bod je Adriatic Sea (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Černá Hora. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci leden je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.6 ℃ (34.88 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 12.3. Průměrné srážky jsou 193 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:25 a na konci měsíce 9:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci únor je 11.2 ℃ (52.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.35 ℃ (50.63 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 12.1. Průměrné srážky jsou 164.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:32 a na konci měsíce 11:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci březen je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.15 ℃ (55.67 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11. Průměrné srážky jsou 157.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci duben je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17 ℃ (62.6 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12.1. Průměrné srážky jsou 144.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:22 a na konci měsíce 14:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci květen je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.8. Průměrné srážky jsou 91.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:36 a na konci měsíce 15:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci červen je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.5 ℃ (79.7 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 8.1. Průměrné srážky jsou 63.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:16 a na konci měsíce 15:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci červenec je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5.1. Průměrné srážky jsou 38.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:00 a na konci měsíce 14:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci srpen je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.9 ℃ (89.42 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.65 ℃ (85.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6. Průměrné srážky jsou 65.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:00 a na konci měsíce 13:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci září je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.65 ℃ (85.37 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6. Průměrné srážky jsou 119.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:39 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci říjen je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.6 ℃ (65.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.2. Průměrné srážky jsou 166.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:14 a na konci měsíce 10:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci listopad je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7 ℃ (44.6 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 13.8. Průměrné srážky jsou 238.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:56 a na konci měsíce 9:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Černá Hora - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Černá Hora v měsíci prosinec je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 13.2. Průměrné srážky jsou 216.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:07 a na konci měsíce 9:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Černá Hora. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Base Esperanzateplota: 1 ℃ (33.8 ℉)nejvyšší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)nejnižší teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)srážky: 58mmdeštivé dny: -
Base Orcadasteplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)nejvyšší teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)nejnižší teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)srážky: 47.2mmdeštivé dny: -
C.M.A. E. Freyteplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 52.2mmdeštivé dny: -
Base Arturo Pratteplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 62mmdeštivé dny: -
Base B. OHigginsteplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 38.1mmdeštivé dny: -
Amundsen Scott Ant.teplota: -27.3 ℃ (-17.14 ℉)nejvyšší teplota: -13.1 ℃ (8.42 ℉)nejnižší teplota: -37.5 ℃ (-35.5 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: -
Byrd Station Ant.teplota: -15.2 ℃ (4.64 ℉)nejvyšší teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)nejnižší teplota: -33.9 ℃ (-29.02 ℉)srážky: 3.1mmdeštivé dny: -
McMurdo Sound Ant.teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)nejvyšší teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)nejnižší teplota: -14 ℃ (6.8 ℉)srážky: 13.8mmdeštivé dny: -
Syowateplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Monteplota: - nejvyšší teplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)nejnižší teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Davisteplota: - nejvyšší teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)nejnižší teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)srážky: 2.9mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.