Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Colorado

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Colorado? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Colorado - aké počasie môžete očakávať

Colorado je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alamosa, Arapahoe Basin, Arvada, Aspen, Aurora, Beaver Creek, Berthoud, Black Canyon of the Gunnison National Park, Black Hawk, Boulder, Breckenridge, Brighton, Buena Vista, Burlington, Castle Rock, Cañon City, Centennial, Central City, Cheyenne Wells, Clifton, Colorado National Monument, Colorado Springs, Comanche National Grasslands, Copper Mountain, Cortez, Creede, Crested Butte, Crestone, Cripple Creek, Curecanti National Recreation Area, Delta, Denver, Denver Area, Dinosaur National Monument, Dolores, Durango, Eagle, Eastern Plains, Englewood, Estes Park, Evergreen, Fairplay, Florissant Fossil Beds National Monument, Fort Collins, Fort Morgan, Frisco, Front Range, Fruita, Georgetown, Glenwood Springs, Golden, Gould, Granby, Grand Junction, Grand Lake, Great Sand Dunes National Park, Greeley, Greenwood Village, Gunnison, Highlands Ranch, Hotchkiss, Idaho Springs, Keystone, Kit Carson, La Junta, Lakewood, Lamar, Las Animas, Leadville, Limon, Littleton, Longmont, Loveland, Lyons, Mancos, Manitou Springs, Mesa Verde National Park, Montrose, Monument, Morrison, Nederland, Northwestern Colorado, Olathe, Ouray, Pagosa Springs, Palisade, Palmer Lake, Paonia, Poncha Springs, Poudre Park, Pueblo, Red Cliff, Redstone, Rifle, Rocky Mountain National Park, Salida, Silverthorne, Silverton, South Central Colorado, Southwestern Colorado, Steamboat Springs, Sterling, Strasburg, Sunlight Mountain, Telluride, Thornton, Towaoc, Trinidad, Vail, Westcliffe, Westminster, Winter Park, Wray.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Colorado Springs a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14 ℃ (57.2 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -8 ℃ (17.6 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 13.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 3.9.

Pri cestovaní v lokácii Colorado vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Colorado. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Január je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.6 ℃ (18.32 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3.9. Priemerné zrážky sú 8.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:44 a na konci mesiaca 10:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Február je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.7 ℃ (19.94 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.15 ℃ (48.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.6. Priemerné zrážky sú 8.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:43 a na konci mesiaca 11:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Marec je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3 ℃ (26.6 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.15 ℃ (48.47 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.7. Priemerné zrážky sú 26 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Apríl je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.4. Priemerné zrážky sú 36.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:12 a na konci mesiaca 13:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Máj je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.5. Priemerné zrážky sú 51 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:17 a na konci mesiaca 14:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Jún je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.3. Priemerné zrážky sú 62.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:52 a na konci mesiaca 14:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Júl je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.2. Priemerné zrážky sú 70.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:38 a na konci mesiaca 14:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci August je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 13.4. Priemerné zrážky sú 82.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:46 a na konci mesiaca 13:11.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci September je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.1. Priemerné zrážky sú 30.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:11 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci Október je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5.1. Priemerné zrážky sú 20.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:20 a na konci mesiaca 10:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci November je 11 ℃ (51.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 4.6. Priemerné zrážky sú 10.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:11 a na konci mesiaca 9:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Colorado - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Colorado v mesiaci December je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8 ℃ (17.6 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4.3. Priemerné zrážky sú 8.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:29 a na konci mesiaca 9:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Colorado. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Denverteplota: - najvyššia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najnižšia teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)zrážky: 8.9mmdaždivé dni: 4
Colorado Springsteplota: - najvyššia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najnižšia teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)zrážky: 8.8mmdaždivé dni: 4.3
Grand Junctionteplota: - najvyššia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najnižšia teplota: -7.3 ℃ (18.86 ℉)zrážky: 14.9mmdaždivé dni: 5.6
Puebloteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)zrážky: 9.5mmdaždivé dni: 4.4
Fort Collinsteplota: - najvyššia teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najnižšia teplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)zrážky: 12.1mmdaždivé dni: 3.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.