Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Colorado

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Colorado? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Colorado - jaké počasí lze čekat

Colorado je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alamosa, Arapahoe Basin, Arvada, Aspen, Aurora, Beaver Creek, Berthoud, Black Canyon of the Gunnison National Park, Black Hawk, Boulder, Breckenridge, Brighton, Buena Vista, Burlington, Castle Rock, Cañon City, Centennial, Central City, Cheyenne Wells, Clifton, Colorado National Monument, Colorado Springs, Comanche National Grasslands, Copper Mountain, Cortez, Creede, Crested Butte, Crestone, Cripple Creek, Curecanti National Recreation Area, Delta, Denver, Denver Area, Dinosaur National Monument, Dolores, Durango, Eagle, Eastern Plains, Englewood, Estes Park, Evergreen, Fairplay, Florissant Fossil Beds National Monument, Fort Collins, Fort Morgan, Frisco, Front Range, Fruita, Georgetown, Glenwood Springs, Golden, Gould, Granby, Grand Junction, Grand Lake, Great Sand Dunes National Park, Greeley, Greenwood Village, Gunnison, Highlands Ranch, Hotchkiss, Idaho Springs, Keystone, Kit Carson, La Junta, Lakewood, Lamar, Las Animas, Leadville, Limon, Littleton, Longmont, Loveland, Lyons, Mancos, Manitou Springs, Mesa Verde National Park, Montrose, Monument, Morrison, Nederland, Northwestern Colorado, Olathe, Ouray, Pagosa Springs, Palisade, Palmer Lake, Paonia, Poncha Springs, Poudre Park, Pueblo, Red Cliff, Redstone, Rifle, Rocky Mountain National Park, Salida, Silverthorne, Silverton, South Central Colorado, Southwestern Colorado, Steamboat Springs, Sterling, Strasburg, Sunlight Mountain, Telluride, Thornton, Towaoc, Trinidad, Vail, Westcliffe, Westminster, Winter Park, Wray.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Colorado Springs a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 14 ℃ (57.2 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 5.8 ℃ (42.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -8 ℃ (17.6 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 13.4. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 3.9.

Při cestování, jehož cílem je Colorado, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Colorado. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci leden je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.6 ℃ (18.32 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 3.9. Průměrné srážky jsou 8.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:44 a na konci měsíce 10:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci únor je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.7 ℃ (19.94 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.15 ℃ (48.47 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 4.6. Průměrné srážky jsou 8.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:43 a na konci měsíce 11:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci březen je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3 ℃ (26.6 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.15 ℃ (48.47 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 7.7. Průměrné srážky jsou 26 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci duben je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.45 ℃ (56.21 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.1 ℃ (64.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.4. Průměrné srážky jsou 36.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:12 a na konci měsíce 13:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci květen je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.1 ℃ (64.58 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10.5. Průměrné srážky jsou 51 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:17 a na konci měsíce 14:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci červen je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.55 ℃ (74.39 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.3. Průměrné srážky jsou 62.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:52 a na konci měsíce 14:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci červenec je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 11.2. Průměrné srážky jsou 70.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:38 a na konci měsíce 14:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci srpen je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.55 ℃ (83.39 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 13.4. Průměrné srážky jsou 82.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:46 a na konci měsíce 13:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci září je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.85 ℃ (78.53 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.1. Průměrné srážky jsou 30.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:35 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci říjen je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5.1. Průměrné srážky jsou 20.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:20 a na konci měsíce 10:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci listopad je 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.35 ℃ (57.83 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 4.6. Průměrné srážky jsou 10.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:11 a na konci měsíce 9:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Colorado - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Colorado v měsíci prosinec je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8 ℃ (17.6 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.15 ℃ (43.07 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 4.3. Průměrné srážky jsou 8.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:29 a na konci měsíce 9:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Colorado. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Denverteplota: - nejvyšší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)nejnižší teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)srážky: 8.9mmdeštivé dny: 4
Colorado Springsteplota: - nejvyšší teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)nejnižší teplota: -8 ℃ (17.6 ℉)srážky: 8.8mmdeštivé dny: 4.3
Grand Junctionteplota: - nejvyšší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)nejnižší teplota: -7.3 ℃ (18.86 ℉)srážky: 14.9mmdeštivé dny: 5.6
Puebloteplota: - nejvyšší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)nejnižší teplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)srážky: 9.5mmdeštivé dny: 4.4
Fort Collinsteplota: - nejvyšší teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)nejnižší teplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)srážky: 12.1mmdeštivé dny: 3.7
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.