Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Dominikánska republika

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Dominikánska republika? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Stredná Amerika - Dominikánska republika

Dominikánska republika - aké počasie môžete očakávať

Klíma Dominikánskej republiky je tropická námorná. Môžete očakávať iba malú sezónnu zmenu teploty, ale v sezónnom období sa vyskytujú zrážky. Teplé počasie je často moderované vetrom a je chladnejšie vo vyšších nadmorských výškach. Dažďová sezóna pre severné pobrežie je od novembra do januára, pre zvyšok krajiny je dažďová sezóna od mája do novembra.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bahia de las Aguilas, Barahona, Bavaro, Bayahibe, Bonao, Cabarete, Eastern Cibao, Eastern Dominican Republic, Fondo Grande, Greater Santo Domingo, Higüey, Jarabacoa, Juan Dolio, La Romana, Las Galeras, Las Terrenas, Miches, Pedro Sánchez, Playa Bonita, Polo, Puerto Plata, Punta Cana, Rio San Juan, San Pedro de Macoris, Santa Barbara de Samana, Santiago de los Caballeros, Santo Domingo, Sosúa, Southern Dominican Republic, Western Cibao.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 12.8. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 6.2.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Dominikánska republika, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Pico Duarte (3098 m) a najnižší bod je Lago Enriquillo (-46 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Dominikánska republika. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Január je 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.7. Priemerné zrážky sú 62.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:08 a na konci mesiaca 11:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Február je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.2. Priemerné zrážky sú 57.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:31 a na konci mesiaca 11:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Marec je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.3. Priemerné zrážky sú 52.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:02 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Apríl je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.7 ℃ (85.46 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.9. Priemerné zrážky sú 73.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:33 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Máj je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.5. Priemerné zrážky sú 191.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:00 a na konci mesiaca 13:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Jún je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.1. Priemerné zrážky sú 136.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:13 a na konci mesiaca 13:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Júl je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31 ℃ (87.8 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 11.5. Priemerné zrážky sú 146.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:08 a na konci mesiaca 12:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci August je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.75 ℃ (89.15 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 12.3. Priemerné zrážky sú 180.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:47 a na konci mesiaca 12:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci September je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.8 ℃ (89.24 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.6. Priemerné zrážky sú 177.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 12:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci Október je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.3 ℃ (88.34 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 12.8. Priemerné zrážky sú 191.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 11:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci November je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.05 ℃ (87.89 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9.2. Priemerné zrážky sú 98.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:19 a na konci mesiaca 11:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Dominikánska republika - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Dominikánska republika v mesiaci December je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20 ℃ (68 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.35 ℃ (86.63 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.9. Priemerné zrážky sú 85.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:02 a na konci mesiaca 11:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Dominikánska republika. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Santo Domingoteplota: - najvyššia teplota: 29.7 ℃ (85.46 ℉)najnižšia teplota: 20 ℃ (68 ℉)zrážky: 85.9mmdaždivé dni: 8.9
Barahonateplota: - najvyššia teplota: 29.3 ℃ (84.74 ℉)najnižšia teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)zrážky: 43.4mmdaždivé dni: 2.4
La Romanateplota: - najvyššia teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najnižšia teplota: 20 ℃ (68 ℉)zrážky: 48.3mmdaždivé dni: 6.1
Montecristiteplota: - najvyššia teplota: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najnižšia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)zrážky: 85.4mmdaždivé dni: 6.7
Puerto Platateplota: - najvyššia teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)najnižšia teplota: 18.6 ℃ (65.48 ℉)zrážky: 226.1mmdaždivé dni: 15.1
Punta Canateplota: - najvyššia teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)najnižšia teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)zrážky: 79.8mmdaždivé dni: 10.7
San Juanteplota: - najvyššia teplota: 29.4 ℃ (84.92 ℉)najnižšia teplota: 16 ℃ (60.8 ℉)zrážky: 17.9mmdaždivé dni: 1.7
Santiagoteplota: - najvyššia teplota: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najnižšia teplota: 19 ℃ (66.2 ℉)zrážky: 79.7mmdaždivé dni: 10.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.