Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Fínsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Fínsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Fínsko

Fínsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Fínska je chladná mierna, v niektorých oblastiach je subarktická. Zima je najdlhšia sezóna vo Fínsku, leto až v zime len na južnom pobreží. Môžete očakávať sneh v zime, chladné leto a studené zimy. Ale počasie je relatívne mierne, vďaka Baltskému moru a viac ako 60 000 jazerám.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Archipelago Sea, Bengtskär, Brändö, Central Finland, Central Ostrobothnia, Eckerö, Enontekiö, Espoo, Finland Proper, Finnish Lakeland, Finnish Lapland, Forssa, Hailuoto, Hamina, Hammaslahti, Hanko, Heinola, Heinävesi, Helsinki, Hetta, Hyrynsalmi, Hyvinkää, Hämeenlinna, Ii, Iisalmi, Ikaalinen, Imatra, Inari, Ingå, Isojoki, Ivalo, Jakobstad, Jalasjärvi, Joensuu, Jokioinen, Joutseno, Jyväskylä, Järvenpää, Kaarina, Kainuu and Eastern Oulu region, Kajaani, Kalajoki, Kangasala, Karesuvanto, Karigasniemi, Karijoki, Kauhava, Kemi, Kemijärvi, Kerava, Kerimäki, Kilpisjärvi, Kimitoön, Kirkkonummi, Kittilä, Kokkola, Kolari, Koli National Park, Kontiolahti, Korpo, Kotka, Kouvola, Kristinestad, Kuhmo, Kuopio, Kuortane, Kurjenrahka National Park, Kuusamo, Kvarken Archipelago, Kymenlaakso, Käsivarsi Wilderness Area, Kökar, Lahti, Laihia, Lappajärvi, Lappeenranta, Lapua, Leivonmäki National Park, Lemmenjoki National Park, Lempäälä, Levi, Lieksa, Lohja, Loimaa, Loviisa, Luosto, Mariehamn, Mikkeli, Muotkatunturit Wilderness Area, Muurame, Naantali, Nagu, Nivala, Nokia, North Karelia, North Savonia, Northern Finland, Nuorgam, Nurmes, Nuuksio National Park, Närpes, Ostrobothnia, Oulu, Padasjoki, Pallas Yllästunturi National Park, Pargas, Petäjävesi, Pieksämäki, Pirkanmaa, Pori, Porvoo, Posio, Punkaharju, Pyhäjärvi, Päijänne Tavastia, Pöyrisjärvi Wilderness Area, Raahe, Ranua, Raseborg, Rauma, Rautalampi, Riisitunturi National Park, Rovaniemi, Ruka, Saariselkä, Saimaa, Salamajärvi National Park, Salo, Satakunta, Savonlinna, Seinäjoki, Sipoo, Siuntio, Sodankylä, Sonkajärvi, South Karelia, South Savonia, Southern Finland, Southern Ostrobothnia, Southern Oulu region, Sulkava, Suomenniemi, Suomu, Tampere, Tankavaara, Tavastia Proper, Tornio, Turku, Urho Kekkonen National Park, Utsjoki, Uusikaupunki, Uusimaa, Vaasa, Valtimo, Vantaa and Northern Helsinki, Varkaus, Vesanto, West Coast, Western Oulu region, Ylivieska, Ylläs, Äkäslompolo, Äänekoski, Åland, Örö.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -9.1 ℃ (15.62 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 12. Najmenej daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 6.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Fínsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Halti (alternatively Haltia Haltitunturi Haltiatunturi) (1328 m) a najnižší bod je Baltic Sea (0 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Fínsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Január je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.2 ℃ (17.24 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.55 ℃ (27.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.9. Priemerné zrážky sú 43.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 5:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:40 a na konci mesiaca 7:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Február je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.1 ℃ (15.62 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.55 ℃ (27.41 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.7 ℃ (30.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.9. Priemerné zrážky sú 33.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:05 a na konci mesiaca 10:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Marec je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.9. Priemerné zrážky sú 35.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 13:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Apríl je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.9. Priemerné zrážky sú 36.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:35 a na konci mesiaca 15:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Máj je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.1. Priemerné zrážky sú 35.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:12 a na konci mesiaca 18:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Jún je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.9. Priemerné zrážky sú 48.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:52 a na konci mesiaca 18:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Júl je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9. Priemerné zrážky sú 70.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:11 a na konci mesiaca 17:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci August je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 10.8. Priemerné zrážky sú 77.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:52 a na konci mesiaca 14:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci September je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11. Priemerné zrážky sú 68.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:11 a na konci mesiaca 11:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci Október je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 11.1. Priemerné zrážky sú 74.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:28 a na konci mesiaca 9:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci November je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.05 ℃ (33.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 11.8. Priemerné zrážky sú 68.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:49 a na konci mesiaca 6:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Fínsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Fínsko v mesiaci December je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.5 ℃ (20.3 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.05 ℃ (33.89 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12. Priemerné zrážky sú 58.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 5:57 a na konci mesiaca 5:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Fínsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Helsinki Vantaateplota: - najvyššia teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)najnižšia teplota: -6.5 ℃ (20.3 ℉)zrážky: 58.2mmdaždivé dni: 12
Turkuteplota: - najvyššia teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)najnižšia teplota: -5.6 ℃ (21.92 ℉)zrážky: 65.3mmdaždivé dni: 12.2
Tampereteplota: - najvyššia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najnižšia teplota: -7.7 ℃ (18.14 ℉)zrážky: 38.9mmdaždivé dni: 11
Kuopioteplota: - najvyššia teplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)najnižšia teplota: -9.9 ℃ (14.18 ℉)zrážky: 45.5mmdaždivé dni: 11.2
Rovaniemiteplota: - najvyššia teplota: -6.9 ℃ (19.58 ℉)najnižšia teplota: -13 ℃ (8.6 ℉)zrážky: 42.2mmdaždivé dni: 10.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.