Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Finlandia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Finlandia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Finlandia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Finlandia

Klimat Finlandii jest umiarkowany, w niektórych regionach jest subarktyczny. Zima jest najdłuższym sezonem w Finlandii, latem tak długo, jak zima tylko na południowym wybrzeżu. Możesz spodziewać się śniegu w zimie, całkiem fajnych lat i mroźnych zim. Ale pogoda jest stosunkowo łagodna, dzięki Morzu Bałtyckiemu i ponad 60 000 jezior.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Archipelago Sea, Bengtskär, Brändö, Central Finland, Central Ostrobothnia, Eckerö, Enontekiö, Espoo, Finland Proper, Finnish Lakeland, Finnish Lapland, Forssa, Hailuoto, Hamina, Hammaslahti, Hanko, Heinola, Heinävesi, Helsinki, Hetta, Hyrynsalmi, Hyvinkää, Hämeenlinna, Ii, Iisalmi, Ikaalinen, Imatra, Inari, Ingå, Isojoki, Ivalo, Jakobstad, Jalasjärvi, Joensuu, Jokioinen, Joutseno, Jyväskylä, Järvenpää, Kaarina, Kainuu and Eastern Oulu region, Kajaani, Kalajoki, Kangasala, Karesuvanto, Karigasniemi, Karijoki, Kauhava, Kemi, Kemijärvi, Kerava, Kerimäki, Kilpisjärvi, Kimitoön, Kirkkonummi, Kittilä, Kokkola, Kolari, Koli National Park, Kontiolahti, Korpo, Kotka, Kouvola, Kristinestad, Kuhmo, Kuopio, Kuortane, Kurjenrahka National Park, Kuusamo, Kvarken Archipelago, Kymenlaakso, Käsivarsi Wilderness Area, Kökar, Lahti, Laihia, Lappajärvi, Lappeenranta, Lapua, Leivonmäki National Park, Lemmenjoki National Park, Lempäälä, Levi, Lieksa, Lohja, Loimaa, Loviisa, Luosto, Mariehamn, Mikkeli, Muotkatunturit Wilderness Area, Muurame, Naantali, Nagu, Nivala, Nokia, North Karelia, North Savonia, Northern Finland, Nuorgam, Nurmes, Nuuksio National Park, Närpes, Ostrobothnia, Oulu, Padasjoki, Pallas Yllästunturi National Park, Pargas, Petäjävesi, Pieksämäki, Pirkanmaa, Pori, Porvoo, Posio, Punkaharju, Pyhäjärvi, Päijänne Tavastia, Pöyrisjärvi Wilderness Area, Raahe, Ranua, Raseborg, Rauma, Rautalampi, Riisitunturi National Park, Rovaniemi, Ruka, Saariselkä, Saimaa, Salamajärvi National Park, Salo, Satakunta, Savonlinna, Seinäjoki, Sipoo, Siuntio, Sodankylä, Sonkajärvi, South Karelia, South Savonia, Southern Finland, Southern Ostrobothnia, Southern Oulu region, Sulkava, Suomenniemi, Suomu, Tampere, Tankavaara, Tavastia Proper, Tornio, Turku, Urho Kekkonen National Park, Utsjoki, Uusikaupunki, Uusimaa, Vaasa, Valtimo, Vantaa and Northern Helsinki, Varkaus, Vesanto, West Coast, Western Oulu region, Ylivieska, Ylläs, Äkäslompolo, Äänekoski, Åland, Örö.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 11.8 ℃ (53.24 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest -2.7 ℃ (27.14 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -9.1 ℃ (15.62 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 12. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Finlandia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Halti (alternatively Haltia Haltitunturi Haltiatunturi) (1328 m) i najniższy punkt Baltic Sea (0 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Finlandia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w styczeń to -2.4 ℃ (27.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.2 ℃ (17.24 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.55 ℃ (27.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.9. Średnia suma opadów 43.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 5:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:40 i na końcu miesiąca 7:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w luty to -2.7 ℃ (27.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9.1 ℃ (15.62 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.55 ℃ (27.41 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.7 ℃ (30.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.9. Średnia suma opadów 33.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:05 i na końcu miesiąca 10:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w marzec to 1.3 ℃ (34.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.5 ℃ (22.1 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.7 ℃ (30.74 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.55 ℃ (40.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7.9. Średnia suma opadów 35.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:50 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w kwiecień to 7.8 ℃ (46.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.5 ℃ (31.1 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.55 ℃ (40.19 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.65 ℃ (52.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.9. Średnia suma opadów 36.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:35 i na końcu miesiąca 15:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w maj to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.6 ℃ (40.28 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.65 ℃ (52.97 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.1. Średnia suma opadów 35.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:12 i na końcu miesiąca 18:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w czerwiec to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.9. Średnia suma opadów 48.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:52 i na końcu miesiąca 18:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w lipiec to 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9. Średnia suma opadów 70.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:11 i na końcu miesiąca 17:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w sierpień to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.55 ℃ (68.99 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.75 ℃ (62.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.8. Średnia suma opadów 77.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:52 i na końcu miesiąca 14:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w wrzesień to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.75 ℃ (62.15 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.2 ℃ (52.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 11. Średnia suma opadów 68.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:11 i na końcu miesiąca 11:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w październik to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.5 ℃ (36.5 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 11.1. Średnia suma opadów 74.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:28 i na końcu miesiąca 9:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w listopad to 2.7 ℃ (36.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.2 ℃ (28.04 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.05 ℃ (33.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 11.8. Średnia suma opadów 68.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:49 i na końcu miesiąca 6:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Finlandia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Finlandia w grudzień to -0.6 ℃ (30.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.5 ℃ (20.3 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.05 ℃ (33.89 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.5 ℃ (29.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 12. Średnia suma opadów 58.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 5:57 i na końcu miesiąca 5:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Finlandia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Helsinki Vantaatemperatura: - najwyższa temperatura: -0.6 ℃ (30.92 ℉)najniższa temperatura: -6.5 ℃ (20.3 ℉)opady: 58.2mmdeszcz deszcz dni: 12
Turkutemperatura: - najwyższa temperatura: -0.1 ℃ (31.82 ℉)najniższa temperatura: -5.6 ℃ (21.92 ℉)opady: 65.3mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Tamperetemperatura: - najwyższa temperatura: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najniższa temperatura: -7.7 ℃ (18.14 ℉)opady: 38.9mmdeszcz deszcz dni: 11
Kuopiotemperatura: - najwyższa temperatura: -3.8 ℃ (25.16 ℉)najniższa temperatura: -9.9 ℃ (14.18 ℉)opady: 45.5mmdeszcz deszcz dni: 11.2
Rovaniemitemperatura: - najwyższa temperatura: -6.9 ℃ (19.58 ℉)najniższa temperatura: -13 ℃ (8.6 ℉)opady: 42.2mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.