Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Finsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Finsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Finsko

Finsko - jaké počasí lze čekat

Klima Finska je chladné mírné, v některých oblastech je subarktické. Zima je nejdelší sezóna ve Finsku, léto tak dlouho jako v zimě pouze na jižním pobřeží. Můžete očekávat sněžení v zimě, chladné léto a chladné zimy. Ale počasí je poměrně mírné, díky Baltskému moři a více než 60 000 jezer.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Archipelago Sea, Bengtskär, Brändö, Central Finland, Central Ostrobothnia, Eckerö, Enontekiö, Espoo, Finland Proper, Finnish Lakeland, Finnish Lapland, Forssa, Hailuoto, Hamina, Hammaslahti, Hanko, Heinola, Heinävesi, Helsinki, Hetta, Hyrynsalmi, Hyvinkää, Hämeenlinna, Ii, Iisalmi, Ikaalinen, Imatra, Inari, Ingå, Isojoki, Ivalo, Jakobstad, Jalasjärvi, Joensuu, Jokioinen, Joutseno, Jyväskylä, Järvenpää, Kaarina, Kainuu and Eastern Oulu region, Kajaani, Kalajoki, Kangasala, Karesuvanto, Karigasniemi, Karijoki, Kauhava, Kemi, Kemijärvi, Kerava, Kerimäki, Kilpisjärvi, Kimitoön, Kirkkonummi, Kittilä, Kokkola, Kolari, Koli National Park, Kontiolahti, Korpo, Kotka, Kouvola, Kristinestad, Kuhmo, Kuopio, Kuortane, Kurjenrahka National Park, Kuusamo, Kvarken Archipelago, Kymenlaakso, Käsivarsi Wilderness Area, Kökar, Lahti, Laihia, Lappajärvi, Lappeenranta, Lapua, Leivonmäki National Park, Lemmenjoki National Park, Lempäälä, Levi, Lieksa, Lohja, Loimaa, Loviisa, Luosto, Mariehamn, Mikkeli, Muotkatunturit Wilderness Area, Muurame, Naantali, Nagu, Nivala, Nokia, North Karelia, North Savonia, Northern Finland, Nuorgam, Nurmes, Nuuksio National Park, Närpes, Ostrobothnia, Oulu, Padasjoki, Pallas Yllästunturi National Park, Pargas, Petäjävesi, Pieksämäki, Pirkanmaa, Pori, Porvoo, Posio, Punkaharju, Pyhäjärvi, Päijänne Tavastia, Pöyrisjärvi Wilderness Area, Raahe, Ranua, Raseborg, Rauma, Rautalampi, Riisitunturi National Park, Rovaniemi, Ruka, Saariselkä, Saimaa, Salamajärvi National Park, Salo, Satakunta, Savonlinna, Seinäjoki, Sipoo, Siuntio, Sodankylä, Sonkajärvi, South Karelia, South Savonia, Southern Finland, Southern Ostrobothnia, Southern Oulu region, Sulkava, Suomenniemi, Suomu, Tampere, Tankavaara, Tavastia Proper, Tornio, Turku, Urho Kekkonen National Park, Utsjoki, Uusikaupunki, Uusimaa, Vaasa, Valtimo, Vantaa and Northern Helsinki, Varkaus, Vesanto, West Coast, Western Oulu region, Ylivieska, Ylläs, Äkäslompolo, Äänekoski, Åland, Örö.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota -2.7 ℃ (27.14 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -9.1 ℃ (15.62 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 12. Nejméně deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 6.1.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Finsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Halti (alternatively Haltia Haltitunturi Haltiatunturi) (1328 m) a nejnižší bod je Baltic Sea (0 m). Takže rozdíly v nadmořských výškách v této zemi nejsou zanedbatelné a měli byste očekávat, že počasí bude jiné v různých výškách. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Finsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci leden je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.2 ℃ (17.24 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -2.55 ℃ (27.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.9. Průměrné srážky jsou 43.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 5:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:40 a na konci měsíce 7:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci únor je -2.7 ℃ (27.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.1 ℃ (15.62 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -2.55 ℃ (27.41 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.7 ℃ (30.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.9. Průměrné srážky jsou 33.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:05 a na konci měsíce 10:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci březen je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 7.9. Průměrné srážky jsou 35.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:50 a na konci měsíce 13:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci duben je 7.8 ℃ (46.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 6.9. Průměrné srážky jsou 36.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:35 a na konci měsíce 15:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci květen je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.65 ℃ (52.97 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.1. Průměrné srážky jsou 35.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:12 a na konci měsíce 18:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci červen je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.9. Průměrné srážky jsou 48.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:52 a na konci měsíce 18:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci červenec je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9. Průměrné srážky jsou 70.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:11 a na konci měsíce 17:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci srpen je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.55 ℃ (68.99 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 10.8. Průměrné srážky jsou 77.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:52 a na konci měsíce 14:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci září je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.75 ℃ (62.15 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 11. Průměrné srážky jsou 68.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:11 a na konci měsíce 11:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci říjen je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 11.1. Průměrné srážky jsou 74.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:28 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci listopad je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.05 ℃ (33.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 11.8. Průměrné srážky jsou 68.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:49 a na konci měsíce 6:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Finsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Finsko v měsíci prosinec je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.5 ℃ (20.3 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.05 ℃ (33.89 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12. Průměrné srážky jsou 58.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 5:57 a na konci měsíce 5:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Finsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Helsinki Vantaateplota: - nejvyšší teplota: -0.6 ℃ (30.92 ℉)nejnižší teplota: -6.5 ℃ (20.3 ℉)srážky: 58.2mmdeštivé dny: 12
Turkuteplota: - nejvyšší teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)nejnižší teplota: -5.6 ℃ (21.92 ℉)srážky: 65.3mmdeštivé dny: 12.2
Tampereteplota: - nejvyšší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)nejnižší teplota: -7.7 ℃ (18.14 ℉)srážky: 38.9mmdeštivé dny: 11
Kuopioteplota: - nejvyšší teplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)nejnižší teplota: -9.9 ℃ (14.18 ℉)srážky: 45.5mmdeštivé dny: 11.2
Rovaniemiteplota: - nejvyšší teplota: -6.9 ℃ (19.58 ℉)nejnižší teplota: -13 ℃ (8.6 ℉)srážky: 42.2mmdeštivé dny: 10.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest